Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk

Супровід випускників

Програма лікування від наркоманії або алкоголізму   триває всього протягом декількох місяців, в цей час пацієнт посилено працює над собою, отримує необхідні знання про залежність і набуває необхідні навички, які зможе застосовувати протягом усього життя в боротьбі за тверезість. Але рано чи пізно людина закінчує програму і повертається до звичайного життя в соціумі. Залежна людина продовжує працювати над собою і це процес довжиною в життя, але так чи інакше завантажені дні в реабілітаційному центрі добігають кінця. Вже змінена особистість потрапляє в стару, знайому обстановку і, спочатку, йому складно заміщати спливаючі спогади новими цілями. Наступні 7 кроків допоможуть зробити перехід в нову тверезе життя не таким болісним.

1. Знайдіть тверезих друзів

Як відомо найчастіше залежність формується під впливом негативного впливу оточуючих. Деякі дослідження, опубліковані в «Журналі по Консультативної і Клінічної психології», чітко демонструють що тиск однолітків сильний мотиваційний фактор для початку вживання алкоголю і наркотичних речовин. Таким чином, люди, які проводять час з друзями, які вживають наркотики більш схильні до того, щоб їх спробувати в порівнянні з людьми, які проводять час з тверезими друзями. Таким чином, людині, який продовжує спілкуватися, ходить на вечірки, разом щось святкує, ходить в гості і так чи інакше спілкується з нетверезими друзями після проходження програми реабілітації набагато складніше залишатися в тверезості, оскільки він постійно піддається спокусі знову вжити. Дружба з тверезими людьми – невід’ємний фактор підтримки власної тверезості. Тверезі люди захочуть проводити час цікаво, але без використання речовин. Таким чином, бажання знову вжити в оточенні тверезих людей зводиться нанівець.

2. Оцініть навколишнє оточення. Якщо вважаєте що для підтримки тверезості необхідно переїхати в інше місце, робіть це негайно

Для деяких людей старе місце проживання нерозривно пов’язане з постійними спогадами про вживання. Вони можуть жити в такому місці де кожен день ходять повз наркодилера, повз звичних кафе, барів, куточків вулиць і парків, побачивши яких відразу ж спливають спогади про стан алкогольного або наркотичного сп’яніння. Ці спогади можуть послужити потужним спусковим механізмом для виникнення непереборного бажання знову вжити, для деяких подолати цю тягу виявляється неможливим. Для інших людей таким небезпечним місцем може стати власний будинок. Наприклад, дослідження в журналі Зловживання наркотиками доводить що жінки, які вживали наркотики внутрішньовенно часто проживали з людиною, який в даний час або раніше вживав. Коли така людина проходить реабілітацію, йому потрібно повертатися в будинок де повно наркотиків, таким чином зрив не за горами.

Переїзд в інший район або навіть місто може допомогти позбутися від непотрібних асоціацій і відкрити перед людиною нові можливості. Потрібно знайти таке місце і такий район, де ви будете почувати себе в безпеці, нова обстановка буде настільки інший що зможе вплинути на те, що ви не будете згадувати про старий. Якщо залишатися там де ви жили раніше небезпечно або вам занадто складно жити під вагою спогадів побачивши звичних місць, можливо, варто всерйоз задуматися про переїзд.

3. Пройти програму ресоціалізації

Наша програма реабілітації побудована таким чином, що людина отримує лікування і крок за кроком воно стає менш інтенсивним, до тих пір поки пацієнт не зможе зберігати тверезість самостійно, без стороннього втручання. Третім невід’ємним етапом позбавлення від залежності, є ресоціалізація, або адаптація в соціумі в оточенні тверезих людей, які теж пройшли програму реабілітації. В цей час одужують пацієнти живуть на знімних квартирах або в будинках, беруть участь в групах терапевтичної підтримки «на дому» і в будь-який час мають можливість особисто поговорити з консультантом. На етапі ресоціалізації людина вчиться відповідальності і турботи про себе, оточуючих і фінансах. Пацієнти гуляють, розважаються, ходять за покупками, готують їжу, виробляють прибирання в групах по кілька чоловік, таким чином людина ніколи не залишається один. Видача фінансів також строго підзвітна. Таким чином, незважаючи на те, що формально реабілітація в закритому стаціонарі закінчена, клієнти продовжують перебувати під наглядом психотерапевта, навчаючись жити тверезим життям у відкритому стаціонарі в оточенні тверезих людей.

Життя може стати зайнятої і вимагати від вас багато, але ми не рекомендуємо пропускати етап послепрограммного супроводу або «ресоціалізації». Роботу над собою необхідно продовжити і кожен день програми ресоціалізації необхідно сприймати як необхідний для збереження тверезості в майбутньому.

4. Фокусуйтеся на психологічному здоров’ї

Повернення до нормального життя може викликати стрес і перезбудження, особливо, якщо людина відчуває сильну тягу до наркотику або алкоголю, в такій ситуації легко почати фокусуватися на негативі. Печаль може поступово поглинати людини до тих пір, поки не настане зрив. Для того щоб цього уникнути необхідно в кожному дні знаходити час щоб зробити щось дасть вам заряд позитивних емоцій, щось хороше. Наприклад, якийсь час, проведений в ранковій медитації, допоможе розігнати хмари тривожності і дасть світ так необхідний вам, щоб прожити залишок дня.

Не можна також недооцінювати позитивний вплив заняттями спортом. У той час як дослідники ще не до кінця вивчили взаємозв’язок між фізичним і психічним здоров’ям людини, деякі клінічні дослідження стверджують, що якщо людина регулярно виконує фізичні вправи він менш схильний до депресії і всілякого роду розладів психіки. Прогулянки з собакою, плавання в басейні, заняття в тренажерному залі або просто пробіжки вранці допоможуть поліпшити настрій, забезпечать заряд сил, бадьорості і дадуть відчути себе здоровіше.

5. Знайдіть групу АН або АА   в своєму місті

Наша програма реабілітації передбачає регулярне спілкування психотерапевтів і спонсорів з випускниками та участь останніх в групах підтримки. Ви також можете відвідувати групи Анонімних Наркоманів або Анонімних Алкоголіків в своєму місті, на таких групах залежні відчувають що вони не одні і отримують необхідну підтримку для того щоб досягати і залишатися в тверезості. Коли програма реабілітації пройдена, великою є спокуса пропускати такі зустрічі і замість них просто поговорити з членами сім’ї або друзями в неформальній обстановці. Але необхідно розуміти, що звичайні розмови не можуть замінити відвідування спеціалізованих груп підтримки.

В групах підтримки, люди продовжують дізнаватися більше про свою залежність і долучаються до кола людей, яким також вдалося впоратися з проблемами, пов’язаними з їх власними залежностями. Вони оточені і можуть говорити з людьми, які об’єднані однією метою – тверезістю. Такі зустрічі дуже надихають, на них залежний може поділитися тим що члени сім’ї можуть просто не зрозуміти. Іншими словами, зустрічі просто не можна пропускати. Вони є необхідною частиною процесу одужання.

6. Допоможіть комусь ще

На реабілітації, більшість часу приділяється вивченню того що необхідно зробити щоб самому залишатися в тверезості, але дослідження доводять що допомога комусь ще істотно необхідна для процесу власного одужання. Наприклад, в ході дослідження журналу Залежність, виявилося що одужують алкоголіки, які допомагають іншим досягати тверезості, менше схильні повернутися в запій. Допомагаючи іншим, за принципом «рівний рівному» дві людини діляться схожим досвідом, таким чином вже твереза ​​людина нагадує сам собі чого йому коштувало досягти тверезості. Таким чином дрібні щоденні турботи зникають і це сприяє тому що людина намагається ще більше, щоб утвердитися в принципах, яким він навчився за час реабілітації. Цей принцип практикується на етапі ресоціалізації та пізніше, коли вже пройшли програму випускники з великим терміном тверезості допомагають своїм прикладом одужувати «новобранцям» з меншим терміном тверезості, підтримують їх в одужанні по телефону і встановлюють дружні довірчі відносини. Де «свій» завжди готовий вислухати і допомогти «своїм».

Коли людина віддає іншій частину себе і робить добрий вчинок, він відчуває себе щасливим і повноцінним, саме таке відчуття необхідно людині щоб затверджуватися в тверезості, коли він вже завершив програму реабілітації.

7. Будьте уважні до ознак наближається зриву

Згідно з ВООЗ залежність це хронічне захворювання, як наслідок 40-60% залежних людей зриваються після проходження реабілітації як мінімум один раз. Однак це не говорить про неефективність лікування, це означає що залежним людям необхідно докладати зусилля до того, щоб змінити своє життя на краще і бути на чеку щоб проблема не повернулася з новою силою. Для початку їм необхідно розпізнавати наближається зрив. Для деяких це почуття смутку і втрати. Для інших це може бути відчуття щастя і незламності. Ці думки закручуються сильніше і сильніше в вир, поки не настає зрив. Виділити і зловити неправильну думку це ключ до того щоб запобігти наближається зрив. Коли таким думки виникають, людині необхідно відвідати терапевтичну групу, зустрітися з людиною, яка довгий час в тверезості або іншим чином зупинити цей цикл.

Друзі та члени сім’ї можуть також допомогти, оскільки вони також можуть розпізнати наступ зриву або знати як він зазвичай починається. Не можна очікувати що вони втрутяться і допоможуть запобігти зрив, але вони можуть сказати про це залежному або висловити свої побоювання, коли відчувають його наближення, це може спонукати залежного шукати підтримки в правильному місці.

В Трансформації, ми знаємо що постреабілітаціонной супровід пацієнтів інструментально важливо для довгострокового успіху. Ми допомагаємо своїм клієнтам розробити надійний план щодо запобігання зривів і підтримуємо відносини з клієнтами за допомогою груп взаємної підтримки, особистого консультування та ін. Якщо ви хочете дізнатися більше про наш підхід до супроводу випускників, будь ласка, телефонуйте нам.

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація