Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7

Профілактика наркоманії та алкоголізму

Незважаючи на всю згубність вживання алкоголю та наркотиків, людина зловживав ними з давніх часів, а сучасні масштаби наркоманії та алкоголізму змушують громадськість шукати нові методи боротьби за здоров'я людства. Що стосується наркоманії, то найбільше вона поширена в молодіжному середовищі - це нищівний удар по сьогодення та майбуття суспільства.

Ті, хто заробляють на цьому шалені гроші, не зупиняються на досягнутому, пропонуючи бажаючим випробувати нові відчуття, препарати, які здатні завдати непоправної шкоди здоров'ю і викликати звикання вже після першого прийому. У світлі вищесказаного велике значення набуває профілактика наркоманії та алкоголізму.

Наркоманія і алкоголізм: трохи статистики

Трохи світової статистики. Близько чверті мільярда людей хоча б один раз у житті вживали речовини, що змінюють свідомість, і 12% з них є залежними - вони не в силах самостійно побороти тягу до наркотичних речовин. Щорічно від передозування наркотиків в світі помирає близько 190000 чоловік, а найбільше наркоманів зареєстровано в США, причому вживати наркотики тут починають з 12 років.

Як йдуть справи в Україні? Згідно з офіційною статистикою, в нашій країні вживають наркотичні речовини близько 10% молодих людей, вік яких варіюється від 15 до 34 років. Зростання кількості наркозалежних пов'язують насамперед з доступністю психоактивних речовин. Майже 70% з опитаних підтвердили, що мають можливість (на дискотеці, по оголошенню в інтернеті, по дзвінку) купити марихуану, 25% - опіоїдні наркотики, 38% - екстазі. Перше знайомство з забороненими речовинами у третій частині наркоманів відбувається у віці від 12 до 16 років.

Ситуація з алкоголізмом не краще. Офіційно зареєстрованих алкоголіків сьогодні в Україні налічується близько 700000. На шість питущих чоловіків припадає одна жінка. Приблизно у десятої частини з цієї кількості людей були зареєстровані серйозні розлади психіки на тлі вживання спиртних напоїв. Відповідно до проведених досліджень, тільки 4% молодих людей у ​​віці від 15 до 34 років не вживають алкоголь, а близько 20% чоловіків роблять це 2-3 рази на тиждень. Сьогодні в число улюблених напоїв входить не тільки пиво, горілка, а й популярна серед молоді слабоалкогольна продукція, якої віддає перевагу близько 40% респондентів. За даними органів статистики, смертність від отруєння алкоголем в Україні в 16 разів вище, ніж в європейських країнах.

Наркоманія, алкоголізм і тютюнопаління набули масового характеру серед української молоді, вік більшості залежних не перевищує 30 років. Проблема ускладнена великим рівнем безробіття, недоступністю вищої освіти для 30% молодих людей і іншими соціально-економічними проблемами.

Заходи щодо профілактики наркоманії

Профілактика алкоголізму та наркоманії - це система заходів, спрямованих на обмеження поширення наркотичних речовин, а також антинаркотична і антиалкогольна пропаганда, яка здійснюється в засобах масової інформації, в суспільстві.

Профілактика повинна бути диференційованою і спрямованої на певні цільові групи, кожна з яких сприйнятлива до одних заходів і абсолютно не сприйнятлива до інших. Існують сотні факторів, які можуть послужити причиною формування залежності, які діють на індивідуальному чи соціальному рівнях. Головна мета профілактичних заходів - протистояти цим факторам.

Загальна профілактика повинна впливати на всі категорії молоді, а її основні завдання - протидіяти спільним причин вживання наркотиків і алкоголю. Такими можуть бути політичні, економічні зміни в суспільстві, які здатні впливати на поведінку його членів. Основними заходами загальної профілактики є:

 • пропаганда здорового способу життя;
 • інформування про вплив наркотичних речовин і алкоголю на фізичне і психічне здоров'я, ризики, пов'язані з їх вживанням;
 • стимулювання молоді до звернення за професійною допомогою до психологів, наркологів;
 • формування позитивної системи цінностей;
 • формування навичок, які дозволять підліткам адаптуватися до складних життєвих ситуацій;
 • виховання лідерів в молодіжному середовищі.

Крім цього, проводиться вибіркова профілактика наркоманії у підлітків, яка спрямована на роботу з дітьми, які мають порушення в поведінці. Основна ідея цього виду профілактики - прилучення до наркотиків і алкоголю відбувається на тлі будь-яких психологічних або інших проблем, подолати які підліток самостійно не може. Мета заходів - як можна більш раннє виявлення таких проблем у підлітків і відповідна психологічна допомога.

Профілактика може бути спрямована не тільки на тих, хто ще не долучився до алкоголю і наркотиків, а й на осіб, які мають досвід їх вживання. Існує цілий ряд ознак і змін в поведінці, що вказують на пристрасть до психоактивних речовин, наприклад, байдужість до подій навколо, зміна звичного кола спілкування, депресії і т. Д. Дуже важливо встановити довірчі відносини з цією групою людей, оскільки найчастіше вони виходять за межі зони уваги офіційної системи охорони здоров'я.

Спеціальним напрямом в профілактиці є реабілітація. Це серія заходів, спрямованих на відновлення психологічного і фізичного здоров'я, адаптації залежних до нової для них життя - без наркотиків. Важливим етапом в реабілітації є профілактика, яка дозволяє запобігти рецидивам, утримати поведінку людини в рамках сформованих принципів здорового способу життя.

Реабілітація в центрі «Антинаркотик»

В реабілітаційний центр «Антинаркотик» за допомогою звертаються як самі наркозалежні, так і їх близькі. Саме пильність останніх найчастіше допомагає запобігти формуванню залежності, врятувати життя людям, що страждають наркотичною та алкогольною залежністю. Прийняти допомогу - дуже важливий крок для залежних, але це єдиний шанс повернутися до нормального життя, сформувати нову систему цінностей.

Звернутися за допомогою варто в тих випадках, коли вам доводиться стикатися з такими типовими ознаками залежності:

 • агресивна поведінка, дратівливість;
 • поганий сон (порушення біологічного годинника: неспання в нічний час, сон вдень, погане засипання);
 • сильна спрага, гіпераппетіт;
 • напади сміху;
 • депресивний стан;
 • галюцинації і ін.

Вам навряд чи вдасться схилити залежного до лікування за допомогою погроз і насильства - це загрожує ще більшою недовірою з боку хворого. Тільки бажання самого наркомана або алкоголіка є визначальною успіху будь-якої реабілітаційної програми. При необхідності повинні бути проведені необхідні мотиваційні заходи, які дозволять залежному прийняти самостійне рішення.

Основою курсу є унікальна програма «12 кроків», яка за десятиліття свого існування допомогла позбавитися від залежності сотням тисяч людей. Залежним треба буде пройти кілька етапів: детоксикацію, реабілітацію та ресоціалізацію. На першому етапі лікарі допомагають очистити організм пацієнта від токсинів, що допомагає нормалізувати роботу внутрішніх органів і систем, знизити вираженість абстинентного синдрому, але найбільш важливими є два останні етапи.

Реабілітація в центрі допомагає повністю змінити систему цінностей людини, знайти нові орієнтири, навчитися радіти життю і долати труднощі без зміни свідомості. Не менш важливо допомогти адаптуватися залежним після проходження курсу - це завдання ресоціалізації. Навіть після реабілітації пацієнти центру залишаються в полі зору фахівців, які допомагають впоратися з життєвими проблемами. Доброю профілактикою наркоманії та алкоголізму є різноманітні заходи, в які залучені колишні залежні.

Профілактика як основний метод боротьби з наркоманією і алкоголізмом

Діяльність центру «Антинаркотик» не обмежується реабілітацією. Своїм завданням фахівці клініки вважають не тільки допомога залежним, а й профілактику. Це цілий ряд різних проектів, які допомагають зробити наше суспільство здоровим і успішним:

 • інформаційні програми, спрямовані на профілактику наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління в школах, вищих навчальних закладах;
 • робота з співзалежних (спеціальні курси для родичів, які дозволяють створити необхідні умови для профілактики рецидивів);
 • семінари для співзалежних;
 • психологічна допомога та консультації з будь-яких видів залежностей в телефонному режимі;
 • тренувальні табори для видужуючих і членів їх сімей, де у них є можливість спілкуватися і ділитися враженнями один з одним, з відомими людьми;
 • спортивні змагання між командами залежних;
 • інформаційно-просвітницька діяльність в засобах масової інформації - профілактика наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму.

Мета реабілітаційного центру - не просто відмова від вживання психоактивних речовин (ПАР) і алкоголю, сигарет, але і створення умов, які дозволяють людині в майбутньому знову не стати заручником цих згубних пристрастей.

Наша статистика за останні 10 років
12856 осіб звернулися за послугами реабілітації
339 осіб з ремісією понад 5 років
1200 осіб на даний момент проходять курс реабілітації і ресоціалізації
440 осіб створили сім'ї
7856 осіб успішно пройшли курс
137 дітей народилося у наших випускників
1067 осіб мають ремісію від 1 року до 3 років
більше 240 кваліфікованого персоналу
594 человека ремиссия от 3 лет до 5 лет
а також 4 центру реабілітації за кордоном
Наша команда

Ми тут для того, щоб ви мали можливість пройти індивідуальну програму реабілітації, яка допоможе вам змінити своє життя і одужати. Наше головне завдання це допомогти вам пройти лікування, а потім повернутися в реальний світ, повернутися до роботи, до своєї сім'ї і повернутися до справжнього життя! У нашій команді більше 250 чоловік кваліфікованого персоналу: 200 тренерів-консультантів та реабілітологів, близько 50 психологів і психотерапевтів.

       
Сергій Макаров
Координатор Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в Україні

Сергій вдячний, що має можливість допомагати залежним знайти відповідну реабілітаційну програму. Для багатьох сімей він є першою людиною, з якою вони зв'язуються.

       
Сергій Тиква
Лікар-психіатр

Працюючи психіатром, Сергій Павлович зіткнувся з тим, що одних ліків буває недостатньо для покращення стану пацієнта, він побачив, що часом розмова з пацієнтом приносить більший ефект, ніж медикаментозна терапія.

       
Олександр Шуляк
Координатор групи співзалежних, психотерапевт

Педагог з освіти, пройшов ряд тренінгів з головним спеціалістом з питань залежності, психотерапевтом

       
Плохих Віталій
Лікар-психіатр, психотерапевт, психотравматолог

       
Шмагайло Олексій Васильович
Лікар-анестезіолог вищої категорії.

Практикуючий лікар із 2002 року.

       
Ольга Гриценко
Психолог, арт-терапевт

Спеціаліст проективних методик у реабілітації залежних, робота з МАК (метафоричні асоціативні карти)

       
Гуртовий Іван
Психолог, психотерапевт. Бізнес тренер.

Засновник та керівник Центру розвитку та здоров'я «Feel-in»

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація
Історії одужання
Ганна, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити та дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики у 15, алкоголь та трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям та втрата всіх взаємин із близькими мені людьми стала нормою. В останні 2-3 роки сенс життя було втрачено, я перебував у глибокій депресії із суїцидними думками. 4,5 роки тому я звернувся до реабілітаційного центру «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і зараз перебуваю у стійкій ремісії. Вдячний усім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу!!
Сергій, 33
star icon star icon star icon star icon star icon
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки перебуваю у тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, чудові стосунки з рідними тощо. Протягом 11 років я вживав алкоголь та наркотики, втратив сенс життя та перепробував усі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що у реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу та допомогли повірити у себе.
Олексій, 30
star icon star icon star icon star icon star icon
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я – залежний. Зараз я перебуваю у стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики та алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що у мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологій, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене розсудливим, але, все тільки посилювалося, навколо мене страждало все більше людей, і я сам був у жахливому стані - зневірений, озлоблений, що втратила всякий смак до життя "людина" (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив, що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг набути тверезості. А ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок)))!
Денис
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт всім. Я у проблемі з 93 року вживав усе. Останні сім років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації, ні бабусі, ні чаклуни. На черговій детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм та вирішив пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому та всій організації міста Дніпропетровська, завдяки Богу і вам залишаюся у тверезості вже 3 роки.
Оксана
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт друзі! Хочу поділитися своєю історією та розповісти про те, як реабілітаційний центр «Трансформація» разом із моїми батьками допомогли мені змінити життя!! 27 квітня 2011 року я приїхала до Києва на центр після практично безперервного 13-річного вживання наркотиків, алкоголю тощо. Я знесилила, життя втратила всякий сенс, не було бажання жити так… Але ось якимось дивом від мами подруги дізналася про реабілітаційний центр «Трансформація»…. Не умови або маніпуляції просто останні 7 місяців дезоморфін, або електричка-просто нестерпно. Маленька дитина і чоловік це зупиняло, але я вирішила заради дочки, нехай у неї буде хоча б одна хороша мама. Чоловік теж вживав і намагалася відправити його теж на центр, але він був переконаний, що може покинути сам і ніхто йому не потрібен. Кинути разом нам не виходило. Перший крок зроблено. Але й не обійшлося без падінь .... на 4-х місяцях реабілітації тато забрав мене додому, сказав що вистачить, потрібно виховувати доньку. Я приїхала, але не минуло і тижня тому, як я опинилася знову в цьому болоті. Чоловік, колишні друзі, ніби в тумані і все закрутилося ще більшою силою. Було дуже важко, я не могла зрозуміти чому???? Адже є хлопці, яким хочуть допомогти, а вони не розуміючи всіляко намагаються піти, втекти, всіма правдами і неправдами. А я хотіла і мені подобалося на центрі-відношення, спілкування, єдність, і те, що ніхто не вживає, думала, що так жити неможливо і що «Горбатого тільки могила виправить». Вдруге поїхала до Вороніжа до свого регіону, пройшла до кінця реабілітацію, поїхала на школу в Україну, а від туди до Санкт-Петербурга. За цей час стала вдовою, мало не позбавили батьківських прав, але сильне бажання бути тверезим воно мотивувало йти вперед. Я залишилася у Санкт-Петербурзі. Відкривалася профільна ресоціалізація для дівчаток. Навчання у фітнес клубі, це просто мрія. Успішно пройшла ресоціалізацію, здобула нову цікаву професію, яка дуже гармонійно поєднується з моїм здоровим способом життя-інструктором кругових тренувань, і, одночасно, напрацювала досвід та вміння спілкуватися, як професіонал, який чудово знає свою справу. Пізніше стала керівником, разом із командою фітнес клубу випустили 38 випускниць. Щасливі впевнені дівчата. В одному із терапевтичних таборів познайомилася зі своїм чоловіком. Ми будували наші стосунки на відстані 2000 км. 19 липня 2014 року відбулося одруження. Тепер я щаслива дружина та мама. Прекрасний чоловік і красуня донька - ось це і є справжнє жіноче щастя!!!!! Дякую рідним за підтримку.Дякую реабілітаційний центр «Трансформація» за тверезий погляд у нове життя!!!!!!!!
Сергій, 32
star icon star icon star icon star icon star icon
15 років я вживав наркотики. Не розповідатиму історію, бо вже дуже далекий від того життя і не хочу в ньому копатися. Потрапивши до реабілітаційного центру «Трансформація», я настільки змінився що не знаходжу слів це описати. Тут життя зупинилося, я побачив її, побачив себе в ній свої помилки, тут виявився той бруд який у мені був, але я його не бачив. На реабілітації мені надали інформацію про хворобу наркоманії. Дали ключики, які допомогли мені змінити себе, змінити своє мислення. Я навчився мріяти, ставити цілі, досягати їх, розвивати себе. Я побачив своє життя зовсім під іншим кутом. Я повірив у себе, у своє тверезе життя, у щастя. Я знаю, що у мене все вийде... у мене попереду довге і щасливе життя. Зараз я проходжу IT-рессоціалізацію… отримав необхідні знання щодо ремонту та обслуговування ПК, локальних мереж, сайтобудування. За два тижні, закінчую навчання та виходжу на роботу. ВСЕ – НОВЕ Твереза ​​життя. Всім удачі …. P.S. …. І ще в цьому житті можливо ВСЕ. Дякуємо реабілітаційному центру «Трансформація».
Терехова Ганна
star icon star icon star icon star icon star icon
Я не люблю згадувати про це, але що було, то було!) я вживала наркотики 12 років, були перерви, але довго твереза ​​я ніколи не залишалася, з наркотиків на алкоголь, з алкоголю на наркотики! У період вживання я втратила все! Почала вживати наркотики приблизно 22 роки, все починалося красиво, легко і весело. На той момент я навчалася в інституті, працювала, мала друга, з яким жила «цивільним шлюбом», на той момент це вважала єдиною формою проживання з чоловіком, про заміжжя і не могло бути мови, навіщо потрібні зобов'язання, відповідальність? Пріоритет був переважно фінансовий, заробляти, гуляти, жити на втіху! Наркотик був на той момент простою розвагою! Схаменулась я років через три, коли зрозуміла, що не можу навіть підвестися з ліжка без вживання героїну! Спробувала покинути, не вийшло! Я росла без батька, з вітчимом і мамою, батько жив у іншому місті, був успішним бізнесменом і завжди пропонував їхати до нього, працювати та продовжувати навчання, цього разу я скористалася запрошенням, це була ілюзія того, що я зможу втекти від наркотику. Працюватиму у тата в офісі, нормально вчитися і забуду про вживання) звичайно ж цього не сталося! Звичайно я знайшла кайф, довго обманювала батька, то працювала, то ні… Зустріла подібного до себе наркомана і без сором'язливості пішла до нього жити, з батьком навіть бачитися перестала! Після року одужання в реабілітаційному центрі «Трансформація» я набралася сміливості, хотіла поїхати попросити у тата вибачення і дізналася, що він помер ще тоді, коли я проміняла Його на наркотик! З «громадянським» чоловіком ми довго кидали вживати, починали знову ... Поки під час чергової ремісії він вколовся і потонув, ну а я вбита горем знову почала вживати, вважаючи що на те є підстава! Повернулась у своє місто і знову з наркотику на алкоголь, з алкоголю на наркотик, мама дізналася про те, що я наркоманка, але нічим не могла допомогти, просто не знала як! Останні три роки мого вживання були справжнім кошмаром! Я покинула інститут. Мене знали вже скрізь: звичайні оперуповноважені, які ловлять на точках наркоманів, я стала одним із постійних клієнтів, співробітники відділень міліції, тому що почала красти і траплятися з краденим, ФСКН мріяли вже швидше мене посадити… З ранку до вечора я крала, продавала, купувала наркотики! У наркологію лягала багато разів… Мій черговий хлопець вийшов раніше за мене з наркології і помер від передозування! Лікар мене в наркологію більше не взяла, сказала, що це марно! Мама поклала мене в іншу клініку, вона до останнього намагалася мені допомогти, завдяки їй теж, я зараз жива! Лікар запропонувала реабілітаційний центр «Трансформація», сказала, що там є результати, вона бачила своїх пацієнтів тверезими та щасливими. Я виїхала на реабілітацію, пройшла її нелегко! Перші місяці постійно збиралася додому, було важко кидати курити і міняти цінності та пріоритети: фінанси, кайф, егоїзм. людям, які втратили надію, що їхнє життя може змінитися на краще! Я вперше офіційно вийшла заміж, люблю чоловіка, взяла на себе відповідальність бути вірною і коханою одного чоловіка дружиною до кінця життя! Завдяки духовно-моральним принципам, які закладаються на реабілітації, довгою роботою зі спеціалістами над зміною особистості, я гідно вийшла в громадянське суспільство і з великим задоволенням живу і працюю, дотримуюся Закону! Люблю свою Батьківщину та людей! Дякую Богу і людям, які допомогли мені зрозуміти, що означає жити гідно!

  Надіслати свою історію

  Ваше им'я  Ваш вік

  Розкажіть свою історію

  Твоя оцінка
  Сертифікати
  certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
  Безкоштовна консультація

  Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

  Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

  Безкоштовна консультація