Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk

Лікування підліткової наркоманії

Table of Contents

 Напевно, багатьом з нас доводилося чути фразу« наркоманія молодшає ». Поспішаємо не погодитися з цим: наркоманія завжди була хворобою молодих, оскільки особливості її розвитку просто не залишають шансів залежним дожити до зрілого віку. Проте, згідно з даними статистики, останні 5-6 років в Україні дійсно спостерігається небувале зростання числа залежних від наркотиків і алкоголю людей і їх вік неухильно знижується.

Лікування підлітків від наркоманії неможливо без усвідомлення причин, що призводять до залежності. Спробуємо в цьому розібратися і відразу ж обмовимося, що наркоманія – це лише одне з негативних наслідків багатьох процесів в нашому суспільстві, сім’ї, і тому ми приділимо увагу і іншим пристрастям.

 

Проблема підліткової наркоманії в Україні

Проблема наркоманії в Україні існувала завжди, але якщо раніше вона була нагальною лише для певних регіонів, то сьогодні набула характеру епідемії. В останні роки стрімко розвивається підліткова наркоманія, а основою таких змін в нашому суспільстві стала доступність наркотичних речовин, які можна купити в онлайн-режимі, скориставшись рекламою на міських будівлях і т. Д.

Але проблема наркоманії та алкоголізму набагато глибше, і сама по собі доступність наркотиків не мала б настільки драматичних наслідків при певних умовах. Проведені дослідження показують, що в нашій країні, як і на всьому пострадянському просторі, має місце тенденція «ранньої проби». Наші підлітки дуже рано долучаються до сигарети, алкоголю, наркотиків.

Відповідно до проведених досліджень, ще до свого повноліття близько 80% юнаків і 70% дівчат мали досвід куріння. У 13-15 років підлітки тільки експериментують з сигаретами, а вже через 1-2 роки тютюнові вироби стають обов’язковим атрибутом їх іміджу. Саме в цьому місці і була б доречна профілактика наркоманії в підлітковому середовищі, оскільки залежність – це універсальна реакція організму.

Проблема підліткового алкоголізму в Україні

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Така ж погана ситуація з алкоголем. Засилля «легкого алкоголю» на прилавках магазинів, можливість вільного придбання спиртних напоїв, застільні традиції нашого народу – основні причини алкоголізації підлітків. Кількість тих, хто взагалі не пробував алкоголь, серед підлітків є нікчемною. Досягнувши 15-16-річного віку, молодь не рідше ніж один раз на тиждень вживає алкогольні напої. Більш ніж один раз на тиждень влаштовують собі «розвантажувальні» дні близько 10% підлітків, а приблизно 3% юнаків і 1% дівчат в такому юному віці можна вважати залежними від алкоголю. Крім цього, в молодіжному середовищі значно зросла кількість тих, хто вважає за краще «культурний» відпочинок – вони випивають в барах і нічних клубах. Стимулом до такого проведення часу є відчуття свободи, доброзичливості, відчуженості від зовнішніх проблем.

Реабілітаційний центр «Трансформація» пропонує анонімну допомогу наркозалежним підліткам.

Увага до ситуації і статистика

У засобах масової інформації та по телебаченню регулярно висвітлюють проблему наркозалежності, показуючи втратили людську подобу наркоманів, розповідаючи про перспективи їх подальшого існування. Незважаючи на це, підлітки досить легко примикають до табору тих, для кого наркотики є способом і варіантом відпочинку. «Модно», «круто», по-дорослому »- так вони виправдовують свій перший досвід. За результатами опитувань, найчастіше підлітки наважуються спробувати наркотики в 14-16-річному віці.  

Підліткова наркоманія в нашій країні більш характерна для великих міст, а до 18-річного віку кількість пристрастилися до різного роду наркотиків істотно зростає. У цьому віковому періоді встигають спробувати наркотики до 30% хлопців і до 12% дівчат. Найчастіше це марихуана або гашиш.

Що найчастіше вживає молодь

Найбільш поширеними психоактивними речовинами, які вживає молодь, є: клей, алкоголь в комбінації з лікарськими препаратами, транквілізатори, заспокійливі засоби, ЛСД, амфетаміни, кокаїн, крек, героїн . Поступово елементи так званої «наркокультури» стають частиною свідомості підлітків, хоча раніше тих, хто що-небудь чув про ті чи інші наркотики, способах їх приготування і вживання, було набагато менше. Наприклад, про амфетаміни середині дев’яностих знали тільки 13% опитаних, а сьогодні їх кількість зросла до 35%, причому близько 1% з них вже встигли спробувати цей вид наркотику.  

«Модні» героїн і кокаїн найбільше популярні у дівчат. Дуже активно просувається в молодіжному середовищі екстазі, про яку добре знають до 40% респондентів. До речі, серед тих, хто знайомий з таким наркотиком, як марихуана, 11% вже встигли її спробувати хоча б раз в житті.

Такі наркотики, як гашиш, клей, вважаються у підлітків доступними, і на питання про те, де можна їх придбати, близько 5% респондентів назвали школу чи інший навчальний заклад . За останні 20 років змінилося і кількість тих, хто вважає марихуану і екстазі шкідливими для здоров’я – тепер їх на 10% менше.

Перший досвід знайомства з речовинами, що змінюють свідомість, відбувається, як правило, в компанії, а близько 6% випадків припадає на компанії друзів, спосіб життя яких носить протиправний характер.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Які причини таких руйнівних наслідків в нашому суспільстві?

Вони носять соціальний характер – це & nbsp;

 • байдужість, засноване на поганому економічному розвитку держави
 • «дорослі» фільми з крутими хлопцями
 • повний занепад соціокультурного середовища
 • відсутність цілей і орієнтирів.

Наркоманія у підлітків: як вчасно розпізнати проблему? Ознаки наркотичного отруєння

Безумовно, кращий спосіб боротьби із залежністю від психоактивних речовин – профілактика підліткової наркоманії. Але, на жаль, для більшості з нас проблема стає очевидною, коли без допомоги фахівців обійтися вже неможливо.

Існують прямі і супутні ознаки того, що ваша дитина пристрастився до наркотиків. Супутні – це зміни звичного для звичайного підлітка способу життя, які виражаються в складних взаєминах з друзями, в проблемах в навчанні, крадіжці і т.д. Прямі ознаки змінюються в залежності від типу вживаних наркотиків, стадії залежності. Окремі препарати викликають незначні зміни в поведінці дитини, але уважні батьки завжди помічають їх:

 • уповільнена або занадто швидка мова;
 • хитка хода;
 • сильна сонливість (характерна ознака для опіатів або аптечних препаратів з седативним ефектом);
 • вузькі зіниці, які не реагують на зміну рівня освітленості (типова реакція організму при вживанні опіатної групи речовин);
 • широкі зіниці, які не реагують на світло (характерна ознака вживання психотропних речовин);
 • тривала безсоння, яку змінює тривалий сон;
 • червоні очі (після вживання марихуани);
 • надмірна сухість у роті;
 • підвищений апетит або його повна відсутність (перша ознака характерний для вживали коноплю, а ось при опіатної або психотропної формі речовин спостерігається відсутність апетиту).

Ознаки підліткової наркозалежності

Ознаками, що свідчать про залежність, можуть бути будь-які відхилення від звичної поведінки, тому ми рекомендуємо бути пильними. Остаточний вердикт можна винести, скориставшись спеціальними тест-системами, які вільно продаються в аптечних мережах.

Тепер поговоримо про типові помилки батьків, які мають місце після встановлення факту пристрасті дитини до тих чи інших наркотичних речовин:

 • Жорсткий контроль. Звична реакція батьків, які відтепер хочуть все тримати під контролем. Однак, якщо проблема у вашій родині вже виникла, це не допоможе захистити підлітка від вживання наркотиків. Типова реакція залежного на подібні дії батьків – агресія, відчуженість, скритність.
 • Засудження. Як би вам не було важко, потрібно прийняти будь-який факт без осуду, інакше підліток буде приховувати інформацію про себе.
 • Протистояння. Ще одна типова модель поведінки батьків, які вирішили поборотися за майбутнє своєї дитини – заборони на спілкування з друзями, з’ясування відносин з батьками «неблагополучних» друзів вашої дитини і т.   д. Все це аж ніяк не сприяє до довірчих відносин між батьками і підлітком.
 • Покривання. Ні в якому разі не можна брати відповідальність за все, що зробив ваш дитина, на себе. Він обов’язково повинен понести покарання, інакше у нього з’явиться ілюзія того, що проблеми не існує.
 • Ігнорування проблеми. Ми дуже довго не надаємо значення очевидним фактам, вважаючи згубні звички своїх дітей дурощами, тимчасовими непорозуміннями. Тим не менш, ми настійно рекомендуємо бити тривогу навіть тоді, коли ваша дитина був помічений з цигаркою, оскільки вже це є ознакою залежності від хімічних речовин.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Стадії підліткової наркотичної залежності

Лікування підліткової наркоманії необхідно починати якомога раніше, оскільки його ефективність залежить від того, на якій стадії наркозалежності знаходиться людина. Всі психоактивні речовини об’єднує смертельно небезпечну властивість: вони викликають фізичну і психологічну залежність, підпорядковуючи собі тіло і свідомість людини.

1 стадія. Початок у всіх залежних до жаху банально. Конфлікт з товаришами, драма з коханою дівчиною, контроль батьків – причин для того, щоб забутися, може бути безліч. Поруч завжди знайдуться вірні «друзі», які підкажуть, як можна полегшити свої страждання, до того ж один раз нічого не вирішує. Якщо ти відмовляєшся, вони вважають тебе «слабаком» і недостатньо дорослим, щоб випробувати задоволення, яке є справжнім чоловікам.

2 стадія. Опинитися на другій стадії можна дуже швидко, і зазвичай її зовсім не помічають. Наркотики стають частиною вашого життя. Періодично вдаючись до їх «допомоги», людина поступово перестає контролювати те, наскільки часто він це робить, які зміни відбуваються в його організмі. Наркотики частково заміщають функції наших гормонів, а організм переходить в економний режим роботи. Таким чином, виникає фізична залежність, а організм вимагає нову дозу, оскільки без неї він вже не в силах нормально функціонувати. На зміну марихуані приходить амфетамін або інші сильні наркотики, а ваша свідомість знаходить все нові причини, щоб виправдати пристрасть.

3 стадія. Критична стадія – відтепер залежний присвячує весь свій час пошуку наркотиків. Чергова доза – це потреба, тому звичка людини тепер керує його сутністю. Головною проблемою зараз є гроші, а їх завжди не вистачає. Виправити ситуацію допомагає злодійство, брехня, проституція, злочини і навіть вбивство.

4 стадія. Життя залежного вже наближається до заходу. Для наркоманів вона вимірюється роками їх мук. При внутрішньовенному вживанні наркотичних речовин людини вистачає на 6-8 років, а інша «хімія» може дати людині всього лише кілька місяців, а то й днів. Тут все залежить від типу наркотиків та індивідуальних особливостей організму.

Методи лікування підліткової наркоманії

Останнім часом пропонується цілий ряд методик позбавлення від наркотичної залежності, серед яких найбільш відомими є кодування (гіпноз), терапія блокаторами рецепторів, що відповідають за отримання задоволення, і т.   д. На жаль, жоден з цих методів не є самодостатнім, оскільки в них хвороба не розглядається як сукупність духовних, психологічних і фізичних факторів, які безпосередньо впливають на залежність.

Почитайте детальніше про програму лікування підліткової наркотичної залежності 12 кроків, подивіться інфографіку 12 кроків.

Методика «12 кроків» в Центрі реабілітації підлітків «Трансформація»

Крок перший

Визнання власного безсилля. На першому етапі програми залежний повинен визнати, що більше не керує власним жіттям. Розуміння того, що ми самостійно не здатні врятувати своє життя - це перший крок до нашого одужання.

Крок другий

У своїй боротьбі з недугою пацієнт може заручитися підтримкою Вищої Сили, такої, якою він її бачить.

Крок третій

Пацієнт вчиться довіряти тій Силі, що веде його до одужання. Він повністю доручає контроль над своїм життям цій Силі.

Крок четвертий

Етап ретельного самоаналізу. Пацієнт розкриває перед групою свої потаємні страхи і негативні переживання, щоб зрозуміти першопричину розвитку хвороби.

Крок п'ятий

Пацієнт приймає себе і свій негативний досвід. Він визнає свої помилки не тільки перед собою, а й своїми близькими і Вищою Силою, яка веде його.

Крок шостий

Пацієнт готується до активних дій, спрямованих на позбавлення від залежності. Він розуміє, що алкоголь, гра чи наркотик - не причина залежності. Причина криється в ньому самому. Перемогти залежність можна, лише змінивши себе.

Крок сьомий

Спираючись на досвід інших членів групи пацієнти починають корегувати власні поведінкові шаблони, виправляючи свої недоліки.

Крок восьмий

Пацієнт складає список людей, яким він заподіяв зло в період своєї хвороби. Він готується до того, щоб вибачитися за завданий біль і відшкодувати їм весь збиток.

Крок дев'ятий

Пацієнт приносить свої вибачення і відшкодовує шкоду всім, скривдженим їм людям. Таким чином він позбавляється від докорів сумління і прощає самого себе.

Крок десятий

Пацієнт виробляє звичку постійно аналізувати свої вчинки і відразу визнавати свої помилки. Це навчання самоконтролю і відповідальності за своє життя.

Крок одинадцятий

Пацієнт продовжує свій шлях роздумів. Це дозволяє розвивати духовну сутність залежного, його моральну сферу.

Крок дванадцятий

Пацієнт використовує знання, отримані протягом курсу для допомоги собі та іншим жертвам залежності. Він використовує ці навички у всіх сферах свого життя, досягаючи таким чином внутрішньої гармонії і щастя.

Одним з найефективніших методів лікування будь-яких видів залежностей вважається програма «12 кроків», яка була розроблена і почала практикуватися ще в 30-х роках минулого століття. Вона являє собою чіткий алгоритм, який дозволяє зробити залежному найважчі і найбільш пам’ятні в його житті кроки. Це шлях до зцілення, сукупність духовних в своїй основі принципів, які формують новий образ життя наркомана і допомагають йому звільнитися від кайданів пристрасті.

Лікування підлітків від алкоголізму і наркоманії за методикою «12 кроків» – це десятки тисяч повернулися до нормального, повної подій і щасливих моментів життя. Принципи програми покладені в основу курсу лікування, що практикується в реабілітаційному центрі «Трансформація». Важливою відмінністю клініки є комплексний підхід до лікування, яке охоплює всі сфери життя людини і допомагає сформувати йому нові принципи існування.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Умовно програма ділиться на кілька етапів. Кожен з них важливий і обов’язковий, але основою курсу лікування є реабілітаційна програма, яка включає індивідуальну роботу з залежним і групові заняття, заходи, спрямовані на духовне відродження людини, розвиток творчих навичок і т. & Nbsp; д. Обов’язковим етапом є соціальна адаптація залежних або ресоціалізація, на якій досвідчені психологи допомагають колишнім наркоманам стати частиною соціуму, навчитися долати проблеми без «допомоги» речовин, що змінюють свідомість.

Реабілітація залежних на цьому не закінчується: все вони залишаються в полі зору фахівців центру «Трансформація» – це найкраща профілактика рецидивів і можливість вчасно прийти їм на допомогу у важкій ситуації. Відчути себе сильним і не самотнім допомагають регулярні зустрічі в спеціальних таборах, де можна надихнутися досвідом інших і допомогти нужденним, взяти участь в змаганнях і концертах.

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Історії одужання

Ганна, 25
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити і дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики в 15, алкоголь і трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям і втрата всіх взаємин з близькими мені людьми стало нормою. В останні 2-3 роки сенс життя був втрачений, я знаходився в глибокій депресії з суїциднимі думками. 4,5 роки тому я звернувся в реабілітаційний центр «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і на даний момент перебуваю в стійкій ремісії. Вдячний всім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу !!!!
Сергій, 33
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки знаходжуся в повній тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, прекрасні взаємини з рідними і т.д. Протягом 11 років я вживав алкоголь і наркотики, втратив сенс життя і перепробував всі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що в реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу і допомогли повірити в себе.
Олексій, 30
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я - залежний. На даний момент я знаходжуся в стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики і алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що в мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологів, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене зробить розсудливим, але, все тільки погіршувалося, навколо мене страждали все більше людей, і я сам був в жахливому стані - зневірений, озлоблений, я втратив всякий смак до життя (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг знайти тверезість. А, та ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок))) !!!!!
Денис
Привіт всім. Я в проблемі з 93 року вживав все. Протягом останніх семи років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації ні бабусі ні чаклуни. На черговий детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм і прийняв рішення пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому і всій організації міста Дніпропетровськ, завдяки Богу і вам залишаюся в тверезості вже 3 роки.
Роман, 38
До того, як я звернувся за допомогою в МАА моє життя, як мені здавалося, втратило будь-який сенс. Я був на межі, мною оволоділи почуття розпачу. Думки про смерть. Наркотик зруйнував всі сфери мого життя. Реабілітація повернула мені віру в себе. Команда МАА, Дніпровського регіону, на мою думку, зробила чудо. Я пройшов програму, і прийняв рішення вчитися і розвиватися в організації. Підтримка терапевтичної спільноти МАА надає мені впевненості і сили йти далі і жити тверезо.
Вікторія
Мені 18 років. Вживала алкоголь 3 роки через що потрапляла всі ці роки в неприємні ситуації, після чого дивом залишалася жива. Через моє вживання я втрачала контроль над собою, псувалися нестерпно відносини з рідними. В один момент мене батько привіз на реабілітацію, за що я йому зараз вдячна. Пройшла повний курс реабілітації. У мене було достатньо часу обдумати все і розставити все по місцях в своїх помилках і нездатністю контролювати своє вживання і подальше життя. Мене ця організація багато чому навчила. Я навчилася по-перше жити в тверезості, плакати і сміятися зі справжніми почуттями, говорити.
Олексій
Я вживав опіум близько 8 років і маю три судимості. Ніде більше двох місяців не працював. Потрапивши на реабілітацію припинив вживати наркотики, налагодив відносини з близькими і рідними. Почав жити нормальним життям - за що вдячний асоціації.
Катерина
Висловлюю слова глибокої вдячності співробітникам центру за їх прагнення зробити наших родичів здоровими, провести їх нелегким шляхом до тверезого життя і прищепити бажання залишатися в тверезості. З Романом у шлюбі вже три роки. Коли у нас народилася дитина, я дізналася, що мій чоловік наркоман. Він був на грані і не знав, як далі жити, але йому хотілося позбутися від цієї шкідливої ​​звички. З мамою Романа знайшли в інтернеті оголошення МАА Дніпро і подзвонили туди. На наступний день він уже був у центрі, де почав проходити програму реабілітації в м Дніпро. Минуло 30 місяців, мій чоловік в тверезості. На даний момент працює в цьому ж центрі, де і проходив реабілітацію. Тепер мій чоловік допомагає боротися з з
Ольга
Я хочу сказати величезне спасибі співробітникам МАА Дніпро, які підтримують мого сина Романа в тверезості і по сьогоднішній день. Син був у залежності 17 років, коли наша сім'я дізналася про його

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація