Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7

Психологічна реабілітація військовослужбовців

«Іноді людині здається, що війна не залишає на ній незабутніх слідів, але якщо вона дійсно людина, то це їй тільки здається ... ».

Костянтин Симонов

Для абсолютної більшості учасників бойових дій, їх участь у війні в Україні до кінця життя залишається головною подією всієї біографії.

Пережитий військовий досвід настільки змінює особистість людини, що після повернення до мирного життя він уже ніколи не стане колишнім. Людина опиняється в стані конфлікту з навколишнім суспільством, яке його не розуміє і не приймає. Найчастіше в такій ситуації «неприйняття» відбувається розчарування в тих цінностях, за які людина воював, тому що сама ціннісна шкала і «система пріоритетів у нього і післявоєнного суспільства не збігаються.

У реальному житті «втрачене покоління» означає, по-перше, хворобливу реакцію людської психіки на травмуючі явища війни, як правило, вона проявляється відстрочено, вже в мирній обстановці, і має довготривалий характер; по-друге, учасники війни при їх поверненні в мирне життя соціально дезадаптированности, це супроводжується цілим комплексом соціально-психологічних явищ.

Серед них:

 • Ностальгія за фронтового минулого, непереборне бажання подумки повертатися в нього, знову і знову відтворюючи колишні почуття і переживання;
 • Підвищена схильність до ризику, прагнення реально відтворити екстремальні умови війни або схожі на них небезпечні ситуації в мирному житті (тяжіння до небезпечних професій, прагнення до участі в інших збройних конфліктах, конфлікти в сімейному життя і т.п.);
 • Відчуття себе знедоленими або відокремленими від навколишнього середовища, в тій чи іншій мірі навколишні відкидають фронтовиків як щось чужорідне, що викликає дисбаланс, неприйняття і навіть страх;
 • Почуття фронтового братства, якоїсь спільноти між учасниками не тільки однієї, але навіть різних воєн - на противагу всім іншим.

   Психологічна реабілітація учасників ато

  Феномен «втраченого покоління» породжується переважно несправедливими війнами за «незрозуміле» справу, які не приймаються суспільством, і ще більшою мірою програними війнами, коли почуття національного приниження викликає до життя комплекс провини або синдром реваншу. Однак прояв цього феномена має місце і після переможних і справедливих воєн.

  Особливо важливим, скоріше навіть вирішальним, є ставлення самого суспільства до ветеранів після їх повернення із зони військових дій. Це стосується як наявності або відсутності спеціальних програм державної підтримки та адаптації ветеранів до мирного життя, систем соціального забезпечення тощо, так і ставлення до них в суспільстві на рівні «психології обивателів», в якому сприйняття військових може коливатися від «героїв» до «злочинців» і «лиходіїв».

  Героїчний образ в масовій свідомості утримується недовго, і для того щоб його зберегти необхідна ціла система цілеспрямованих заходів по підтримці «історичної пам'яті». «Незручність» військових ветеранів для мирного соціального оточення виявляється дуже швидко, і може вилитися по відношенню до них в нетерпимість, яка виявляється, в тому числі і в соціальних формах (обмеження в різних сферах життя: прийом на роботу, надання належних за законом пільг, і т.д.). Якщо суспільство усвідомлює несправедливий характер війни і, тим більше, ураження в ній, вину за це воно, як правило, перекладає на ветеранів, і ступінь негативного ставлення до них зростає.

  Порівняємо, наприклад, дві казенних фрази, якими бюрократичні структури після Великої Вітчизняної та афганської воєн відмахувалися від потреб ветеранів. У першому випадку йшлося: «Ну і що, що ти воював? Всі воювали! », А в другому:« Я тебе туди не посилав! » При цьому перша формулювання є спробою самому «примазатися» до участі у всенародній і переможної війни і в той же час принизити роль в ній співрозмовника, а друга ясно висловлює бажання «відхреститися» від війни непопулярною, виставивши при цьому її учасника винною стороною. < / p>

  Екстремальні умови війни накладають відбиток на свідомість і, відповідно, поведінку людей, які брали безпосередню участь у бойових діях в Україні, і відображаються на всій їх подальшого життя. І серед цих людей завжди неминуче знайдуться ті, кого можна віднести до «втраченого покоління» і хто сам відчуває свою приналежність до нього.

  У нашому РЦ «Трансформація» ми допомагаємо учасникам військових дій подолати алкогольну або наркотичну залежність, яка стала засобом забуття від невгамовним болю, соціального відчуження і цілої гами почуттів, з якими намагаються боротися колишні фронтовики.

  Ми знаємо що ви, з одного боку, відчуваєте непереборну потребу знову «зануритися» в минуле, в військову обстановку; з іншого, відчуваєте глибоке почуття провини, що залишився в живих перед загиблими товаришами; і з третьої, - необхідність «виговоритися», виплеснув свого не вщухає біль зовні і одночасно донести свою особисту правду про війну до інших. РЦ «Трансформація» - це те місце, де Вас зрозуміють і Ви будете почуті.

  Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!
  Олександр Шуляк (Координатор МАА в Україні)
  Сергій Макаров (Координатор МАА в Грузії)
  Безкоштовна консультація та запис на прийом

  ПТСР або посттравматичний стресовий розлад - це нормальна реакція психіки на ненормальні обставини, як біль - нормальна реакція на тілесну травму. Це з часом проходить. Це наслідок отруєння організму гормонами стресу, а також перенапруження всієї нервової системи і механізмів психологічних захистів. Це означає що допомога людям, що страждають від посттравматичного розладу, полягає насамперед у знятті стресу (наскільки це можливо), створенні умов для відновлення контакту з тілом і ослаблення захистів.

  Людині, що переживає ПТСР часто здається, що з ним щось не так, що він ненормальний. Це змушує приховувати свій стан, соромитися його, заважає просити допомоги, а часто призводить до тяжких розладів психіки, таким як алкоголізм і наркоманія.

  Виділяють наступні ознаки посттравматичного синдрому

  • розлад сну, що повторюються кошмарні сни і мимовільні спогади, порушення апетит;
  • порушення контакту з особистими первинними потребами, ви не пам'ятаєте, коли в останній раз їли, спали, не помічаєте травм, холоду, бруду;
  • постійна пильність і стан постійного очікування загрози, відчуття напруженості, тіло не розслабляється навіть уві сні;
  • повторюється і нав'язливе відтворення в свідомості психотравмуючого події, картинки пережитого, поза волею "спалахують" у вашій свідомості;
  • надмірна дратівливість, запальність, непереносимість найменших труднощів, незгоду;
  • напади провини, постійна прокрутка в голові варіантів, що можна було б зробити, щоб врятувати загиблих;
  • важко контрольовані напади неконтрольованого гніву чи розпачу;
  • депресія, апатія, отупіння, прагнення забутися, небажання жити.

  В особливо важких випадках можуть мати місце психотичні епізоди, з втратою адекватного сприйняття реальності. Випробовуваний пацієнтом стрес часто є надзвичайно інтенсивним переживанням і іноді навіть викликає думки про суїцид з метою припинити напад.

  Якщо ви спостерігаєте всі або деякі з перерахованих вище ознак у себе або вашого близького, поставтеся до цього уважно. Цей стан не тільки болісно для Вас і оточуючих Вас близьких, але надмірно небезпечно для здоров'я і для ситуації в цілому. Не терпіть і не ігноруйте проблему, зверніться за допомогою в наш реабілітаційний центр «Трансформація».

  Підтримка родини

  Як Ви можете подбати про себе або про своєму близькому:

  • Проявити турботу: годувати, умовляти відпочивати, висипатися. Необхідно задовольнити первинну потребу в теплі, гарячої їжі, пиття, ліжку, одязі, ванною.
  • Підтримуйте тактильний контакт: тримайте за руку, обіймайте, гладьте, будьте поруч, але не тормошив.
  • Бувайте частіше на природі: Посидьте ви на сонечку, подивіться на воду, на вогонь, на небо, відчуєте запах трави, землі, помацайте дерево, камінь.
  • Здійснюйте просту, знайому діяльність, з конкретним явним результатом, спрямованим на "наведення порядку, відновлення зв'язку, турботу про себе і інших", наприклад: прибирання, робота на землі, по господарству , розбір або сортування чого-небудь.
  • Беріть участь в ритуалах, особливо спільних, прощанні із загиблими, вшанування, в створенні пам'ятних знаків, в спільних молитвах.
  • Не мовчіть, не стримуйте почуття плачте, якщо хочеться, передплачуєте свої переживання на папір, говорите, скаржтеся, розповідайте про пережите тим, хто готовий Вас слухати, і, відповідно, вислухайте , якщо хтось ділиться з Вами. Ні в якому разі не переходьте відразу до утіх і не закликайте "не засмучуватися, взяти себе в руки», не заморожувати горе формулами типу "герої не вмирають". Вони вмирають, це боляче, і біль повинна мати вихід.
  • Якщо прямо зараз немає можливості говорити, плакати, отримувати підтримку, краще навпаки, свідомо блокувати спогади і думки про пережите, не дозволяти себе "тягнути" в воронку травми, відволікатися, перемикатися, щось робити, співати, молитися - але пізніше дати волю почуттям, як тільки будуть умови для підтримки, близькі люди поруч.
  • Вкрай обережно ставитеся до таких "заспокійливим", як алкоголь, часто малі дози, прийняті одноразово які раніше допомагали розслабитися, призводять до важкої алкогольної залежності. Алкоголь - це депресанти, він виснажує і так виснажену психіку, при регулярному застосуванні погіршує перебіг синдрому ПТСР.

  Найчастіше воювали не звертаються до нас за допомогою самі, замість цього вони залишаються вдома і йдуть в запій. Якщо всі перераховані вище заходи не справили належного ефекту, якщо Ваш близький виявився в полоні залежності, звертайтеся за допомогою до психологів РЦ «Трансформація». Ми з радістю допоможемо Вам і вашому близькій відновитися і налагодити мир із самим собою і оточуючими.

  Після реабілітації в учасників програми реабілітації прояснюється свідомість, перебудовується психіка і спостерігається підйом духу. Реабілітація після АТО необхідна для всіх бійців, хоча б мінімальна - 1 місяць.

  Чим більше людина воював, тим більше у нього виражається посттравматичний синдром. Синдром починає проявлятися через 3 місяці після бойових дій. Багато учасників АТО просять відправити їх на психологічну реабілітацію. Вони побоюються, що після пережитого на Донбасі можуть перетворитися в бандитів. Найчастіше псіхотерапевт- єдина людина, з яким хлопці можуть поділитися своїм станом. Може бути ще священик. Представники духовенства також відвідують реабілітаційний центр і допомагають відновитися душевно і морально. Для членів сім'ї залежного ми проводимо безкоштовні групи взаємодопомоги.

Наша статистика за останні 10 років
12856 осіб звернулися за послугами реабілітації
339 осіб з ремісією понад 5 років
1200 осіб на даний момент проходять курс реабілітації і ресоціалізації
440 осіб створили сім'ї
7856 осіб успішно пройшли курс
137 дітей народилося у наших випускників
1067 осіб мають ремісію від 1 року до 3 років
більше 240 кваліфікованого персоналу
594 человека ремиссия от 3 лет до 5 лет
а також 4 центру реабілітації за кордоном
Наша команда

Ми тут для того, щоб ви мали можливість пройти індивідуальну програму реабілітації, яка допоможе вам змінити своє життя і одужати. Наше головне завдання це допомогти вам пройти лікування, а потім повернутися в реальний світ, повернутися до роботи, до своєї сім'ї і повернутися до справжнього життя! У нашій команді більше 250 чоловік кваліфікованого персоналу: 200 тренерів-консультантів та реабілітологів, близько 50 психологів і психотерапевтів.

       
Сергій Макаров
Координатор Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в Україні

Сергій вдячний, що має можливість допомагати залежним знайти відповідну реабілітаційну програму. Для багатьох сімей він є першою людиною, з якою вони зв'язуються.

       
Сергій Тиква
Лікар-психіатр

Працюючи психіатром, Сергій Павлович зіткнувся з тим, що одних ліків буває недостатньо для покращення стану пацієнта, він побачив, що часом розмова з пацієнтом приносить більший ефект, ніж медикаментозна терапія.

       
Олександр Шуляк
Координатор групи співзалежних, психотерапевт

Педагог з освіти, пройшов ряд тренінгів з головним спеціалістом з питань залежності, психотерапевтом

       
Плохих Віталій
Лікар-психіатр, психотерапевт, психотравматолог

       
Шмагайло Олексій Васильович
Лікар-анестезіолог вищої категорії.

Практикуючий лікар із 2002 року.

       
Ольга Гриценко
Психолог, арт-терапевт

Спеціаліст проективних методик у реабілітації залежних, робота з МАК (метафоричні асоціативні карти)

       
Гуртовий Іван
Психолог, психотерапевт. Бізнес тренер.

Засновник та керівник Центру розвитку та здоров'я «Feel-in»

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація
Історії одужання
Ганна, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити та дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики у 15, алкоголь та трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям та втрата всіх взаємин із близькими мені людьми стала нормою. В останні 2-3 роки сенс життя було втрачено, я перебував у глибокій депресії із суїцидними думками. 4,5 роки тому я звернувся до реабілітаційного центру «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і зараз перебуваю у стійкій ремісії. Вдячний усім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу!!
Сергій, 33
star icon star icon star icon star icon star icon
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки перебуваю у тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, чудові стосунки з рідними тощо. Протягом 11 років я вживав алкоголь та наркотики, втратив сенс життя та перепробував усі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що у реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу та допомогли повірити у себе.
Олексій, 30
star icon star icon star icon star icon star icon
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я – залежний. Зараз я перебуваю у стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики та алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що у мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологій, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене розсудливим, але, все тільки посилювалося, навколо мене страждало все більше людей, і я сам був у жахливому стані - зневірений, озлоблений, що втратила всякий смак до життя "людина" (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив, що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг набути тверезості. А ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок)))!
Денис
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт всім. Я у проблемі з 93 року вживав усе. Останні сім років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації, ні бабусі, ні чаклуни. На черговій детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм та вирішив пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому та всій організації міста Дніпропетровська, завдяки Богу і вам залишаюся у тверезості вже 3 роки.
Оксана
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт друзі! Хочу поділитися своєю історією та розповісти про те, як реабілітаційний центр «Трансформація» разом із моїми батьками допомогли мені змінити життя!! 27 квітня 2011 року я приїхала до Києва на центр після практично безперервного 13-річного вживання наркотиків, алкоголю тощо. Я знесилила, життя втратила всякий сенс, не було бажання жити так… Але ось якимось дивом від мами подруги дізналася про реабілітаційний центр «Трансформація»…. Не умови або маніпуляції просто останні 7 місяців дезоморфін, або електричка-просто нестерпно. Маленька дитина і чоловік це зупиняло, але я вирішила заради дочки, нехай у неї буде хоча б одна хороша мама. Чоловік теж вживав і намагалася відправити його теж на центр, але він був переконаний, що може покинути сам і ніхто йому не потрібен. Кинути разом нам не виходило. Перший крок зроблено. Але й не обійшлося без падінь .... на 4-х місяцях реабілітації тато забрав мене додому, сказав що вистачить, потрібно виховувати доньку. Я приїхала, але не минуло і тижня тому, як я опинилася знову в цьому болоті. Чоловік, колишні друзі, ніби в тумані і все закрутилося ще більшою силою. Було дуже важко, я не могла зрозуміти чому???? Адже є хлопці, яким хочуть допомогти, а вони не розуміючи всіляко намагаються піти, втекти, всіма правдами і неправдами. А я хотіла і мені подобалося на центрі-відношення, спілкування, єдність, і те, що ніхто не вживає, думала, що так жити неможливо і що «Горбатого тільки могила виправить». Вдруге поїхала до Вороніжа до свого регіону, пройшла до кінця реабілітацію, поїхала на школу в Україну, а від туди до Санкт-Петербурга. За цей час стала вдовою, мало не позбавили батьківських прав, але сильне бажання бути тверезим воно мотивувало йти вперед. Я залишилася у Санкт-Петербурзі. Відкривалася профільна ресоціалізація для дівчаток. Навчання у фітнес клубі, це просто мрія. Успішно пройшла ресоціалізацію, здобула нову цікаву професію, яка дуже гармонійно поєднується з моїм здоровим способом життя-інструктором кругових тренувань, і, одночасно, напрацювала досвід та вміння спілкуватися, як професіонал, який чудово знає свою справу. Пізніше стала керівником, разом із командою фітнес клубу випустили 38 випускниць. Щасливі впевнені дівчата. В одному із терапевтичних таборів познайомилася зі своїм чоловіком. Ми будували наші стосунки на відстані 2000 км. 19 липня 2014 року відбулося одруження. Тепер я щаслива дружина та мама. Прекрасний чоловік і красуня донька - ось це і є справжнє жіноче щастя!!!!! Дякую рідним за підтримку.Дякую реабілітаційний центр «Трансформація» за тверезий погляд у нове життя!!!!!!!!
Сергій, 32
star icon star icon star icon star icon star icon
15 років я вживав наркотики. Не розповідатиму історію, бо вже дуже далекий від того життя і не хочу в ньому копатися. Потрапивши до реабілітаційного центру «Трансформація», я настільки змінився що не знаходжу слів це описати. Тут життя зупинилося, я побачив її, побачив себе в ній свої помилки, тут виявився той бруд який у мені був, але я його не бачив. На реабілітації мені надали інформацію про хворобу наркоманії. Дали ключики, які допомогли мені змінити себе, змінити своє мислення. Я навчився мріяти, ставити цілі, досягати їх, розвивати себе. Я побачив своє життя зовсім під іншим кутом. Я повірив у себе, у своє тверезе життя, у щастя. Я знаю, що у мене все вийде... у мене попереду довге і щасливе життя. Зараз я проходжу IT-рессоціалізацію… отримав необхідні знання щодо ремонту та обслуговування ПК, локальних мереж, сайтобудування. За два тижні, закінчую навчання та виходжу на роботу. ВСЕ – НОВЕ Твереза ​​життя. Всім удачі …. P.S. …. І ще в цьому житті можливо ВСЕ. Дякуємо реабілітаційному центру «Трансформація».
Терехова Ганна
star icon star icon star icon star icon star icon
Я не люблю згадувати про це, але що було, то було!) я вживала наркотики 12 років, були перерви, але довго твереза ​​я ніколи не залишалася, з наркотиків на алкоголь, з алкоголю на наркотики! У період вживання я втратила все! Почала вживати наркотики приблизно 22 роки, все починалося красиво, легко і весело. На той момент я навчалася в інституті, працювала, мала друга, з яким жила «цивільним шлюбом», на той момент це вважала єдиною формою проживання з чоловіком, про заміжжя і не могло бути мови, навіщо потрібні зобов'язання, відповідальність? Пріоритет був переважно фінансовий, заробляти, гуляти, жити на втіху! Наркотик був на той момент простою розвагою! Схаменулась я років через три, коли зрозуміла, що не можу навіть підвестися з ліжка без вживання героїну! Спробувала покинути, не вийшло! Я росла без батька, з вітчимом і мамою, батько жив у іншому місті, був успішним бізнесменом і завжди пропонував їхати до нього, працювати та продовжувати навчання, цього разу я скористалася запрошенням, це була ілюзія того, що я зможу втекти від наркотику. Працюватиму у тата в офісі, нормально вчитися і забуду про вживання) звичайно ж цього не сталося! Звичайно я знайшла кайф, довго обманювала батька, то працювала, то ні… Зустріла подібного до себе наркомана і без сором'язливості пішла до нього жити, з батьком навіть бачитися перестала! Після року одужання в реабілітаційному центрі «Трансформація» я набралася сміливості, хотіла поїхати попросити у тата вибачення і дізналася, що він помер ще тоді, коли я проміняла Його на наркотик! З «громадянським» чоловіком ми довго кидали вживати, починали знову ... Поки під час чергової ремісії він вколовся і потонув, ну а я вбита горем знову почала вживати, вважаючи що на те є підстава! Повернулась у своє місто і знову з наркотику на алкоголь, з алкоголю на наркотик, мама дізналася про те, що я наркоманка, але нічим не могла допомогти, просто не знала як! Останні три роки мого вживання були справжнім кошмаром! Я покинула інститут. Мене знали вже скрізь: звичайні оперуповноважені, які ловлять на точках наркоманів, я стала одним із постійних клієнтів, співробітники відділень міліції, тому що почала красти і траплятися з краденим, ФСКН мріяли вже швидше мене посадити… З ранку до вечора я крала, продавала, купувала наркотики! У наркологію лягала багато разів… Мій черговий хлопець вийшов раніше за мене з наркології і помер від передозування! Лікар мене в наркологію більше не взяла, сказала, що це марно! Мама поклала мене в іншу клініку, вона до останнього намагалася мені допомогти, завдяки їй теж, я зараз жива! Лікар запропонувала реабілітаційний центр «Трансформація», сказала, що там є результати, вона бачила своїх пацієнтів тверезими та щасливими. Я виїхала на реабілітацію, пройшла її нелегко! Перші місяці постійно збиралася додому, було важко кидати курити і міняти цінності та пріоритети: фінанси, кайф, егоїзм. людям, які втратили надію, що їхнє життя може змінитися на краще! Я вперше офіційно вийшла заміж, люблю чоловіка, взяла на себе відповідальність бути вірною і коханою одного чоловіка дружиною до кінця життя! Завдяки духовно-моральним принципам, які закладаються на реабілітації, довгою роботою зі спеціалістами над зміною особистості, я гідно вийшла в громадянське суспільство і з великим задоволенням живу і працюю, дотримуюся Закону! Люблю свою Батьківщину та людей! Дякую Богу і людям, які допомогли мені зрозуміти, що означає жити гідно!

  Надіслати свою історію

  Ваше им'я  Ваш вік

  Розкажіть свою історію

  Твоя оцінка
  Сертифікати
  certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
  Безкоштовна консультація

  Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

  Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

  Безкоштовна консультація