Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Скільки тримаються наркотики в крові?

Терміни, за які наркотичні речовини залишають організм, залежать від його індивідуальних особливостей і виду наркотиків. Як довго наркотики залишаються в організмі? Сучасні методи діагностики дозволяють встановити факт їх вживання через досить тривалий період часу. Наприклад, діюча речовина марихуани може бути виявлено в крові навіть через два тижні, в сечі - до 30 днів, в волоссі - до 90 днів. Тому спроби приховати прийом наркотиків при існуючій можливості провести аналізи - абсолютно безглузді.

Скільки в організмі тримаються наркотики

Існує кілька факторів, що впливають на затримку наркотичних речовин та їх метаболітів в організмі:

  • Обмін речовин. У людей з порушеннями обміну речовин процес самоочищення організму відбувається більш тривалий час.
  • Частота і стаж вживання наркотиків. Ці фактори також є визначальними для концентрації токсичних речовин у внутрішніх середовищах організму.
  • Стан здоров'я. Процес звільнення організму від токсинів залежить від загального стану здоров'я людини, наявності інфекцій, хронічних хвороб.

Головним чином, на швидкість виведення наркотиків з крові впливає функціональний стан нирок і печінки. Крім цього, на висновок речовин з організму впливає стан лімфатичної системи організму, наявність ендокринних захворювань. Оптимальний час проведення тестів на присутність в організмі того чи іншого наркотичної речовини - 7 діб після їх вживання. В іншому випадку результати аналізів можуть бути перекручені.

В залежності від регулярності вживання, час виявлення токсинів в організмі варіюється в певних межах.

Тестовані зразки:

  • Аналізи сечі. Протягом чотирьох діб після вживання можна виявити амфетаміни, кодеїн, МДМА, героїн. До п'яти діб - кокаїн. При регулярному прийомі кокаїн виявляється в сечі навіть через тиждень, а опіум і його похідні - протягом двох днів. При одноразовому курінні марихуани визначити її в сечі можна протягом двох-трьох діб, а при системному курінні - до трьох місяців. Надовго в організмі затримується бензодиазепин - понад сорок днів. Кетанол і таке психоактивну рослина як сальвія, в сечі не виявляються.
  • Аналізи крові. На позитивні результати тестування можна розраховувати при проведенні аналізів не пізніше семи діб після прийому наркотиків (незалежно від виду наркотиків).
  • Волосся та нігті. При наявності у залежного короткого волосся, будь-яка з наркотичних речовин можна виявити в них протягом трьох місяців. Причому цей термін і точність аналізу збільшуються прямо пропорційно довжині волосся і обернено пропорційно до частоти їх стрижки. Що стосується нігтів, то сліди наркотиків в них повинні бути визначені протягом півроку. В останньому випадку точність тестування буде залежати від довжини нігтьової пластини. Подібні методи діагностики застосовуються досить рідко, що пов'язано з високою вартістю проведення тестів.
  • Аналізи слини. Незалежно від категорії наркотичних засобів, визначити їх в слині можна не пізніше, ніж через п'ять днів після вживання.

Для проведення тестів використовуються попередні методи (імунні, хроматографічні). Якщо вони дають позитивний результат, то згодом проводяться додаткові методи підтвердження факту вживання наркотиків, наприклад тонкослойная і газорідинна хроматографії. Вони дозволяють визначити концентрацію наркотиків в досліджуваному зразку або спростовують результати попередніх аналізів.

Більш детальну інформацію про методи тестування на наркотики, а також про лікуванні наркозалежності, ви зможете дізнатися у фахівців реабілітаційного центру «Трансформація», зв'язатися з якими можна по телефонами, вказаними на сайті.

Реабілітаційний центр для залежних «Трансформація» пропонує професійні послуги - анонімно і гарантовано по всій Україні - 

Реабілітаційний центр "трансформація", що діє при Міжнародній Антинаркотичній Асоціації в Україні, Грузії, Казахстані та Молдові, Азербайджані — це місце, де вам завжди допоможуть.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація