Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Збільшується кількість наркозалежних дітей 12-15 років в Дніпрі

тому, що наркоманія молодшає, нам доводиться чути досить часто. Фахівцям залишається тільки підтверджувати той факт, що залежність від психоактивних речовин у підлітків 12-15 років стає цілком буденним явищем. З упевненістю можна сказати, що наскільки масштабною не була б робота засобів масової інформації, поліції і школи, основна роль в формуванні правильного ставлення до проблеми наркоманії і алкоголізму належить родині і самій людині.

Допомогти стати своїм

Зі слів А. Шуляка, керівника і волонтера Дніпропетровського Центру Здорової Молоді, в Дніпрі проблема наркоманії стоїть дуже гостро. Організація, яку він представляє, надає всіляку допомогу в ресоціалізації залежних, що є важливим етапом становлення нової людини.

«У Дніпрі міська влада надає всебічну підтримку всім нашим проектам, і організований зовсім недавно табір« Дніпро - місто здорового життя »є черговим тому підтвердженням. У заході брали участь близько 100 чоловік, а в Києві пройшов всеукраїнський проект, який відвідало 30 учасників з Дніпра ».

А. Шуляку колись самому довелося пройти шлях від наркозалежного до вільної людини, і тепер він допомагає почати нове життя іншим людям. Детальну інформацію про майбутні заходи і про реабілітацію можна отримати, завітавши до офісу організації, розташований за адресою: пр-т Д. Яворницького, 60, кімн. 52. Крім цього, працює цілодобова гаряча лінія: тел. 767-27-68, 097-775-29-97, 099-244-73-36.

Сьогодні це тренд для молодих людей

Консультувала учасників заходу і психолог, фахівець з арт-терапії Ольга Гриценко. «Ми займалися арт-терапією, користувалися метафоричними картками, щоб усвідомити суть проблеми. Дуже сумно, що із залежністю доводиться стикатися вже зовсім юним особам. Молодь дійсно вважає, що це круто. Втім, таку модель поведінки прищеплюємо їм ми, дорослі. З самого дитинства вони піднімають з нами келихи з компотом за здоров'я, пізніше ми купуємо їм «шампанське для дітей». Безумовно, це формує у них думка, що свято неможливий без алкоголю », - розповідає вона.

Не менш актуальною проблемою є реклама наркотиків у вигляді графіті, яка дозволяють будь-якій людині замовити наркотик через Інтернет або по телефону.

«Це справжня пригода для підлітка. У нього з'являється інтерес і азарт. Тут не можна звинувачувати кого-то конкретного, винні всі - батьки, школа, поліція. Потрібні комплексні заходи та постійна робота, щоб перемогти залежність », - говорить А. Шуляк.

У Дніпрі, як і в будь-яких інших великих містах нашої країни, існують проблеми залежності від алкоголю і наркотиків. Присутній занадто багато очевидних для всіх факторів, що сприяють розвитку цих видів залежності - наливайки, графіті з рекламою наркотиків, доступність всього цього для підлітків.

«Табір є прекрасним прикладом того, як повинна бути організована робота. Його учасники можуть по-різному проявляти активність, працювати з психологами. Це допомагає залежним стати на новий шлях, який приведе їх до зцілення. На території області ми збираємося вже цієї осені створити загальноукраїнський табір, в якому будуть допомагати тим, хто знаходиться в залежності від алкоголю і наркотиків, а також від ігор », - сказав А. Замковій, заступник начальника управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування міського ради в м Дніпро.

Неодноразово наша Дніпропетровська область займала лідируючі позиції серед регіонів, де в більшій частині скоєних злочинів були замішані люди, що знаходилися під впливом алкоголю або наркотиків. Тільки в минулому році поліція зареєструвала 2402 злочини, вчинені під впливом наркотиків, і 25856 злочинів - під впливом алкоголю.

Ознаки наркозалежності у дитини

Наведені нижче ознаки допоможуть виявити залежність у людини і оперативно відреагувати на те, що відбувається:

  • Швидка або повільна мова, порушення координації рухів, почервонілі білки очей (характерна ознака при вживанні марихуани).
  • Зниження успішності в навчальному закладі, яке відбувається без особливих причин.
  • Втрата інтересу до колишніх захоплень, занять спортом, бажання більшу частину часу перебувати на самоті. Зниження імунітету, поганий загальний стан здоров'я, схильність до простудних захворювань, поганий апетит, зниження ваги. Погіршення апетиту можливо при вживанні опіатів або психотропних речовин, а у випадку з коноплями апетит, навпаки, поліпшується.
  • Безсоння, яка може тривати кілька днів, за нею йде тривалий (18-20 годин) сон < / li>
  • Безпідставна трата грошей.
  • Поганий настрій, часта зміна настрою, депресія.
  • Скритне поведінку, постійна брехня, бажання приховати подробиці своєї «вуличної» життя від родини.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація