Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Як кинути пити алкоголь назавжди?

Майже всі люди, які страждають від алкогольної залежності, впевнені, що відмовитися від спиртного можна будь-якої секунди. Але після 1-2 невдалих спроб стає ясно, що це зовсім не так.

Більшості потрібне тривале лікування алкогольної залежності та підтримка родичів. Є залежні, які роблять спроби одного дня відмовитися від алкоголю і почати жити заново. Це похвальне прагнення, але як зробити його без шкідливих для організму наслідків?

Що відбувається з організмом, якщо кидаєш алкоголь?


Протягом багатьох років усі органи та системи людського тіла страждають від постійної інтоксикації у вигляді алкоголю, що надходить у кров. І тут зненацька подача припиняється!

Першим на це реагує мозок, адже його перестають стимулювати психоактивні речовини, що містяться у алкоголі. Потім підключаються й інші системи: кровоносна, травна. Тіло починає позбавлятися токсинів, а людина при цьому почувається не найкращим чином.

Симптоми, якими супроводжується різка відмова від алкоголю:

 • нудота та блювання;
 • розлад шлунку;
 • збій серцевого ритму;
 • слабкість, головний біль;
 • відчуття тремтіння;
 • задишка.

Іноді бажання розлучитися зі згубною звичкою сильніше, ніж страх перед неприємними фізичними відчуттями та погіршенням здоров'я. І це говорить про серйозність намірів людини, яка почала боротьбу із залежністю.

Типові помилки у разі відмови від спиртного

Неусвідомлена заміна однієї шкідливої ​​звички на іншу. Майже всі залежні від алкоголю люди курять. Вирішивши зав'язати зі спиртним, вони починають курити більше сигарет. Або зловживають улюбленою їжею, значно збільшуючи звичні порції. Це не боротьба із залежністю, а лише вибір нового її об'єкта.

Зниження "градуса". Коли міцні алкогольні напої опиняються під забороною, людина переходить на пиво чи слабоалкогольні коктейлі. Це теж лише прийом свідомості, адже кинути пити можна тільки при повній відмові від спиртного. Навіть якщо вдасться протриматися на мінімальних дозах тиждень-другий, незабаром залежність надолужить втрачене.

Прості кроки до самостійної відмови від алкоголю

Коли кидаєте пити, постійно згадуйте, навіщо вам це потрібно:

 • щоб відновити хорошу репутацію на роботі та не відливати від неї через ранкове похмілля;
 • щоб не травмувати сім'ю асоціальною поведінкою, не завдавати біль рідним;
 • щоб не наражати своє життя на небезпеку, сідаючи за кермо в п'яному стані;
 • щоб не ображати друзів словами та діями, невластивими для тверезої людини;
 • щоб не принижуватись у спробах випросити гроші на чергову пляшку спиртного;
 • щоб не звинувачувати себе за колишню поведінку після того, як алкогольне сп'яніння минає.
 • Створюючи собі психологічну мотивацію, уникайте спокус знову випити. У перший місяць боротьби із залежністю не ходіть на урочистості, де буде спиртне. Також не варто запрошувати до себе гостей. Напевно, в оточенні залежної людини є ті, хто посміється з її бажанням більше не бути алкоголіком або вмовить почекати з цим благородним поривом.

Коли критичний місяць минеться, Ви відчуєте полегшення. Перебування за столом, на якому поруч із смачною їжею стоїть спиртне, не здаватиметься тортурами. Тяга до алкоголю може повернутись у стресовій ситуації, але намагайтеся не піддаватися. Тільки на власні зусилля реально повернути повагу до себе і навчитися дивитися на світ без шкідливого п'янкого допінгу.

Як можна вилікувати алкоголізм?

В першу чергу пам'ятаєте, що алкоголізм - хвороба хронічна, тому процес і час лікування залежать від таких факторів, як стаж вживання алкоголю, стан здоров'я людини і т. д.
Першочерговим завданням залежного, а отже, і лікаря, є визнання пацієнтом факту хвороби. Етанол порушує нормальний перебіг всіх процесів в організмі, і в першу чергу біохімічних реакцій в корі головного мозку. Це важке порушення обміну речовин, передачі нервових імпульсів. Результатом є психічний розлад, яке ми називаємо просто залежністю. Безумовно, поряд з цим уражаються всі життєво важливі органи, що тільки погіршує ситуацію.
Як ми вже писали вище, алкоголізм - це хвороба хронічна, значить і підходи до її лікування повинні бути такими ж, як при лікуванні інших хронічних захворювань. Методи лікування, що застосовуються в реабілітаційному центрі «Антинаркотик», дозволяють домогтися стійкої ремісії. Основою курсу є програма «12 кроків», яка за роки свого існування дозволила позбутися від різних видів залежності десяткам тисяч людей. Її основні завдання - формування у людини нових цінностей, усвідомлення помилок, які були допущені, прищеплення навичок адаптації до нових умов. Найбільшої ефективності досягають, комбінуючи медикаментозне лікування і психотерапію, подальше спостереження у психолога, що допомагає знизити ризик рецидивів.
Здобути повну перемогу над спиртним можна тільки в тому випадку, якщо людина повністю відмовляється від нього. Алкоголь повинен зникнути з життя залежного, як той, кого ми викреслюємо назавжди за зраду. Спиртне підступно, і знайти ту межу, яка відділяє безпечну зону від токсичної, практично неможливо. У практиці фахівців тисячі випадків, коли люди, які перебувають в стадії ремісії п'ять, десять і навіть двадцять років, починали знову вживати спиртні напої після «випадкових» п'ятдесяти грамів. Тому навіть у таких людей хвороба знаходиться в хронічній стадії, але при утриманні вона прекрасно контролюється і людина живе повноцінним життям, виховує дітей, домагається успіхів на будь-яких теренах.
Домогтися стійкого результату навіюванням страху перед вживанням спиртного, тиском з боку близьких людей, докорами, звинуваченнями у всіх невдачах неможливо. Такі методи не тільки не дають результату, а й здатні викликати абсолютно зворотну реакцію залежного.
З часом через постійні конфлікти на тлі вживання спиртного, недовіри близьких, егоїзму алкоголіка відбувається лише наростання апатії і байдужості до самого себе. Саме тому програма лікування повинна бути комплексною і включати медикаментозну терапію, яка дозволить нормалізувати обмінні процеси в організмі, знизити потяг до спиртного, а також психотерапевтичну роботу, причому не тільки з залежним, а й з близькими йому людьми.
Тепер трохи про запої. Вони виникають у людини, яка страждає другою стадією алкоголізму. Тривале вживання спиртного не завжди є запоєм. У людей хворих він починається з пари чарок, які переводять організм на обмін речовин за участю етанолу. Відмовитися від спиртного людина вже не може, оскільки це викликає фізичні страждання.
Самостійний вихід із запою - явище досить рідкісне. Це велике навантаження на всі життєво важливі органи і високий ризик розвитку таких ускладнень, як інсульт, інфаркт, «біла гарячка» і т. Д. Справитися з цим вдається не кожному.
Як допомогти алкоголіку? У реабілітаційному центрі для зменшення вираженості абстинентного синдрому, нормалізації роботи внутрішніх органів і систем вдаються до детоксикації (фахівці допомагають очистити організм від продуктів метаболізму етанолу), медикаментозної терапії, що дозволяє за 2-3 доби нормалізувати стан пацієнта без вживання алкоголю.
Це тільки початок, і в подальшому залежному треба буде пройти довгий шлях, який допоможе йому повернутися до нормального життя. Пам'ятайте, що лікувати людину без його згоди не можна. Це не тільки заборонено законом (примусове лікування проводиться лише в разі, якщо людина становить небезпеку для суспільства), але і не приносить ніяких результатів. Позбутися від алкогольної залежності можна тільки при наявності мотивації у самої людини, що страждає на алкоголізм.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація