Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk

Програма психосоціальної реабілітації

В нашому реабілітаційному центрі не вдаються до медикаментозного втручання і примусу. Курс лікування наркоманії або алкоголізму   націлений на позбавлення від психологічної потреби в стимулятор, що гарантує остаточну перемогу над аддикцией і повернення пацієнта до повноцінного життя.

Групові заняття і постійна робота з досвідченими психологами допомагає пацієнтові розібратися в собі і своїх страхах. Таким чином, програма «12 кроків» бореться не з симптомами хвороби, а з першопричиною її появи.

Крок за кроком до одужання: етапи програми «12 кроків»

Проходячи курс реабілітації в нашому центрі, пацієнт слід етапах, описаним в програмі «12 кроків». Кожен крок наближає пацієнта на лікування та внутрішньої гармонії.

Крок перший

Визнання власного безсилля. На першому етапі програми залежний повинен визнати, що більше не керує власним жіттям. Розуміння того, що ми самостійно не здатні врятувати своє життя - це перший крок до нашого одужання.

Крок другий

У своїй боротьбі з недугою пацієнт може заручитися підтримкою Вищої Сили, такої, якою він її бачить.

Крок третій

Пацієнт вчиться довіряти тій Силі, що веде його до одужання. Він повністю доручає контроль над своїм життям цій Силі.

Крок четвертий

Етап ретельного самоаналізу. Пацієнт розкриває перед групою свої потаємні страхи і негативні переживання, щоб зрозуміти першопричину розвитку хвороби.

Крок п'ятий

Пацієнт приймає себе і свій негативний досвід. Він визнає свої помилки не тільки перед собою, а й своїми близькими і Вищою Силою, яка веде його.

Крок шостий

Пацієнт готується до активних дій, спрямованих на позбавлення від залежності. Він розуміє, що алкоголь, гра чи наркотик - не причина залежності. Причина криється в ньому самому. Перемогти залежність можна, лише змінивши себе.

Крок сьомий

Спираючись на досвід інших членів групи пацієнти починають корегувати власні поведінкові шаблони, виправляючи свої недоліки.

Крок восьмий

Пацієнт складає список людей, яким він заподіяв зло в період своєї хвороби. Він готується до того, щоб вибачитися за завданий біль і відшкодувати їм весь збиток.

Крок дев'ятий

Пацієнт приносить свої вибачення і відшкодовує шкоду всім, скривдженим їм людям. Таким чином він позбавляється від докорів сумління і прощає самого себе.

Крок десятий

Пацієнт виробляє звичку постійно аналізувати свої вчинки і відразу визнавати свої помилки. Це навчання самоконтролю і відповідальності за своє життя.

Крок одинадцятий

Пацієнт продовжує свій шлях роздумів. Це дозволяє розвивати духовну сутність залежного, його моральну сферу.

Крок дванадцятий

Пацієнт використовує знання, отримані протягом курсу для допомоги собі та іншим жертвам залежності. Він використовує ці навички у всіх сферах свого життя, досягаючи таким чином внутрішньої гармонії і щастя.

Зрозуміло, лікування залежності, яке пропонує програма «12 кроків» являє собою довгий і важкий шлях самовдосконалення. Але стикаючись з перешкодами і пересилюючи себе, людина отримує найвищу нагороду – остаточну перемогу на аддикцией і повноцінну здорове життя.

Програма реабілітації здійснюється за участю психологів, психотерапевтів, реабілітологів, тренерів і консультантів по хімічної залежності, представників духовенства, «рівних» консультантів. При необхідності залучаються інші фахівці, які поділяють наші основні принципи, і готові ділитися з нами своїми знаннями, досвідом і підтримкою. В процесі реабілітаційних заходів дуже важлива роль консультанта по хімічної залежності. Це фахівець з консультування та терапії залежностей, що працює в парадигмі програми з певною моделлю одужання, співробітник МАА, який вибудовує власний здоровий біо-психо-соціо-духовний образ життя і є зразком і рольовою моделлю для пацієнтів.

У програмі МАА визначені цільові завдання, які відповідають основній парадигмі реабілітації. Всі вони спрямовані на відновлення соціально-корисних навичок з урахуванням етапу реабілітації, на якому знаходиться пацієнт.

Велика увага в програмі реабілітації приділяється навчанню навичкам профілактики і запобігання зриву, які відпрацьовуються на кожному етапі. Проводиться постійна робота по гармонізації психоемоційного стану пацієнта. В ході реабілітаційного процесу пацієнт отримує позитивні емоції, які закріплюються за допомогою участі в супровідних заходах.

Програма реабілітації включає в себе також роботу в групах самодопомоги, де родичі і найближче оточення пацієнта отримують кваліфіковану допомогу по проблемі співзалежності. У деяких наших клієнтів відсутня професійна підготовка, багато втрачають набуті навички за час вживання. Саме тому на базі МАА проходять програми професійного навчання, які в подальшому допомагають клієнтам при працевлаштуванні.

Терапевтичне співтовариство тривалого перебуванняГрупи взаємодопомогиЗаняття на тему духовно-морального розвитку особистостіГрупова та індивідуальна психокорекційна роботаКонсультування «рівний рівному»Консультування сім’ї

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація