Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Скільки виводиться амфетамін з організму

Амфетамін є стимулятором нервової системи, який широко застосовується в медичній практиці для лікування нарколепсії і синдрому дефіциту уваги і вперше був синтезований в 1887 році. Також цей препарат відомий як один з найпопулярніших наркотиків, який здатний викликати психічну залежність.

На сьогоднішній момент препарат вивчений недостатньо повно, тому точних даних про те, скільки виводиться амфетамін з організму, не існує. На швидкість цього процесу впливають як індивідуальні особливості організму, так і вид амфетаміну.

Серед наркоманів існує думка, що амфетамін (сленгове назва – фен, швидкість, спід, гвинт) є безпечною наркотичною речовиною, яка не викликає залежності. Така думка зробила його одним з найпопулярніших «клубних» наркотиків, проте насправді наслідки його вживання вкрай руйнівні для організму людини.

ЩО ЯВЛЯЄ СОБОЮ АМФЕТАМІН?

Амфетамін — це скорочена назва від бета-метилфенілетиламін. У різних джерелах зазначено, що за своєю дією даний наркотик подібний гормонам стресу, проте, спільного між ними дуже мало. Прийом амфетаміну здійснюється різними способами, але найчастіше вдаються до назального. Після його вживання в організмі починається вироблятися дофамін і норадреналін. Період дії наркотику варіюється від 2 до 10 годин, що залежить від індивідуальних особливостей організму. В цей час людина відчуває прилив сил, відволікається від таких факторів як:

 • голод;
 • утома;
 • поганий настрій.

Крім появи енергії, після прийому амфетаміну у людини піднімається настрій, вона не відчуває ніяких комплексів, відчуває себе розкутою і «своєю» в будь-якій компанії. Саме з цієї причини до залежності від фена найбільше схильні люди, які мають проблеми з соціальною адаптацією – таким чином вони звільняються від своїх страхів.

Після виведення амфетаміну з організму людині доводиться стикатися з великою кількістю побічних ефектів, до найбільш поширених з яких можна віднести занепад сил, депресію, відчуття порожнечі.

У медицині амфетамін використовується як стимулятор для людей, схильних до депресії. Однак в цьому випадку його приймають в невеликих дозах, які визначаються лікарем і найчастіше спільно з іншими препаратами, що дозволяє уникнути психічної залежності. Наркомани збільшують звичайну терапевтичну дозу в 3-4 рази. Це призводить до швидкого виснаження організму, в результаті якого страждає не тільки нервова система, але і фізичне здоров'я людини.

Під час дії наркотику у людини притупляється відчуття голоду, а в міру його накопичення в організмі, він значно слабшає. З цієї причини наркомани зі стажем завжди худі, мають проблеми з шкірними покривами. З плином часу організм людини адаптується до прийому великих доз амфетаміну, що виражається в погіршенні загального фізичного стану, порушеннях в роботі внутрішніх органів і в кінцевому підсумку призводить не тільки до психічної, але і фізичної залежності.

СКІЛЬКИ ВИВОДИТЬСЯ АМФЕТАМІН З ОРГАНІЗМУ

Як ми вже писали вище, час виведення наркотику з організму залежить від особливостей організму. Поступово накопичуючись в тканинах і органах, амфетамін погіршує загальний фізичний стан, погіршує здатність організму до самоочищення. Саме тому у досвідчених наркоманів, продукти розпаду фена можуть виводитися в 5-10 разів довше. Серед факторів, що впливають на час виведення наркотику, можна виділити наступні:

Дозування. Це основний фактор, що впливає не тільки на ступінь впливу наркотику на організм, але і на наслідки його вживання.

Обмін речовин. Безпосередньо впливає на виведення токсичних речовин з організму. У наркоманів з великим стажем спостерігаються серйозні порушення обміну речовин, тому процес самоочищення може зайняти досить тривалий час.

Якість. У низькопробному амфетаміні присутня велика кількість різних домішок, тому заздалегідь визначити, як швидко вони будуть виведені з організму, практично неможливо.

Як правило, навіть через тижні і місяці організм не в змозі повністю очиститися від усіх продуктів розпаду наркотичних речовин. Для цього необхідні спеціальні процедури, які допомагають організму звільнитися від токсинів і шлаків.

Реабілітаційний центр "Трансформація" проводить комплексне лікування наркозалежних, одним з обов'язкових етапів якого є детоксикація або очищення організму від отрут. Для цього тут розроблені спеціальні програми, які допомагають за максимально короткий термін поліпшити роботу організму, нормалізувати обмін речовин. Більш детальна інформація про способи лікування наркотичної залежності доступна на сайті або за телефонами Гарячої лінії.

НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ АМФЕТАМІНУ

Особливу небезпеку фен представляє через можливу передозування. Дія наркотику на організм людини виражається в значному почастішанні серцебиття, що особливо добре відчувається при поверненні свідомості людини в первісний стан. Така реакція організму може стати причиною вельми згубних наслідків (аж до летального результату) для людей, які страждають серцево-судинними хворобами або мають низький індекс маси.

Але навіть для тих, хто не має істотних відхилень в стані здоров'я, вживання фена не проходить безслідно. Наприклад, викликається наркотичною речовиною тахікардія може стати причиною інсульту.

Амфетамін легко проникає практично в усі системи і органи організму, тому його вживання може нашкодити не тільки самому наркоману, але і наприклад, дитині, під час годування малюка грудьми.

Але метилфенілетиламін це не тільки психологічна залежність. Він вкрай негативно впливає на психічне здоров'я людини. Наприклад, відомі випадки, коли навіть при відносно нетривалому вживанні наркотику, у людини розвивалися важкі психічні стани, схожі за ознаками з шизофренією:

 • тремор;
 • сильний головний біль;
 • галюцинація;
 • депресивні стани;
 • агресія;
 • схильність до суїциду;
 • порушення мислення;
 • розлади сну.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД ЗАЛЕЖНОСТІ

Немає жодної сфери людського життя, яку б не торкнулася руйнівна дія наркотиків. Наркозалежність ламає сім'ї, кар'єру, не даючи людині розвиватися і реалізовувати свої мрії. Проте, завжди залишається шанс повернутися до нормального життя, навчитися радіти кожному її моменту без вживання наркотиків.

Центр реабілітації наркозалежних "Трансформація" дає такий шанс усім без винятку. Ми пропонуємо анонімне лікування наркоманії на основі унікальної програми» 12 кроків", за допомогою якої позбутися від пристрасті до наркотиків вдалося десяткам і сотням тисяч людей. Це найбільш ефективний курс з усіх відомих на сьогоднішній день.

Наша наркологічна клініка пропонує комплексне лікування, яке включає такі основні етапи як детоксикація, реабілітація та ресоціалізація, а також психологічну допомогу. Детальніше про методи та умови лікування можна дізнатися на офіційному сайті реабілітаційного центру або за телефонами Гарячої лінії.

Наркологічна допомога надається всім, незалежно від стажу та виду вживаних наркотиків. Центр допомоги наркозалежним "Трансформація" - це висококваліфіковані психологи, наркологи, реабілітологи, які готові підтримати в скрутну хвилину не тільки залежних, але і їх близьких. У ситуаціях, коли існує велика загроза життю залежного, ми здійснюємо примусове лікування (за згодою близьких).

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація