Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7

Лікування підліткової наркоманії

 Напевно, багатьом з нас доводилося чути фразу «наркоманія молодшає». Поспішаємо не погодитися з цим: наркоманія завжди була хворобою молодих, оскільки особливості її розвитку просто не залишають шансів залежним дожити до зрілого віку. Проте, згідно з даними статистики, останні 5-6 років в Україні дійсно спостерігається небувале зростання числа залежних від наркотиків і алкоголю людей і їх вік неухильно знижується.

Лікування підлітків від наркоманії неможливо без усвідомлення причин, що призводять до залежності. Спробуємо в цьому розібратися і відразу ж обмовимося, що наркоманія - це лише одне з негативних наслідків багатьох процесів в нашому суспільстві, сім'ї, і тому ми приділимо увагу і іншим пристрастям.

 

Проблема підліткової наркоманії в Україні

Проблема наркоманії в Україні існувала завжди, але якщо раніше вона була нагальною лише для певних регіонів, то сьогодні набула характеру епідемії. В останні роки стрімко розвивається підліткова наркоманія, а основою таких змін в нашому суспільстві стала доступність наркотичних речовин, які можна купити в онлайн-режимі, скориставшись рекламою на міських будівлях і т. д.

Але проблема наркоманії та алкоголізму набагато глибше, і сама по собі доступність наркотиків не мала б настільки драматичних наслідків при певних умовах. Проведені дослідження показують, що в нашій країні, як і на всьому пострадянському просторі, має місце тенденція «ранньої проби». Наші підлітки дуже рано долучаються до сигарети, алкоголю, наркотиків.

Відповідно до проведених досліджень, ще до свого повноліття близько 80% юнаків і 70% дівчат мали досвід куріння. У 13-15 років підлітки тільки експериментують з сигаретами, а вже через 1-2 роки тютюнові вироби стають обов'язковим атрибутом їх іміджу. Саме в цьому віці і була б доречна профілактика наркоманії в підлітковому середовищі, оскільки залежність - це універсальна реакція організму.

Проблема підліткового алкоголізму в Україні

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!
Безкоштовна консультація та запис на прийом

Така ж погана ситуація з алкоголем. Засилля «легкого алкоголю» на прилавках магазинів, можливість вільного придбання спиртних напоїв, застільні традиції нашого народу - основні причини алкоголізації підлітків. Кількість тих, хто взагалі не пробував алкоголь, серед підлітків є нікчемною. Досягнувши 15-16-річного віку, молодь не рідше ніж один раз на тиждень вживає алкогольні напої. Більш ніж один раз на тиждень влаштовують собі «розвантажувальні» дні близько 10% підлітків, а приблизно 3% юнаків і 1% дівчат в такому юному віці можна вважати залежними від алкоголю. Крім цього, в молодіжному середовищі значно зросла кількість тих, хто вважає за краще «культурний» відпочинок - вони випивають в барах і нічних клубах. Стимулом до такого проведення часу є відчуття свободи, доброзичливості, відчуженості від зовнішніх проблем.

Реабілітаційний центр «Трансформація» пропонує анонімну допомогу наркозалежним підліткам.

Увага до ситуації і статистика

У засобах масової інформації та по телебаченню регулярно висвітлюють проблему наркозалежності, показуючи наркоманів, що втратили людську подобу, розповідаючи про перспективи їх подальшого існування. Незважаючи на це, підлітки досить легко примикають до табору тих, для кого наркотики є способом і варіантом відпочинку. «Модно», «круто», по-дорослому» - так вони виправдовують свій перший досвід. За результатами опитувань, найчастіше підлітки наважуються спробувати наркотики в 14-16-річному віці.  

Підліткова наркоманія в нашій країні більш характерна для великих міст, а до 18-річного віку кількість людей, що пристрастилися до різного роду наркотиків істотно зростає. У цьому віковому періоді встигають спробувати наркотики до 30% хлопців і до 12% дівчат. Найчастіше це марихуана або гашиш.

Що найчастіше вживає молодь

Найбільш поширеними психоактивними речовинами, які вживає молодь, є: клей, алкоголь в комбінації з лікарськими препаратами, транквілізатори, заспокійливі засоби, ЛСД, амфетаміни, кокаїн, крек, героїн. Поступово елементи так званої «наркокультури» стають частиною свідомості підлітків, хоча раніше тих, хто що-небудь чув про ті чи інші наркотики, способах їх приготування і вживання, було набагато менше. Наприклад, про амфетаміни середині дев'яностих знали тільки 13% опитаних, а сьогодні їх кількість зросла до 35%, причому близько 1% з них вже встигли спробувати цей вид наркотику.  

«Модні» героїн і кокаїн найбільше популярні у дівчат. Дуже активно просувається в молодіжному середовищі екстазі, про який добре знають до 40% респондентів. До речі, серед тих, хто знайомий з таким наркотиком, як марихуана, 11% вже встигли її спробувати хоча б раз в житті.

Такі наркотики, як гашиш, клей, вважаються у підлітків доступними, і на питання про те, де можна їх придбати, близько 5% респондентів назвали школу чи інший навчальний заклад . За останні 20 років змінилося і кількість тих, хто вважає марихуану і екстазі шкідливими для здоров'я - тепер їх на 10% менше.

Перший досвід знайомства з речовинами, що змінюють свідомість, відбувається, як правило, в компанії, а близько 6% випадків припадає на компанії друзів, спосіб життя яких носить протиправний характер.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!
Безкоштовна консультація та запис на прийом

Які причини таких руйнівних наслідків в нашому суспільстві?

Вони носять соціальний характер - це такі як:

 • байдужість, заснована на поганому економічному розвитку держави
 • «дорослі» фільми з крутими хлопцями
 • повний занепад соціокультурного середовища
 • відсутність цілей і орієнтирів.

Наркоманія у підлітків: як вчасно розпізнати проблему? Ознаки наркотичного отруєння

Безумовно, кращий спосіб боротьби із залежністю від психоактивних речовин - профілактика підліткової наркоманії. Але, на жаль, для більшості з нас проблема стає очевидною, коли без допомоги фахівців обійтися вже неможливо.

Існують прямі і супутні ознаки того, що ваша дитина пристрастилася до наркотиків. Супутні - це зміни звичного для звичайного підлітка способу життя, які виражаються в складних взаєминах з друзями, в проблемах в навчанні, крадіжки і т.д. Прямі ознаки змінюються в залежності від типу вживаних наркотиків, стадії залежності. Окремі препарати викликають незначні зміни в поведінці дитини, але уважні батьки завжди помічають їх:

 • уповільнена або занадто швидка мова;
 • хитка хода;
 • сильна сонливість (характерна ознака для опіатів або аптечних препаратів з седативним ефектом);
 • вузькі зіниці, які не реагують на зміну рівня освітленості (типова реакція організму при вживанні опіатної групи речовин);
 • широкі зіниці, які не реагують на світло (характерна ознака вживання психотропних речовин);
 • тривале безсоння, яке змінює тривалий сон;
 • червоні очі (після вживання марихуани);
 • надмірна сухість у роті;
 • підвищений апетит або його повна відсутність (перша ознака характерна для вживання коноплі, а ось при опіатній або психотропній формі речовин спостерігається відсутність апетиту).

Ознаки підліткової наркозалежності

Ознаками, що свідчать про залежність, можуть бути будь-які відхилення від звичної поведінки, тому ми рекомендуємо бути пильними. Остаточний вердикт можна винести, скориставшись спеціальними тест-системами, які вільно продаються в аптечних мережах.

Тепер поговоримо про типові помилки батьків, які мають місце після встановлення факту пристрасті дитини до тих чи інших наркотичних речовин:

 • Жорсткий контроль. Звична реакція батьків, які відтепер хочуть все тримати під контролем. Однак, якщо проблема у вашій родині вже виникла, це не допоможе захистити підлітка від вживання наркотиків. Типова реакція залежного на подібні дії батьків - агресія, відчуженість, скритність.
 • Засудження. Як би вам не було важко, потрібно прийняти будь-який факт без осуду, інакше підліток буде приховувати інформацію про себе.
 • Протистояння. Ще одна типова модель поведінки батьків, які вирішили поборотися за майбутнє своєї дитини - заборони на спілкування з друзями, з'ясування відносин з батьками «неблагополучних» друзів вашої дитини і т. д. Все це аж ніяк не сприяє до довірчих відносин між батьками і підлітком.
 • Покривання. Ні в якому разі не можна брати відповідальність за все, що зробила ваша дитина, на себе. Віна обов'язково повинна понести покарання, інакше у неї з'явиться ілюзія того, що проблеми не існує.
 • Ігнорування проблеми. Ми дуже довго не надаємо значення очевидним фактам, вважаючи згубні звички своїх дітей дурощами, тимчасовими непорозуміннями. Тим не менш, ми настійно рекомендуємо бити тривогу навіть тоді, коли ваша дитина була помічена з цигаркою, оскільки вже це є ознакою залежності від хімічних речовин.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!
Безкоштовна консультація та запис на прийом

Стадії підліткової наркотичної залежності

Лікування підліткової наркоманії необхідно починати якомога раніше, оскільки його ефективність залежить від того, на якій стадії наркозалежності знаходиться людина. Всі психоактивні речовини об'єднує смертельно небезпечна властивість: вони викликають фізичну і психологічну залежність, підпорядковуючи собі тіло і свідомість людини.

1 стадія. Початок у всіх залежних до жаху банально. Конфлікт з товарищами, драма з коханою дівчиною, контроль батьків - причин для того, щоб забутися, може бути безліч. Поруч завжди знайдуться вірні «друзі», які підкажуть, як можна полегшити свої страждання, до того ж один раз нічого не вирішує. Якщо ти відмовляєшся, вони вважають тебе «слабаком» і недостатньо дорослим, щоб випробувати задоволення, яке є доступним справжнім чоловікам.

2 стадія. Опинитися на другій стадії можна дуже швидко, і зазвичай її зовсім не помічають. Наркотики стають частиною вашого життя. Періодично вдаючись до їх «допомоги», людина поступово перестає контролювати те, наскільки часто вона це робить, які зміни відбуваються в її організмі. Наркотики частково заміщають функції наших гормонів, а організм переходить в економний режим роботи. Таким чином, виникає фізична залежність, а організм вимагає нову дозу, оскільки без неї він вже не в силах нормально функціонувати. На зміну марихуані приходить амфетамін або інші сильні наркотики, а ваша свідомість знаходить все нові причини, щоб виправдати пристрасть.

3 стадія. Критична стадія - відтепер залежний присвячує весь свій час пошуку наркотиків. Чергова доза - це потреба, тому звичка людини тепер керує його сутністю. Головною проблемою зараз є гроші, а їх завжди не вистачає. Виправити ситуацію допомагає злодійство, брехня, проституція, злочини і навіть вбивство.

4 стадія. Життя залежного вже наближається до заходу. Для наркоманів вона вимірюється роками їх мук. При внутрішньовенному вживанні наркотичних речовин людини вистачає на 6-8 років, а інша «хімія» може дати людині всього лише кілька місяців, а то й днів. Тут все залежить від типу наркотиків та індивідуальних особливостей організму.

Методи лікування підліткової наркоманії

Останнім часом пропонується цілий ряд методик позбавлення від наркотичної залежності, серед яких найбільш відомими є кодування (гіпноз), терапія блокаторами рецепторів, що відповідають за отримання задоволення, і т. д. На жаль, жоден з цих методів не є самодостатнім, оскільки в них хвороба не розглядається як сукупність духовних, психологічних і фізичних факторів, які безпосередньо впливають на залежність.

Почитайте детальніше про програму лікування підліткової наркотичної залежності 12 кроків, подивіться інфографіку 12 кроків.

Методика «12 кроків» в Центрі реабілітації підлітків «Трансформація»

Крок перший

Визнання власного безсилля. На першому етапі програми залежний повинен визнати, що більше не керує власним жіттям. Розуміння того, що ми самостійно не здатні врятувати своє життя - це перший крок до нашого одужання.

Крок другий

У своїй боротьбі з недугою пацієнт може заручитися підтримкою Вищої Сили, такої, якою він її бачить.

Крок третій

Пацієнт вчиться довіряти тій Силі, що веде його до одужання. Він повністю доручає контроль над своїм життям цій Силі.

Крок четвертий

Етап ретельного самоаналізу. Пацієнт розкриває перед групою свої потаємні страхи і негативні переживання, щоб зрозуміти першопричину розвитку хвороби.

Крок п'ятий

Пацієнт приймає себе і свій негативний досвід. Він визнає свої помилки не тільки перед собою, а й своїми близькими і Вищою Силою, яка веде його.

Крок шостий

Пацієнт готується до активних дій, спрямованих на позбавлення від залежності. Він розуміє, що алкоголь, гра чи наркотик - не причина залежності. Причина криється в ньому самому. Перемогти залежність можна, лише змінивши себе.

Крок сьомий

Спираючись на досвід інших членів групи пацієнти починають корегувати власні поведінкові шаблони, виправляючи свої недоліки.

Крок восьмий

Пацієнт складає список людей, яким він заподіяв зло в період своєї хвороби. Він готується до того, щоб вибачитися за завданий біль і відшкодувати їм весь збиток.

Крок дев'ятий

Пацієнт приносить свої вибачення і відшкодовує шкоду всім, скривдженим їм людям. Таким чином він позбавляється від докорів сумління і прощає самого себе.

Крок десятий

Пацієнт виробляє звичку постійно аналізувати свої вчинки і відразу визнавати свої помилки. Це навчання самоконтролю і відповідальності за своє життя.

Крок одинадцятий

Пацієнт продовжує свій шлях роздумів. Це дозволяє розвивати духовну сутність залежного, його моральну сферу.

Крок дванадцятий

Пацієнт використовує знання, отримані протягом курсу для допомоги собі та іншим жертвам залежності. Він використовує ці навички у всіх сферах свого життя, досягаючи таким чином внутрішньої гармонії і щастя.

Одним з найефективніших методів лікування будь-яких видів залежностей вважається програма «12 кроків», яка була розроблена і почала практикуватися ще в 30-х роках минулого століття. Вона являє собою чіткий алгоритм, який дозволяє зробити залежному найважчі і найбільш пам'ятні в його житті кроки. Це шлях до зцілення, сукупність духовних в своїй основі принципів, які формують новий образ життя наркомана і допомагають йому звільнитися від кайданів пристрасті.

Лікування підлітків від алкоголізму і наркоманії за методикою «12 кроків» - це десятки тисяч повернутих до нормального, повного подій і щасливих моментів, життя. Принципи програми покладені в основу курсу лікування, що практикується в реабілітаційному центрі «Трансформація». Важливою відмінністю клініки є комплексний підхід до лікування, яке охоплює всі сфери життя людини і допомагає сформувати йому нові принципи існування.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!
Безкоштовна консультація та запис на прийом

Умовно програма ділиться на кілька етапів. Кожен з них важливий і обов'язковий, але основою курсу лікування є реабілітаційна програма, яка включає індивідуальну роботу з залежним і групові заняття, заходи, спрямовані на духовне відродження людини, розвиток творчих навичок і т. д. Обов'язковим етапом є соціальна адаптація залежних або ресоціалізація, на якій досвідчені психологи допомагають колишнім наркоманам стати частиною соціуму, навчитися долати проблеми без «допомоги» речовин, що змінюють свідомість.

Реабілітація залежних на цьому не закінчується: всі вони залишаються в полі зору фахівців центру «Трансформація» - це найкраща профілактика рецидивів і можливість вчасно прийти їм на допомогу у важкій ситуації. Відчути себе сильним і не самотнім допомагають регулярні зустрічі в спеціальних таборах, де можна надихнутися досвідом інших і допомогти нужденним, взяти участь в змаганнях і концертах.

Наша статистика за останні 10 років
12856 осіб звернулися за послугами реабілітації
339 осіб з ремісією понад 5 років
1200 осіб на даний момент проходять курс реабілітації і ресоціалізації
440 осіб створили сім'ї
7856 осіб успішно пройшли курс
137 дітей народилося у наших випускників
1067 осіб мають ремісію від 1 року до 3 років
більше 240 кваліфікованого персоналу
594 человека ремиссия от 3 лет до 5 лет
а також 4 центру реабілітації за кордоном
Наша команда

Ми тут для того, щоб ви мали можливість пройти індивідуальну програму реабілітації, яка допоможе вам змінити своє життя і одужати. Наше головне завдання це допомогти вам пройти лікування, а потім повернутися в реальний світ, повернутися до роботи, до своєї сім'ї і повернутися до справжнього життя! У нашій команді більше 250 чоловік кваліфікованого персоналу: 200 тренерів-консультантів та реабілітологів, близько 50 психологів і психотерапевтів.

       
Сергій Макаров
Координатор Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в Україні

Сергій вдячний, що має можливість допомагати залежним знайти відповідну реабілітаційну програму. Для багатьох сімей він є першою людиною, з якою вони зв'язуються.

       
Сергій Тиква
Лікар-психіатр

Працюючи психіатром, Сергій Павлович зіткнувся з тим, що одних ліків буває недостатньо для покращення стану пацієнта, він побачив, що часом розмова з пацієнтом приносить більший ефект, ніж медикаментозна терапія.

       
Олександр Шуляк
Координатор групи співзалежних, психотерапевт

Педагог з освіти, пройшов ряд тренінгів з головним спеціалістом з питань залежності, психотерапевтом

       
Плохих Віталій
Лікар-психіатр, психотерапевт, психотравматолог

       
Шмагайло Олексій Васильович
Лікар-анестезіолог вищої категорії.

Практикуючий лікар із 2002 року.

       
Ольга Гриценко
Психолог, арт-терапевт

Спеціаліст проективних методик у реабілітації залежних, робота з МАК (метафоричні асоціативні карти)

       
Гуртовий Іван
Психолог, психотерапевт. Бізнес тренер.

Засновник та керівник Центру розвитку та здоров'я «Feel-in»

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація
Історії одужання
Ганна, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити та дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики у 15, алкоголь та трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям та втрата всіх взаємин із близькими мені людьми стала нормою. В останні 2-3 роки сенс життя було втрачено, я перебував у глибокій депресії із суїцидними думками. 4,5 роки тому я звернувся до реабілітаційного центру «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і зараз перебуваю у стійкій ремісії. Вдячний усім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу!!
Сергій, 33
star icon star icon star icon star icon star icon
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки перебуваю у тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, чудові стосунки з рідними тощо. Протягом 11 років я вживав алкоголь та наркотики, втратив сенс життя та перепробував усі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що у реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу та допомогли повірити у себе.
Олексій, 30
star icon star icon star icon star icon star icon
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я – залежний. Зараз я перебуваю у стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики та алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що у мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологій, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене розсудливим, але, все тільки посилювалося, навколо мене страждало все більше людей, і я сам був у жахливому стані - зневірений, озлоблений, що втратила всякий смак до життя "людина" (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив, що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг набути тверезості. А ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок)))!
Денис
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт всім. Я у проблемі з 93 року вживав усе. Останні сім років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації, ні бабусі, ні чаклуни. На черговій детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм та вирішив пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому та всій організації міста Дніпропетровська, завдяки Богу і вам залишаюся у тверезості вже 3 роки.
Оксана
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт друзі! Хочу поділитися своєю історією та розповісти про те, як реабілітаційний центр «Трансформація» разом із моїми батьками допомогли мені змінити життя!! 27 квітня 2011 року я приїхала до Києва на центр після практично безперервного 13-річного вживання наркотиків, алкоголю тощо. Я знесилила, життя втратила всякий сенс, не було бажання жити так… Але ось якимось дивом від мами подруги дізналася про реабілітаційний центр «Трансформація»…. Не умови або маніпуляції просто останні 7 місяців дезоморфін, або електричка-просто нестерпно. Маленька дитина і чоловік це зупиняло, але я вирішила заради дочки, нехай у неї буде хоча б одна хороша мама. Чоловік теж вживав і намагалася відправити його теж на центр, але він був переконаний, що може покинути сам і ніхто йому не потрібен. Кинути разом нам не виходило. Перший крок зроблено. Але й не обійшлося без падінь .... на 4-х місяцях реабілітації тато забрав мене додому, сказав що вистачить, потрібно виховувати доньку. Я приїхала, але не минуло і тижня тому, як я опинилася знову в цьому болоті. Чоловік, колишні друзі, ніби в тумані і все закрутилося ще більшою силою. Було дуже важко, я не могла зрозуміти чому???? Адже є хлопці, яким хочуть допомогти, а вони не розуміючи всіляко намагаються піти, втекти, всіма правдами і неправдами. А я хотіла і мені подобалося на центрі-відношення, спілкування, єдність, і те, що ніхто не вживає, думала, що так жити неможливо і що «Горбатого тільки могила виправить». Вдруге поїхала до Вороніжа до свого регіону, пройшла до кінця реабілітацію, поїхала на школу в Україну, а від туди до Санкт-Петербурга. За цей час стала вдовою, мало не позбавили батьківських прав, але сильне бажання бути тверезим воно мотивувало йти вперед. Я залишилася у Санкт-Петербурзі. Відкривалася профільна ресоціалізація для дівчаток. Навчання у фітнес клубі, це просто мрія. Успішно пройшла ресоціалізацію, здобула нову цікаву професію, яка дуже гармонійно поєднується з моїм здоровим способом життя-інструктором кругових тренувань, і, одночасно, напрацювала досвід та вміння спілкуватися, як професіонал, який чудово знає свою справу. Пізніше стала керівником, разом із командою фітнес клубу випустили 38 випускниць. Щасливі впевнені дівчата. В одному із терапевтичних таборів познайомилася зі своїм чоловіком. Ми будували наші стосунки на відстані 2000 км. 19 липня 2014 року відбулося одруження. Тепер я щаслива дружина та мама. Прекрасний чоловік і красуня донька - ось це і є справжнє жіноче щастя!!!!! Дякую рідним за підтримку.Дякую реабілітаційний центр «Трансформація» за тверезий погляд у нове життя!!!!!!!!
Сергій, 32
star icon star icon star icon star icon star icon
15 років я вживав наркотики. Не розповідатиму історію, бо вже дуже далекий від того життя і не хочу в ньому копатися. Потрапивши до реабілітаційного центру «Трансформація», я настільки змінився що не знаходжу слів це описати. Тут життя зупинилося, я побачив її, побачив себе в ній свої помилки, тут виявився той бруд який у мені був, але я його не бачив. На реабілітації мені надали інформацію про хворобу наркоманії. Дали ключики, які допомогли мені змінити себе, змінити своє мислення. Я навчився мріяти, ставити цілі, досягати їх, розвивати себе. Я побачив своє життя зовсім під іншим кутом. Я повірив у себе, у своє тверезе життя, у щастя. Я знаю, що у мене все вийде... у мене попереду довге і щасливе життя. Зараз я проходжу IT-рессоціалізацію… отримав необхідні знання щодо ремонту та обслуговування ПК, локальних мереж, сайтобудування. За два тижні, закінчую навчання та виходжу на роботу. ВСЕ – НОВЕ Твереза ​​життя. Всім удачі …. P.S. …. І ще в цьому житті можливо ВСЕ. Дякуємо реабілітаційному центру «Трансформація».
Терехова Ганна
star icon star icon star icon star icon star icon
Я не люблю згадувати про це, але що було, то було!) я вживала наркотики 12 років, були перерви, але довго твереза ​​я ніколи не залишалася, з наркотиків на алкоголь, з алкоголю на наркотики! У період вживання я втратила все! Почала вживати наркотики приблизно 22 роки, все починалося красиво, легко і весело. На той момент я навчалася в інституті, працювала, мала друга, з яким жила «цивільним шлюбом», на той момент це вважала єдиною формою проживання з чоловіком, про заміжжя і не могло бути мови, навіщо потрібні зобов'язання, відповідальність? Пріоритет був переважно фінансовий, заробляти, гуляти, жити на втіху! Наркотик був на той момент простою розвагою! Схаменулась я років через три, коли зрозуміла, що не можу навіть підвестися з ліжка без вживання героїну! Спробувала покинути, не вийшло! Я росла без батька, з вітчимом і мамою, батько жив у іншому місті, був успішним бізнесменом і завжди пропонував їхати до нього, працювати та продовжувати навчання, цього разу я скористалася запрошенням, це була ілюзія того, що я зможу втекти від наркотику. Працюватиму у тата в офісі, нормально вчитися і забуду про вживання) звичайно ж цього не сталося! Звичайно я знайшла кайф, довго обманювала батька, то працювала, то ні… Зустріла подібного до себе наркомана і без сором'язливості пішла до нього жити, з батьком навіть бачитися перестала! Після року одужання в реабілітаційному центрі «Трансформація» я набралася сміливості, хотіла поїхати попросити у тата вибачення і дізналася, що він помер ще тоді, коли я проміняла Його на наркотик! З «громадянським» чоловіком ми довго кидали вживати, починали знову ... Поки під час чергової ремісії він вколовся і потонув, ну а я вбита горем знову почала вживати, вважаючи що на те є підстава! Повернулась у своє місто і знову з наркотику на алкоголь, з алкоголю на наркотик, мама дізналася про те, що я наркоманка, але нічим не могла допомогти, просто не знала як! Останні три роки мого вживання були справжнім кошмаром! Я покинула інститут. Мене знали вже скрізь: звичайні оперуповноважені, які ловлять на точках наркоманів, я стала одним із постійних клієнтів, співробітники відділень міліції, тому що почала красти і траплятися з краденим, ФСКН мріяли вже швидше мене посадити… З ранку до вечора я крала, продавала, купувала наркотики! У наркологію лягала багато разів… Мій черговий хлопець вийшов раніше за мене з наркології і помер від передозування! Лікар мене в наркологію більше не взяла, сказала, що це марно! Мама поклала мене в іншу клініку, вона до останнього намагалася мені допомогти, завдяки їй теж, я зараз жива! Лікар запропонувала реабілітаційний центр «Трансформація», сказала, що там є результати, вона бачила своїх пацієнтів тверезими та щасливими. Я виїхала на реабілітацію, пройшла її нелегко! Перші місяці постійно збиралася додому, було важко кидати курити і міняти цінності та пріоритети: фінанси, кайф, егоїзм. людям, які втратили надію, що їхнє життя може змінитися на краще! Я вперше офіційно вийшла заміж, люблю чоловіка, взяла на себе відповідальність бути вірною і коханою одного чоловіка дружиною до кінця життя! Завдяки духовно-моральним принципам, які закладаються на реабілітації, довгою роботою зі спеціалістами над зміною особистості, я гідно вийшла в громадянське суспільство і з великим задоволенням живу і працюю, дотримуюся Закону! Люблю свою Батьківщину та людей! Дякую Богу і людям, які допомогли мені зрозуміти, що означає жити гідно!

  Надіслати свою історію

  Ваше им'я  Ваш вік

  Розкажіть свою історію

  Твоя оцінка
  Сертифікати
  certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
  Безкоштовна консультація

  Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

  Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

  Безкоштовна консультація