Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk

Лікування алкоголізму в Житомирі

 

Алкогольна залежність – важкий стан, яке руйнує життя, психічне і фізичне здоров’я людини, травмує його близьких. І хоч у більшості людей тяга до спиртного асоціюється з розбещеністю, алкоголізм – важке захворювання, в ході якого знищується людська особистість. Знайти в собі сили боротися з алкозалежністю поодинці можуть знайти тільки одиниці. Тому, якщо алкоголік усвідомив тяжкість свого стану, треба підтримати його і постаратися переконати пройти лікування від алкоголізму в Житомирі.

Чому алкоголізм захворювання і його треба лікувати?

Хімічна залежність паралізує волю хворого, робить опір спокусі випити фактично неможливим. Особливо важкі форми приймає жіночий алкоголізм, так як:

 •   Алкогольна залежність у жінок розвивається набагато швидше, ніж у чоловіків.
 •   Жіночий організм гірше справляється з виведенням алкоголю через особливості ферментів.
 •   алкозалежних жінка стає справжніми ізгоєм суспільства, тому більш важко піддається лікуванню.

В іншому, непомірна тяга до вживання спиртного шкідлива для обох статей. Алкозалежність погіршує пам’ять, когнітивні здібності, викликає різкі перепади настрою. Також спиртне негативно впливає на стан серцево-судинної системи, печінки, нирок. Значно погіршується зовнішній вигляд хворого, починається процес передчасного старіння, особливо явно він проступає на шкірі. Потрібна допомога? Зверніться по гарячій лінії нашого реабілітаційного центру «Трансформація» за безкоштовної консультації про лікування алкоголізму в Житомирі.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Чим страшний алкоголізм: 3 стадії

Коли треба починати лікування алкоголізму в Житомирі? Ідеально, чим швидше – тим краще. Основна проблема полягає в тому, що на ранній стадії сам хворий і його близькі рідко розпізнають залежність і звертаються за допомогою до фахівця. Спочатку алкоголізм здається бажанням як слід повеселитися, розвіятися, а алкоголік – душею компанії і веселою людиною.

На першій стадії залежності алкоголь стійко асоціюється із задоволенням. Випиваючи, людина розслабляється, відволікається від сумних і тривожних думок, насолоджується життям. Він починає вживати досить великі дози спиртного практично кожен день. Головна ознака захворювання – психічна залежність від алкоголю. Але більшість людей упевнені, що можуть зупинитися в будь-який момент, і не вважають любов до випивки серйозною проблемою. Також тривожний симптом – втрата захисного блювотного рефлексу.

Друга стадія характеризується появою плато толерантності і похмільного синдрому:

 •   Плато толерантності – збільшення дози алкоголю, після якої настає сп’яніння.
 •   Похмілля – нестримне бажання похмелитися, супроводжується слабкістю, нудотою, неспокійним сном, поганим самопочуттям.

Третя стадія пов’язана з посиленням деградації особистості, втратою життєвих орієнтирів. Людина починає пити запоями або постійно. Його проблеми стають все більш очевидними оточуючим. Через неможливість організму сприймати великі дози алкоголю, алкоголік п’є малими дозами, але постійно.

Лікування алкоголізму в Житомирі: цілі і основні принципи

Щоб позбутися від алкоголізму хворий повинен сам захотіти вилікуватися. Як правило, усвідомлення залежності настає далеко не відразу, найчастіше – на другому або третьому етапі хвороби. У реабілітаційному центрі трансформація працюють досвідчені психологи і наркологи, які складуть індивідуальну програму лікування і допоможуть алкоголіку повернутися до нормального життя.

Три базових аспекти успішного лікування:

 •   Добровільне рішення самого хворого покінчити з алкогольною залежністю.
 •   Правильно підібрана схема лікування, з урахуванням психосоматичних захворювань пацієнта, провокуючих чинників, форми алкоголізації і тривалості стажу вживання спиртного.
 •   Підтримка рідних і близьких.

Лікування алкогольної залежності в Житомирі направлено на досягнення таких цілей:

 •   Формування моральних цінностей, установок, життєвих цілей, що перешкоджають поверненню до залежності.
 •   Повернення до роботи і навчання.
 •   Нормалізація відносин з членами сім’ї.
 •   Розуміння глибинних причин залежності, усвідомлення згубності такого способу життя.

Добре допомагає нашим пацієнтам індивідуальна і групова робота з психологом, арт-терапія, зустрічі з людьми, які пройшли реабілітацію і перемогли алкоголізм. Не намагайтеся вилікувати близького від алкозалежності самостійно – так можна тільки підштовхнути його до подальшої деградації. Оптимальний спосіб допомогти – звернення до фахівців, які мають великий досвід в реабілітації алкоголіків.

 

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

«12 кроків» – ефективна програма лікування від алкогольної залежності

Для позбавлення від алкоголізму в «Трансформації» застосовується програма «12 кроків» або штаті Міннесота модель. Вона немедикаментозних і спрямована на психо-соціальну реабілітацію пацієнта. Якщо людина успішно пройде програму, то він перестане вживати алкогольні напої і знову стане повноцінним членом соціуму.

В ході реабілітації з кожним пацієнтом проводяться такі дії:

 •   Інформування про негативні наслідки, пов’язаних з вживанням алкоголю.
 •   Групові та індивідуальні зустрічі з психологом.
 •   Арт-терапевтичні сесії.
 •   Самостійна робота по Міннесотського моделі.

Основні тези «12 кроків»:

 •   Залежність – не провина хворого, а наслідок духовної незадоволеності.
 •   Щоб позбутися від алкоголізму, треба усвідомити проблему і звернутися за допомогою до інших людей.
 •   Лікування можливо тоді, коли людина сама хоче жити нормальним життям, ставить правильні цілі і досягає їх.
 •   Постійний самоаналіз, компенсація моральної шкоди близьким, гармонія з самим собою – кращі способи позбутися від алкоголізму.

Тяга до міцних напоїв – не вирок на будь-якій стадії захворювання. Головне, протягнути близькій руку допомоги і переконати його пройти реабілітаційний курс.

Курс розбитий на три етапи:

 •   Медикаментозне лікування. На даному етапі лікарем розробляється індивідуальна програма очищення організму. Подальше лікування передбачає купірування різних абстинентів розладів, полегшення психічного стану пацієнта.
 •   Реабілітація. Це основна і найбільш складна частина програми реабілітації. Саме в реабілітаційний період відбувається справжня трансформація – учасник програми працює над собою, змінює вкорінене неправильний світогляд і вчиться заново жити і справлятися з труднощами без додаткової стимуляції. Займається з психологами і психотерапевтами, відвідує заняття з духовно-моральному розвитку, займається спортом, долучається до мистецтва і знаходить нові цілі в житті.
 •   Ресоціалізація. Після основного етапу програми, який триває до 6 місяців, залежні отримують можливість знову повернутися в звичну соціальне середовище, знайти справу до душі. На даному етапі залежні все ще знаходяться під постійним контролем психологів та реабілітологів. Колишні алкоголіки відвідують спортивно-терапевтичні мотиваційні табори, які проходять двічі на рік влітку і взимку на базі Міжнародної антинаркотичної Асоціації, де підтримують дружні стосунки з такими ж колишніми і нинішніми учасниками програми, отримують підбадьорення і підтримку від діячів культури, шоу-бізнесу, спортсменів України і затверджуються в намірі вести здоровий спосіб життя.

 

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

«Трансформація» – це анонімне лікування алкоголізму в Житомирі, засноване на комплексній програмі «12 кроків». Примусове лікування від алкоголізму (добровільно-примусова мотивація клієнта) можливо лише в критичних випадках. Також ми надаємо невідкладну наркологічну (психологічну) допомога на дому, з можливістю виїзду мотиваційної бригади центру реабілітації. Дізнатися про програму, скільки коштує курс, вартість окремих послуг – можна на офіційному сайті або за телефонами безкоштовної гарячої лінії в Житомирі.

Перегляньте інфографіку або почитайте про нашу програму лікування алкоголізму.

Крок перший

Визнання власного безсилля. На першому етапі програми залежний повинен визнати, що більше не керує власним жіттям. Розуміння того, що ми самостійно не здатні врятувати своє життя - це перший крок до нашого одужання.

Крок другий

У своїй боротьбі з недугою пацієнт може заручитися підтримкою Вищої Сили, такої, якою він її бачить.

Крок третій

Пацієнт вчиться довіряти тій Силі, що веде його до одужання. Він повністю доручає контроль над своїм життям цій Силі.

Крок четвертий

Етап ретельного самоаналізу. Пацієнт розкриває перед групою свої потаємні страхи і негативні переживання, щоб зрозуміти першопричину розвитку хвороби.

Крок п'ятий

Пацієнт приймає себе і свій негативний досвід. Він визнає свої помилки не тільки перед собою, а й своїми близькими і Вищою Силою, яка веде його.

Крок шостий

Пацієнт готується до активних дій, спрямованих на позбавлення від залежності. Він розуміє, що алкоголь, гра чи наркотик - не причина залежності. Причина криється в ньому самому. Перемогти залежність можна, лише змінивши себе.

Крок сьомий

Спираючись на досвід інших членів групи пацієнти починають корегувати власні поведінкові шаблони, виправляючи свої недоліки.

Крок восьмий

Пацієнт складає список людей, яким він заподіяв зло в період своєї хвороби. Він готується до того, щоб вибачитися за завданий біль і відшкодувати їм весь збиток.

Крок дев'ятий

Пацієнт приносить свої вибачення і відшкодовує шкоду всім, скривдженим їм людям. Таким чином він позбавляється від докорів сумління і прощає самого себе.

Крок десятий

Пацієнт виробляє звичку постійно аналізувати свої вчинки і відразу визнавати свої помилки. Це навчання самоконтролю і відповідальності за своє життя.

Крок одинадцятий

Пацієнт продовжує свій шлях роздумів. Це дозволяє розвивати духовну сутність залежного, його моральну сферу.

Крок дванадцятий

Пацієнт використовує знання, отримані протягом курсу для допомоги собі та іншим жертвам залежності. Він використовує ці навички у всіх сферах свого життя, досягаючи таким чином внутрішньої гармонії і щастя.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Умови проживання при реабілітації в Житомирській області

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація