Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk

Терапевтичне співтовариство тривалого перебування

Роль і місце ТС в соціальній інтеграції осіб з різними видами психічної патології.

 У традиційних психіатричних стаціонарах ідеї і принципи ТС переважно використовуються при   організації допомоги психічно хворим , перш за все, з психотическим рівнем розладів, а також особам з вираженими розладами особистості. Пізніше ТЗ для осіб з психічними розладами об’єдналися в мережу, що дало можливість говорити про формування цілого руху ТЗ. В даний час ТЗ є невід’ємною частиною національних психіатричних служб Великобританії, Німеччини, Норвегії, Швеції, Греції, Фінляндії та Італії.

Діяльність ТЗ, його структуру найбільш повно відображає визначення, яке було дано Асоціацією терапевтичних спільнот (Campling, 2001): це місце, де люди з особливими потребами або проблемами живуть разом в спробі знайти більш адаптивний спосіб існування серед інших. Визначення “живуть разом” позначає: разом готують їжу, разом грають, займаються спортом, творчістю і разом проходять лікування.

Терапевтичне співтовариство для зловживають психоактивними речовинами – це спільність людей, реабілітація і реадаптація яких відбувається в середовищі, структурованої певним чином, шляхом довгострокового стаціонарного проживання на основі відмови від прийому ПАР. Терапевтичні спільноти визначаються як вільна від ПАР середовище, де люди з проблемами залежності живуть разом організованим і структурованим чином, готуючись до майбутнього життя без ПАР в зовнішньому суспільстві.

У терапевтичному співтоваристві РЦ «Трансформація» існують жорстко регламентовані норми і правила, які є обов’язковими для дотримання кожним членом ТС, включаючи співробітників. Модель TC включає дев’ять обов’язкових елементів. Ці елементи засновані на теорії соціального навчання, яке застосовує співтовариство, щоб сприяти поведінковим і світоглядним змін. Елементи: активну участь, зворотний зв’язок членів МС, рольове моделювання, колективні способи для керівництва індивідуальним зміною, загальні норми і цінності, структурованість і систематичність, відкриті комунікації, взаємовідносини особистості і групи, унікальна термінологія.

Завдання терапевтичної спільноти

Говорячи про роль ТС в РЦ «Трансформація», необхідно відзначити, що основним завданням даного методу є реінтеграція людини в соціум і розвиток його здатності до адаптації. Збереження існуючих зв’язків з оточуючими людьми і встановлення нових розглядається як серйозний терапевтичний інструмент. Метою ТС є не саме по собі лікування хвороби, а надання простору для всебічного розвитку особистості клієнта. Проведена в рамках ТС групова робота, яка включає механізм “віддзеркалювання”, при зіткненні з іншим дозволяє досвідченим шляхом визначити межі свого “Я”; розмежувати внутрішній світ і реальність (наприклад, це мої бажання переслідують мене або це інші люди переслідують мене); розмежувати власні переживання з бажаннями і переживаннями іншого, поєднати суперечливі почуття, спрямовані на іншого; зрозуміти, як впливає власну поведінку учасника на інших учасників групи – все це є значущим в адаптації клієнта. Клієнтів РЦ втягують в максимально можливу участь в повсякденному житті ТЗ (наприклад, складання списку продуктів і їх покупка, управління бюджетом при виборі продуктів харчування, організація дозвілля, підтримка порядку в кімнатах, дотримання правил гігієни).

У ТЗ по-іншому розглядається концепція турботи. Вона полягає не в роботі, що виконується замість клієнта, а в тому щоб надати йому допомогу при самостійному виконанні своєї роботи, включаючи сюди конфронтацію реальністю. Наприклад, робота консультанта полягає не в тому, щоб замість пацієнта вимити підлогу в своїй кімнаті, а в тому, щоб допомогти йому закінчити свою роботу самому.

Найважливішим принципом побудови відносин в ТС між клієнтами і персоналом є партнерство.

Одне з важливих напрямків діяльності ТС – терапія середовищем (milieu therapy або therapeutic environment). Організація терапевтичного середовища передбачає наявність простору дослідження клієнтом свого внутрішнього світу, аналіз своїх відносин з іншими, можливість розмістити свою тривогу і агресію, не руйнуючи себе або інших. Це простір являє собою місце, в якому він може розмістити всі частини своєї особистості, включаючи і ті, які він не може помістити в сім’ю або традиційним суспільством. Образно кажучи, закритий стаціонар РЦ «Трансформація» можна розглядати як місце, в якому залежний може розмістити свої тривоги, “контейнер” тривоги суспільства і сім’ї. Забезпечуючи належний догляд за безпорадним в соціальному житті клієнтом, консультанти стаціонару дозволяють йому вивчити весь свій потенціал і реалізувати його. У ТЗ ситуація терапевтичного оточення служить безпечної рамкою дослідження себе і інших, з одного боку, допускаючи конфлікти і конкуренцію, з іншого, обмежуючи способи вираження і руйнівність цих спроб.

Основні принципи терапевтичної спільноти

 Традиційно медична модель орієнтується на пацієнта поза контекстом його відносин з
оточуючими його людьми. Лікарі та близькі стурбовані станом пацієнта, і мало кого цікавлять почуття і стан членів сім’ї, що несуть основне навантаження. Це, в свою чергу, призводить до всезростаючої безпорадності пацієнта і виснаження тих, хто про нього піклується. Тим часом, вперше диференціація, виділення себе з інших, самоосознаванія людини відбувається в сімейній групі, де необхідно ділити простір з іншими людьми. В цьому випадку можна зрозуміти, де розташовується власне “Я” і де починається інша людина. Іншими словами, це поява кордонів: “мені потрібен інший на тій же території, що і я, тоді у мене є можливість спостерігати іншого і, бачачи ставлення інших, я можу побачити частину себе, як в дзеркалі”. На відміну від традиційного психіатричного стаціонару ТС виходить з колективістської моделі розгляду проблеми психічного здоров’я, поміщаючи в центр уваги взаємодія пацієнта з оточуючими людьми. В основі цього підходу лежить коммуналізм – спільна діяльність всіх членів спільноти з підтримання життя в ньому.

Наступним важливим принципом ТС можна назвати відкрите, чесне спілкування між усіма членами терапевтичної спільноти – персоналом і клієнтами. Співробітники РЦ «Трансформація», в свою чергу, знаходяться в ситуації безперервного аналізу того, що відбувається в ТС, вивчення природи конфліктів, переживань, емоційного відновлення.

Ще один з принципів ТС – конфронтація реальністю, передбачає взаємне отримання зворотного зв’язку всіма членами терапевтичної спільноти.

Іншим, не менш важливим, принципом є підхід до лікування як до процесу навчання, навчання. Мається на увазі научение розуміння себе, совладанію з сильними почуттями, спілкуванню із зовнішнім світом і його представниками в повсякденному житті, життєвим навичкам (самообслуговування, спілкування з рідними, роботодавцем, продавцем в магазині і ін.), Необхідним для самостійного проживання. У нашому ТЗ, коло перерахованих заходів доповнюють освітні програми, професійна підготовка і перепідготовка на етапі проходження ресоціалізації.

Як показує досвід роботи ТС в різних країнах, найбільш успішною моделлю розвитку МС виявилася та, при якій ТЗ розглядається як форма лікування, що надає можливість використання індивідуальних, групових чи сімейних варіантів роботи, що і практикується в РЦ «Трансформація».

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Історії одужання

Ганна, 25
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити і дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики в 15, алкоголь і трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям і втрата всіх взаємин з близькими мені людьми стало нормою. В останні 2-3 роки сенс життя був втрачений, я знаходився в глибокій депресії з суїциднимі думками. 4,5 роки тому я звернувся в реабілітаційний центр «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і на даний момент перебуваю в стійкій ремісії. Вдячний всім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу !!!!
Сергій, 33
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки знаходжуся в повній тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, прекрасні взаємини з рідними і т.д. Протягом 11 років я вживав алкоголь і наркотики, втратив сенс життя і перепробував всі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що в реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу і допомогли повірити в себе.
Олексій, 30
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я - залежний. На даний момент я знаходжуся в стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики і алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що в мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологів, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене зробить розсудливим, але, все тільки погіршувалося, навколо мене страждали все більше людей, і я сам був в жахливому стані - зневірений, озлоблений, я втратив всякий смак до життя (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг знайти тверезість. А, та ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок))) !!!!!
Денис
Привіт всім. Я в проблемі з 93 року вживав все. Протягом останніх семи років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації ні бабусі ні чаклуни. На черговий детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм і прийняв рішення пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому і всій організації міста Дніпропетровськ, завдяки Богу і вам залишаюся в тверезості вже 3 роки.
Роман, 38
До того, як я звернувся за допомогою в МАА моє життя, як мені здавалося, втратило будь-який сенс. Я був на межі, мною оволоділи почуття розпачу. Думки про смерть. Наркотик зруйнував всі сфери мого життя. Реабілітація повернула мені віру в себе. Команда МАА, Дніпровського регіону, на мою думку, зробила чудо. Я пройшов програму, і прийняв рішення вчитися і розвиватися в організації. Підтримка терапевтичної спільноти МАА надає мені впевненості і сили йти далі і жити тверезо.
Вікторія
Мені 18 років. Вживала алкоголь 3 роки через що потрапляла всі ці роки в неприємні ситуації, після чого дивом залишалася жива. Через моє вживання я втрачала контроль над собою, псувалися нестерпно відносини з рідними. В один момент мене батько привіз на реабілітацію, за що я йому зараз вдячна. Пройшла повний курс реабілітації. У мене було достатньо часу обдумати все і розставити все по місцях в своїх помилках і нездатністю контролювати своє вживання і подальше життя. Мене ця організація багато чому навчила. Я навчилася по-перше жити в тверезості, плакати і сміятися зі справжніми почуттями, говорити.
Олексій
Я вживав опіум близько 8 років і маю три судимості. Ніде більше двох місяців не працював. Потрапивши на реабілітацію припинив вживати наркотики, налагодив відносини з близькими і рідними. Почав жити нормальним життям - за що вдячний асоціації.
Катерина
Висловлюю слова глибокої вдячності співробітникам центру за їх прагнення зробити наших родичів здоровими, провести їх нелегким шляхом до тверезого життя і прищепити бажання залишатися в тверезості. З Романом у шлюбі вже три роки. Коли у нас народилася дитина, я дізналася, що мій чоловік наркоман. Він був на грані і не знав, як далі жити, але йому хотілося позбутися від цієї шкідливої ​​звички. З мамою Романа знайшли в інтернеті оголошення МАА Дніпро і подзвонили туди. На наступний день він уже був у центрі, де почав проходити програму реабілітації в м Дніпро. Минуло 30 місяців, мій чоловік в тверезості. На даний момент працює в цьому ж центрі, де і проходив реабілітацію. Тепер мій чоловік допомагає боротися з з
Ольга
Я хочу сказати величезне спасибі співробітникам МАА Дніпро, які підтримують мого сина Романа в тверезості і по сьогоднішній день. Син був у залежності 17 років, коли наша сім'я дізналася про його

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація