Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Збільшується кількість наркозалежних дітей 12-15 років в Дніпрі

тому, що наркоманія молодшає, нам доводиться чути досить часто. Фахівцям залишається тільки підтверджувати той факт, що залежність від психоактивних речовин у підлітків 12-15 років стає цілком буденним явищем. З упевненістю можна сказати, що наскільки масштабною не була б робота засобів масової інформації, поліції і школи, основна роль в формуванні правильного ставлення до проблеми наркоманії і алкоголізму належить родині і самій людині.

Допомогти стати своїм

Зі слів А. Шуляка, керівника і волонтера Дніпропетровського Центру Здорової Молоді, в Дніпрі проблема наркоманії стоїть дуже гостро. Організація, яку він представляє, надає всіляку допомогу в ресоціалізації залежних, що є важливим етапом становлення нової людини.

«У Дніпрі міська влада надає всебічну підтримку всім нашим проектам, і організований зовсім недавно табір« Дніпро – місто здорового життя »є черговим тому підтвердженням. У заході брали участь близько 100 чоловік, а в Києві пройшов всеукраїнський проект, який відвідало 30 учасників з Дніпра ».

А. Шуляку колись самому довелося пройти шлях від наркозалежного до вільної людини, і тепер він допомагає почати нове життя іншим людям. Детальну інформацію про майбутні заходи і про реабілітацію можна отримати, завітавши до офісу організації, розташований за адресою: пр-т Д. Яворницького, 60, кімн. 52. Крім цього, працює цілодобова гаряча лінія: тел. 767-27-68, 097-775-29-97, 099-244-73-36.

Сьогодні це тренд для молодих людей

Консультувала учасників заходу і психолог, фахівець з арт-терапії Ольга Гриценко. «Ми займалися арт-терапією, користувалися метафоричними картками, щоб усвідомити суть проблеми. Дуже сумно, що із залежністю доводиться стикатися вже зовсім юним особам. Молодь дійсно вважає, що це круто. Втім, таку модель поведінки прищеплюємо їм ми, дорослі. З самого дитинства вони піднімають з нами келихи з компотом за здоров’я, пізніше ми купуємо їм «шампанське для дітей». Безумовно, це формує у них думка, що свято неможливий без алкоголю », – розповідає вона.

Не менш актуальною проблемою є реклама наркотиків у вигляді графіті, яка дозволяють будь-якій людині замовити наркотик через Інтернет або по телефону.

«Це справжня пригода для підлітка. У нього з’являється інтерес і азарт. Тут не можна звинувачувати кого-то конкретного, винні всі – батьки, школа, поліція. Потрібні комплексні заходи та постійна робота, щоб перемогти залежність », – говорить А. Шуляк.

У Дніпрі, як і в будь-яких інших великих містах нашої країни, існують проблеми залежності від алкоголю і наркотиків. Присутній занадто багато очевидних для всіх факторів, що сприяють розвитку цих видів залежності – наливайки, графіті з рекламою наркотиків, доступність всього цього для підлітків.

«Табір є прекрасним прикладом того, як повинна бути організована робота. Його учасники можуть по-різному проявляти активність, працювати з психологами. Це допомагає залежним стати на новий шлях, який приведе їх до зцілення. На території області ми збираємося вже цієї осені створити загальноукраїнський табір, в якому будуть допомагати тим, хто знаходиться в залежності від алкоголю і наркотиків, а також від ігор », – сказав А. Замковій, заступник начальника управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування міського ради в м Дніпро.

Неодноразово наша Дніпропетровська область займала лідируючі позиції серед регіонів, де в більшій частині скоєних злочинів були замішані люди, що знаходилися під впливом алкоголю або наркотиків. Тільки в минулому році поліція зареєструвала 2402 злочини, вчинені під впливом наркотиків, і 25856 злочинів – під впливом алкоголю.

Ознаки наркозалежності у дитини

Наведені нижче ознаки допоможуть виявити залежність у людини і оперативно відреагувати на те, що відбувається:

  • Швидка або повільна мова, порушення координації рухів, почервонілі білки очей (характерна ознака при вживанні марихуани).
  • Зниження успішності в навчальному закладі, яке відбувається без особливих причин.
  • Втрата інтересу до колишніх захоплень, занять спортом, бажання більшу частину часу перебувати на самоті. Зниження імунітету, поганий загальний стан здоров’я, схильність до простудних захворювань, поганий апетит, зниження ваги. Погіршення апетиту можливо при вживанні опіатів або психотропних речовин, а у випадку з коноплями апетит, навпаки, поліпшується.
  • Безсоння, яка може тривати кілька днів, за нею йде тривалий (18-20 годин) сон < / li>
  • Безпідставна трата грошей.
  • Поганий настрій, часта зміна настрою, депресія.
  • Скритне поведінку, постійна брехня, бажання приховати подробиці своєї «вуличної» життя від родини.

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Історії одужання

Ганна, 25
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити і дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики в 15, алкоголь і трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям і втрата всіх взаємин з близькими мені людьми стало нормою. В останні 2-3 роки сенс життя був втрачений, я знаходився в глибокій депресії з суїциднимі думками. 4,5 роки тому я звернувся в реабілітаційний центр «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і на даний момент перебуваю в стійкій ремісії. Вдячний всім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу !!!!
Сергій, 33
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки знаходжуся в повній тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, прекрасні взаємини з рідними і т.д. Протягом 11 років я вживав алкоголь і наркотики, втратив сенс життя і перепробував всі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що в реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу і допомогли повірити в себе.
Олексій, 30
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я - залежний. На даний момент я знаходжуся в стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики і алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що в мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологів, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене зробить розсудливим, але, все тільки погіршувалося, навколо мене страждали все більше людей, і я сам був в жахливому стані - зневірений, озлоблений, я втратив всякий смак до життя (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг знайти тверезість. А, та ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок))) !!!!!
Денис
Привіт всім. Я в проблемі з 93 року вживав все. Протягом останніх семи років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації ні бабусі ні чаклуни. На черговий детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм і прийняв рішення пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому і всій організації міста Дніпропетровськ, завдяки Богу і вам залишаюся в тверезості вже 3 роки.
Роман, 38
До того, як я звернувся за допомогою в МАА моє життя, як мені здавалося, втратило будь-який сенс. Я був на межі, мною оволоділи почуття розпачу. Думки про смерть. Наркотик зруйнував всі сфери мого життя. Реабілітація повернула мені віру в себе. Команда МАА, Дніпровського регіону, на мою думку, зробила чудо. Я пройшов програму, і прийняв рішення вчитися і розвиватися в організації. Підтримка терапевтичної спільноти МАА надає мені впевненості і сили йти далі і жити тверезо.
Вікторія
Мені 18 років. Вживала алкоголь 3 роки через що потрапляла всі ці роки в неприємні ситуації, після чого дивом залишалася жива. Через моє вживання я втрачала контроль над собою, псувалися нестерпно відносини з рідними. В один момент мене батько привіз на реабілітацію, за що я йому зараз вдячна. Пройшла повний курс реабілітації. У мене було достатньо часу обдумати все і розставити все по місцях в своїх помилках і нездатністю контролювати своє вживання і подальше життя. Мене ця організація багато чому навчила. Я навчилася по-перше жити в тверезості, плакати і сміятися зі справжніми почуттями, говорити.
Олексій
Я вживав опіум близько 8 років і маю три судимості. Ніде більше двох місяців не працював. Потрапивши на реабілітацію припинив вживати наркотики, налагодив відносини з близькими і рідними. Почав жити нормальним життям - за що вдячний асоціації.
Катерина
Висловлюю слова глибокої вдячності співробітникам центру за їх прагнення зробити наших родичів здоровими, провести їх нелегким шляхом до тверезого життя і прищепити бажання залишатися в тверезості. З Романом у шлюбі вже три роки. Коли у нас народилася дитина, я дізналася, що мій чоловік наркоман. Він був на грані і не знав, як далі жити, але йому хотілося позбутися від цієї шкідливої ​​звички. З мамою Романа знайшли в інтернеті оголошення МАА Дніпро і подзвонили туди. На наступний день він уже був у центрі, де почав проходити програму реабілітації в м Дніпро. Минуло 30 місяців, мій чоловік в тверезості. На даний момент працює в цьому ж центрі, де і проходив реабілітацію. Тепер мій чоловік допомагає боротися з з
Ольга
Я хочу сказати величезне спасибі співробітникам МАА Дніпро, які підтримують мого сина Романа в тверезості і по сьогоднішній день. Син був у залежності 17 років, коли наша сім'я дізналася про його

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація