Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7

Терапевтичне співтовариство тривалого перебування

Роль і місце ТС в соціальній інтеграції осіб з різними видами психічної патології.

 У традиційних психіатричних стаціонарах ідеї і принципи ТС переважно використовуються при   організації допомоги психічно хворим , перш за все, з психотическим рівнем розладів, а також особам з вираженими розладами особистості. Пізніше ТЗ для осіб з психічними розладами об'єдналися в мережу, що дало можливість говорити про формування цілого руху ТЗ. В даний час ТЗ є невід'ємною частиною національних психіатричних служб Великобританії, Німеччини, Норвегії, Швеції, Греції, Фінляндії та Італії.

Діяльність ТЗ, його структуру найбільш повно відображає визначення, яке було дано Асоціацією терапевтичних спільнот (Campling, 2001): це місце, де люди з особливими потребами або проблемами живуть разом в спробі знайти більш адаптивний спосіб існування серед інших. Визначення "живуть разом" позначає: разом готують їжу, разом грають, займаються спортом, творчістю і разом проходять лікування.

Терапевтичне співтовариство для зловживають психоактивними речовинами - це спільність людей, реабілітація і реадаптація яких відбувається в середовищі, структурованої певним чином, шляхом довгострокового стаціонарного проживання на основі відмови від прийому ПАР. Терапевтичні спільноти визначаються як вільна від ПАР середовище, де люди з проблемами залежності живуть разом організованим і структурованим чином, готуючись до майбутнього життя без ПАР в зовнішньому суспільстві.

У терапевтичному співтоваристві РЦ «Трансформація» існують жорстко регламентовані норми і правила, які є обов'язковими для дотримання кожним членом ТС, включаючи співробітників. Модель TC включає дев'ять обов'язкових елементів. Ці елементи засновані на теорії соціального навчання, яке застосовує співтовариство, щоб сприяти поведінковим і світоглядним змін. Елементи: активну участь, зворотний зв'язок членів МС, рольове моделювання, колективні способи для керівництва індивідуальним зміною, загальні норми і цінності, структурованість і систематичність, відкриті комунікації, взаємовідносини особистості і групи, унікальна термінологія.

Завдання терапевтичної спільноти

Говорячи про роль ТС в РЦ «Трансформація», необхідно відзначити, що основним завданням даного методу є реінтеграція людини в соціум і розвиток його здатності до адаптації. Збереження існуючих зв'язків з оточуючими людьми і встановлення нових розглядається як серйозний терапевтичний інструмент. Метою ТС є не саме по собі лікування хвороби, а надання простору для всебічного розвитку особистості клієнта. Проведена в рамках ТС групова робота, яка включає механізм "віддзеркалювання", при зіткненні з іншим дозволяє досвідченим шляхом визначити межі свого "Я"; розмежувати внутрішній світ і реальність (наприклад, це мої бажання переслідують мене або це інші люди переслідують мене); розмежувати власні переживання з бажаннями і переживаннями іншого, поєднати суперечливі почуття, спрямовані на іншого; зрозуміти, як впливає власну поведінку учасника на інших учасників групи - все це є значущим в адаптації клієнта. Клієнтів РЦ втягують в максимально можливу участь в повсякденному житті ТЗ (наприклад, складання списку продуктів і їх покупка, управління бюджетом при виборі продуктів харчування, організація дозвілля, підтримка порядку в кімнатах, дотримання правил гігієни).

У ТЗ по-іншому розглядається концепція турботи. Вона полягає не в роботі, що виконується замість клієнта, а в тому щоб надати йому допомогу при самостійному виконанні своєї роботи, включаючи сюди конфронтацію реальністю. Наприклад, робота консультанта полягає не в тому, щоб замість пацієнта вимити підлогу в своїй кімнаті, а в тому, щоб допомогти йому закінчити свою роботу самому.

Найважливішим принципом побудови відносин в ТС між клієнтами і персоналом є партнерство.

Одне з важливих напрямків діяльності ТС - терапія середовищем (milieu therapy або therapeutic environment). Організація терапевтичного середовища передбачає наявність простору дослідження клієнтом свого внутрішнього світу, аналіз своїх відносин з іншими, можливість розмістити свою тривогу і агресію, не руйнуючи себе або інших. Це простір являє собою місце, в якому він може розмістити всі частини своєї особистості, включаючи і ті, які він не може помістити в сім'ю або традиційним суспільством. Образно кажучи, закритий стаціонар РЦ «Трансформація» можна розглядати як місце, в якому залежний може розмістити свої тривоги, "контейнер" тривоги суспільства і сім'ї. Забезпечуючи належний догляд за безпорадним в соціальному житті клієнтом, консультанти стаціонару дозволяють йому вивчити весь свій потенціал і реалізувати його. У ТЗ ситуація терапевтичного оточення служить безпечної рамкою дослідження себе і інших, з одного боку, допускаючи конфлікти і конкуренцію, з іншого, обмежуючи способи вираження і руйнівність цих спроб.

Основні принципи терапевтичної спільноти

 Традиційно медична модель орієнтується на пацієнта поза контекстом його відносин з
оточуючими його людьми. Лікарі та близькі стурбовані станом пацієнта, і мало кого цікавлять почуття і стан членів сім'ї, що несуть основне навантаження. Це, в свою чергу, призводить до всезростаючої безпорадності пацієнта і виснаження тих, хто про нього піклується. Тим часом, вперше диференціація, виділення себе з інших, самоосознаванія людини відбувається в сімейній групі, де необхідно ділити простір з іншими людьми. В цьому випадку можна зрозуміти, де розташовується власне "Я" і де починається інша людина. Іншими словами, це поява кордонів: "мені потрібен інший на тій же території, що і я, тоді у мене є можливість спостерігати іншого і, бачачи ставлення інших, я можу побачити частину себе, як в дзеркалі". На відміну від традиційного психіатричного стаціонару ТС виходить з колективістської моделі розгляду проблеми психічного здоров'я, поміщаючи в центр уваги взаємодія пацієнта з оточуючими людьми. В основі цього підходу лежить коммуналізм - спільна діяльність всіх членів спільноти з підтримання життя в ньому.

Наступним важливим принципом ТС можна назвати відкрите, чесне спілкування між усіма членами терапевтичної спільноти - персоналом і клієнтами. Співробітники РЦ «Трансформація», в свою чергу, знаходяться в ситуації безперервного аналізу того, що відбувається в ТС, вивчення природи конфліктів, переживань, емоційного відновлення.

Ще один з принципів ТС - конфронтація реальністю, передбачає взаємне отримання зворотного зв'язку всіма членами терапевтичної спільноти.

Іншим, не менш важливим, принципом є підхід до лікування як до процесу навчання, навчання. Мається на увазі научение розуміння себе, совладанію з сильними почуттями, спілкуванню із зовнішнім світом і його представниками в повсякденному житті, життєвим навичкам (самообслуговування, спілкування з рідними, роботодавцем, продавцем в магазині і ін.), Необхідним для самостійного проживання. У нашому ТЗ, коло перерахованих заходів доповнюють освітні програми, професійна підготовка і перепідготовка на етапі проходження ресоціалізації.

Як показує досвід роботи ТС в різних країнах, найбільш успішною моделлю розвитку МС виявилася та, при якій ТЗ розглядається як форма лікування, що надає можливість використання індивідуальних, групових чи сімейних варіантів роботи, що і практикується в РЦ «Трансформація».

Наша статистика за останні 10 років
12856 осіб звернулися за послугами реабілітації
339 осіб з ремісією понад 5 років
1200 осіб на даний момент проходять курс реабілітації і ресоціалізації
440 осіб створили сім'ї
7856 осіб успішно пройшли курс
137 дітей народилося у наших випускників
1067 осіб мають ремісію від 1 року до 3 років
більше 240 кваліфікованого персоналу
594 человека ремиссия от 3 лет до 5 лет
а також 4 центру реабілітації за кордоном
Наша команда

Ми тут для того, щоб ви мали можливість пройти індивідуальну програму реабілітації, яка допоможе вам змінити своє життя і одужати. Наше головне завдання це допомогти вам пройти лікування, а потім повернутися в реальний світ, повернутися до роботи, до своєї сім'ї і повернутися до справжнього життя! У нашій команді більше 250 чоловік кваліфікованого персоналу: 200 тренерів-консультантів та реабілітологів, близько 50 психологів і психотерапевтів.

       
Сергій Макаров
Координатор Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в Україні

Сергій вдячний, що має можливість допомагати залежним знайти відповідну реабілітаційну програму. Для багатьох сімей він є першою людиною, з якою вони зв'язуються.

       
Сергій Тиква
Лікар-психіатр

Працюючи психіатром, Сергій Павлович зіткнувся з тим, що одних ліків буває недостатньо для покращення стану пацієнта, він побачив, що часом розмова з пацієнтом приносить більший ефект, ніж медикаментозна терапія.

       
Олександр Шуляк
Координатор групи співзалежних, психотерапевт

Педагог з освіти, пройшов ряд тренінгів з головним спеціалістом з питань залежності, психотерапевтом

       
Плохих Віталій
Лікар-психіатр, психотерапевт, психотравматолог

       
Шмагайло Олексій Васильович
Лікар-анестезіолог вищої категорії.

Практикуючий лікар із 2002 року.

       
Ольга Гриценко
Психолог, арт-терапевт

Спеціаліст проективних методик у реабілітації залежних, робота з МАК (метафоричні асоціативні карти)

       
Гуртовий Іван
Психолог, психотерапевт. Бізнес тренер.

Засновник та керівник Центру розвитку та здоров'я «Feel-in»

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація
Історії одужання
Ганна, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити та дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики у 15, алкоголь та трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям та втрата всіх взаємин із близькими мені людьми стала нормою. В останні 2-3 роки сенс життя було втрачено, я перебував у глибокій депресії із суїцидними думками. 4,5 роки тому я звернувся до реабілітаційного центру «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і зараз перебуваю у стійкій ремісії. Вдячний усім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу!!
Сергій, 33
star icon star icon star icon star icon star icon
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки перебуваю у тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, чудові стосунки з рідними тощо. Протягом 11 років я вживав алкоголь та наркотики, втратив сенс життя та перепробував усі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що у реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу та допомогли повірити у себе.
Олексій, 30
star icon star icon star icon star icon star icon
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я – залежний. Зараз я перебуваю у стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики та алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що у мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологій, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене розсудливим, але, все тільки посилювалося, навколо мене страждало все більше людей, і я сам був у жахливому стані - зневірений, озлоблений, що втратила всякий смак до життя "людина" (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив, що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг набути тверезості. А ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок)))!
Денис
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт всім. Я у проблемі з 93 року вживав усе. Останні сім років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації, ні бабусі, ні чаклуни. На черговій детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм та вирішив пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому та всій організації міста Дніпропетровська, завдяки Богу і вам залишаюся у тверезості вже 3 роки.
Оксана
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт друзі! Хочу поділитися своєю історією та розповісти про те, як реабілітаційний центр «Трансформація» разом із моїми батьками допомогли мені змінити життя!! 27 квітня 2011 року я приїхала до Києва на центр після практично безперервного 13-річного вживання наркотиків, алкоголю тощо. Я знесилила, життя втратила всякий сенс, не було бажання жити так… Але ось якимось дивом від мами подруги дізналася про реабілітаційний центр «Трансформація»…. Не умови або маніпуляції просто останні 7 місяців дезоморфін, або електричка-просто нестерпно. Маленька дитина і чоловік це зупиняло, але я вирішила заради дочки, нехай у неї буде хоча б одна хороша мама. Чоловік теж вживав і намагалася відправити його теж на центр, але він був переконаний, що може покинути сам і ніхто йому не потрібен. Кинути разом нам не виходило. Перший крок зроблено. Але й не обійшлося без падінь .... на 4-х місяцях реабілітації тато забрав мене додому, сказав що вистачить, потрібно виховувати доньку. Я приїхала, але не минуло і тижня тому, як я опинилася знову в цьому болоті. Чоловік, колишні друзі, ніби в тумані і все закрутилося ще більшою силою. Було дуже важко, я не могла зрозуміти чому???? Адже є хлопці, яким хочуть допомогти, а вони не розуміючи всіляко намагаються піти, втекти, всіма правдами і неправдами. А я хотіла і мені подобалося на центрі-відношення, спілкування, єдність, і те, що ніхто не вживає, думала, що так жити неможливо і що «Горбатого тільки могила виправить». Вдруге поїхала до Вороніжа до свого регіону, пройшла до кінця реабілітацію, поїхала на школу в Україну, а від туди до Санкт-Петербурга. За цей час стала вдовою, мало не позбавили батьківських прав, але сильне бажання бути тверезим воно мотивувало йти вперед. Я залишилася у Санкт-Петербурзі. Відкривалася профільна ресоціалізація для дівчаток. Навчання у фітнес клубі, це просто мрія. Успішно пройшла ресоціалізацію, здобула нову цікаву професію, яка дуже гармонійно поєднується з моїм здоровим способом життя-інструктором кругових тренувань, і, одночасно, напрацювала досвід та вміння спілкуватися, як професіонал, який чудово знає свою справу. Пізніше стала керівником, разом із командою фітнес клубу випустили 38 випускниць. Щасливі впевнені дівчата. В одному із терапевтичних таборів познайомилася зі своїм чоловіком. Ми будували наші стосунки на відстані 2000 км. 19 липня 2014 року відбулося одруження. Тепер я щаслива дружина та мама. Прекрасний чоловік і красуня донька - ось це і є справжнє жіноче щастя!!!!! Дякую рідним за підтримку.Дякую реабілітаційний центр «Трансформація» за тверезий погляд у нове життя!!!!!!!!
Сергій, 32
star icon star icon star icon star icon star icon
15 років я вживав наркотики. Не розповідатиму історію, бо вже дуже далекий від того життя і не хочу в ньому копатися. Потрапивши до реабілітаційного центру «Трансформація», я настільки змінився що не знаходжу слів це описати. Тут життя зупинилося, я побачив її, побачив себе в ній свої помилки, тут виявився той бруд який у мені був, але я його не бачив. На реабілітації мені надали інформацію про хворобу наркоманії. Дали ключики, які допомогли мені змінити себе, змінити своє мислення. Я навчився мріяти, ставити цілі, досягати їх, розвивати себе. Я побачив своє життя зовсім під іншим кутом. Я повірив у себе, у своє тверезе життя, у щастя. Я знаю, що у мене все вийде... у мене попереду довге і щасливе життя. Зараз я проходжу IT-рессоціалізацію… отримав необхідні знання щодо ремонту та обслуговування ПК, локальних мереж, сайтобудування. За два тижні, закінчую навчання та виходжу на роботу. ВСЕ – НОВЕ Твереза ​​життя. Всім удачі …. P.S. …. І ще в цьому житті можливо ВСЕ. Дякуємо реабілітаційному центру «Трансформація».
Терехова Ганна
star icon star icon star icon star icon star icon
Я не люблю згадувати про це, але що було, то було!) я вживала наркотики 12 років, були перерви, але довго твереза ​​я ніколи не залишалася, з наркотиків на алкоголь, з алкоголю на наркотики! У період вживання я втратила все! Почала вживати наркотики приблизно 22 роки, все починалося красиво, легко і весело. На той момент я навчалася в інституті, працювала, мала друга, з яким жила «цивільним шлюбом», на той момент це вважала єдиною формою проживання з чоловіком, про заміжжя і не могло бути мови, навіщо потрібні зобов'язання, відповідальність? Пріоритет був переважно фінансовий, заробляти, гуляти, жити на втіху! Наркотик був на той момент простою розвагою! Схаменулась я років через три, коли зрозуміла, що не можу навіть підвестися з ліжка без вживання героїну! Спробувала покинути, не вийшло! Я росла без батька, з вітчимом і мамою, батько жив у іншому місті, був успішним бізнесменом і завжди пропонував їхати до нього, працювати та продовжувати навчання, цього разу я скористалася запрошенням, це була ілюзія того, що я зможу втекти від наркотику. Працюватиму у тата в офісі, нормально вчитися і забуду про вживання) звичайно ж цього не сталося! Звичайно я знайшла кайф, довго обманювала батька, то працювала, то ні… Зустріла подібного до себе наркомана і без сором'язливості пішла до нього жити, з батьком навіть бачитися перестала! Після року одужання в реабілітаційному центрі «Трансформація» я набралася сміливості, хотіла поїхати попросити у тата вибачення і дізналася, що він помер ще тоді, коли я проміняла Його на наркотик! З «громадянським» чоловіком ми довго кидали вживати, починали знову ... Поки під час чергової ремісії він вколовся і потонув, ну а я вбита горем знову почала вживати, вважаючи що на те є підстава! Повернулась у своє місто і знову з наркотику на алкоголь, з алкоголю на наркотик, мама дізналася про те, що я наркоманка, але нічим не могла допомогти, просто не знала як! Останні три роки мого вживання були справжнім кошмаром! Я покинула інститут. Мене знали вже скрізь: звичайні оперуповноважені, які ловлять на точках наркоманів, я стала одним із постійних клієнтів, співробітники відділень міліції, тому що почала красти і траплятися з краденим, ФСКН мріяли вже швидше мене посадити… З ранку до вечора я крала, продавала, купувала наркотики! У наркологію лягала багато разів… Мій черговий хлопець вийшов раніше за мене з наркології і помер від передозування! Лікар мене в наркологію більше не взяла, сказала, що це марно! Мама поклала мене в іншу клініку, вона до останнього намагалася мені допомогти, завдяки їй теж, я зараз жива! Лікар запропонувала реабілітаційний центр «Трансформація», сказала, що там є результати, вона бачила своїх пацієнтів тверезими та щасливими. Я виїхала на реабілітацію, пройшла її нелегко! Перші місяці постійно збиралася додому, було важко кидати курити і міняти цінності та пріоритети: фінанси, кайф, егоїзм. людям, які втратили надію, що їхнє життя може змінитися на краще! Я вперше офіційно вийшла заміж, люблю чоловіка, взяла на себе відповідальність бути вірною і коханою одного чоловіка дружиною до кінця життя! Завдяки духовно-моральним принципам, які закладаються на реабілітації, довгою роботою зі спеціалістами над зміною особистості, я гідно вийшла в громадянське суспільство і з великим задоволенням живу і працюю, дотримуюся Закону! Люблю свою Батьківщину та людей! Дякую Богу і людям, які допомогли мені зрозуміти, що означає жити гідно!

  Надіслати свою історію

  Ваше им'я  Ваш вік

  Розкажіть свою історію

  Твоя оцінка
  Сертифікати
  certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
  Безкоштовна консультація

  Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

  Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

  Безкоштовна консультація