Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk

Профілактика наркоманії та алкоголізму

Незважаючи на всю згубність вживання алкоголю та наркотиків, людина зловживав ними з давніх часів, а сучасні масштаби наркоманії та алкоголізму змушують громадськість шукати нові методи боротьби за здоров’я людства. Що стосується наркоманії, то найбільше вона поширена в молодіжному середовищі – це нищівний удар по сьогодення та майбуття суспільства.

Ті, хто заробляють на цьому шалені гроші, не зупиняються на досягнутому, пропонуючи бажаючим випробувати нові відчуття, препарати, які здатні завдати непоправної шкоди здоров’ю і викликати звикання вже після першого прийому. У світлі вищесказаного велике значення набуває профілактика наркоманії та алкоголізму.

Наркоманія і алкоголізм: трохи статистики

Трохи світової статистики. Близько чверті мільярда людей хоча б один раз у житті вживали речовини, що змінюють свідомість, і 12% з них є залежними – вони не в силах самостійно побороти тягу до наркотичних речовин. Щорічно від передозування наркотиків в світі помирає близько 190000 чоловік, а найбільше наркоманів зареєстровано в США, причому вживати наркотики тут починають з 12 років.

Як йдуть справи в Україні? Згідно з офіційною статистикою, в нашій країні вживають наркотичні речовини близько 10% молодих людей, вік яких варіюється від 15 до 34 років. Зростання кількості наркозалежних пов’язують насамперед з доступністю психоактивних речовин. Майже 70% з опитаних підтвердили, що мають можливість (на дискотеці, по оголошенню в інтернеті, по дзвінку) купити марихуану, 25% – опіоїдні наркотики, 38% – екстазі. Перше знайомство з забороненими речовинами у третій частині наркоманів відбувається у віці від 12 до 16 років.

Ситуація з алкоголізмом не краще. Офіційно зареєстрованих алкоголіків сьогодні в Україні налічується близько 700000. На шість питущих чоловіків припадає одна жінка. Приблизно у десятої частини з цієї кількості людей були зареєстровані серйозні розлади психіки на тлі вживання спиртних напоїв. Відповідно до проведених досліджень, тільки 4% молодих людей у ​​віці від 15 до 34 років не вживають алкоголь, а близько 20% чоловіків роблять це 2-3 рази на тиждень. Сьогодні в число улюблених напоїв входить не тільки пиво, горілка, а й популярна серед молоді слабоалкогольна продукція, якої віддає перевагу близько 40% респондентів. За даними органів статистики, смертність від отруєння алкоголем в Україні в 16 разів вище, ніж в європейських країнах.

Наркоманія, алкоголізм і тютюнопаління набули масового характеру серед української молоді, вік більшості залежних не перевищує 30 років. Проблема ускладнена великим рівнем безробіття, недоступністю вищої освіти для 30% молодих людей і іншими соціально-економічними проблемами.

Заходи щодо профілактики наркоманії

Профілактика алкоголізму та наркоманії – це система заходів, спрямованих на обмеження поширення наркотичних речовин, а також антинаркотична і антиалкогольна пропаганда, яка здійснюється в засобах масової інформації, в суспільстві.

Профілактика повинна бути диференційованою і спрямованої на певні цільові групи, кожна з яких сприйнятлива до одних заходів і абсолютно не сприйнятлива до інших. Існують сотні факторів, які можуть послужити причиною формування залежності, які діють на індивідуальному чи соціальному рівнях. Головна мета профілактичних заходів – протистояти цим факторам.

Загальна профілактика повинна впливати на всі категорії молоді, а її основні завдання – протидіяти спільним причин вживання наркотиків і алкоголю. Такими можуть бути політичні, економічні зміни в суспільстві, які здатні впливати на поведінку його членів. Основними заходами загальної профілактики є:

 • пропаганда здорового способу життя;
 • інформування про вплив наркотичних речовин і алкоголю на фізичне і психічне здоров’я, ризики, пов’язані з їх вживанням;
 • стимулювання молоді до звернення за професійною допомогою до психологів, наркологів;
 • формування позитивної системи цінностей;
 • формування навичок, які дозволять підліткам адаптуватися до складних життєвих ситуацій;
 • виховання лідерів в молодіжному середовищі.

Крім цього, проводиться вибіркова профілактика наркоманії у підлітків, яка спрямована на роботу з дітьми, які мають порушення в поведінці. Основна ідея цього виду профілактики – прилучення до наркотиків і алкоголю відбувається на тлі будь-яких психологічних або інших проблем, подолати які підліток самостійно не може. Мета заходів – як можна більш раннє виявлення таких проблем у підлітків і відповідна психологічна допомога.

Профілактика може бути спрямована не тільки на тих, хто ще не долучився до алкоголю і наркотиків, а й на осіб, які мають досвід їх вживання. Існує цілий ряд ознак і змін в поведінці, що вказують на пристрасть до психоактивних речовин, наприклад, байдужість до подій навколо, зміна звичного кола спілкування, депресії і т. Д. Дуже важливо встановити довірчі відносини з цією групою людей, оскільки найчастіше вони виходять за межі зони уваги офіційної системи охорони здоров’я.

Спеціальним напрямом в профілактиці є реабілітація. Це серія заходів, спрямованих на відновлення психологічного і фізичного здоров’я, адаптації залежних до нової для них життя – без наркотиків. Важливим етапом в реабілітації є профілактика, яка дозволяє запобігти рецидивам, утримати поведінку людини в рамках сформованих принципів здорового способу життя.

Реабілітація в центрі «Антинаркотик»

В реабілітаційний центр «Антинаркотик» за допомогою звертаються як самі наркозалежні, так і їх близькі. Саме пильність останніх найчастіше допомагає запобігти формуванню залежності, врятувати життя людям, що страждають наркотичною та алкогольною залежністю. Прийняти допомогу – дуже важливий крок для залежних, але це єдиний шанс повернутися до нормального життя, сформувати нову систему цінностей.

Звернутися за допомогою варто в тих випадках, коли вам доводиться стикатися з такими типовими ознаками залежності:

 • агресивна поведінка, дратівливість;
 • поганий сон (порушення біологічного годинника: неспання в нічний час, сон вдень, погане засипання);
 • сильна спрага, гіпераппетіт;
 • напади сміху;
 • депресивний стан;
 • галюцинації і ін.

Вам навряд чи вдасться схилити залежного до лікування за допомогою погроз і насильства – це загрожує ще більшою недовірою з боку хворого. Тільки бажання самого наркомана або алкоголіка є визначальною успіху будь-якої реабілітаційної програми. При необхідності повинні бути проведені необхідні мотиваційні заходи, які дозволять залежному прийняти самостійне рішення.

Основою курсу є унікальна програма «12 кроків», яка за десятиліття свого існування допомогла позбавитися від залежності сотням тисяч людей. Залежним треба буде пройти кілька етапів: детоксикацію, реабілітацію та ресоціалізацію. На першому етапі лікарі допомагають очистити організм пацієнта від токсинів, що допомагає нормалізувати роботу внутрішніх органів і систем, знизити вираженість абстинентного синдрому, але найбільш важливими є два останні етапи.

Реабілітація в центрі допомагає повністю змінити систему цінностей людини, знайти нові орієнтири, навчитися радіти життю і долати труднощі без зміни свідомості. Не менш важливо допомогти адаптуватися залежним після проходження курсу – це завдання ресоціалізації. Навіть після реабілітації пацієнти центру залишаються в полі зору фахівців, які допомагають впоратися з життєвими проблемами. Доброю профілактикою наркоманії та алкоголізму є різноманітні заходи, в які залучені колишні залежні.

Профілактика як основний метод боротьби з наркоманією і алкоголізмом

Діяльність центру «Антинаркотик» не обмежується реабілітацією. Своїм завданням фахівці клініки вважають не тільки допомога залежним, а й профілактику. Це цілий ряд різних проектів, які допомагають зробити наше суспільство здоровим і успішним:

 • інформаційні програми, спрямовані на профілактику наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління в школах, вищих навчальних закладах;
 • робота з співзалежних (спеціальні курси для родичів, які дозволяють створити необхідні умови для профілактики рецидивів);
 • семінари для співзалежних;
 • психологічна допомога та консультації з будь-яких видів залежностей в телефонному режимі;
 • тренувальні табори для видужуючих і членів їх сімей, де у них є можливість спілкуватися і ділитися враженнями один з одним, з відомими людьми;
 • спортивні змагання між командами залежних;
 • інформаційно-просвітницька діяльність в засобах масової інформації – профілактика наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму.

Мета реабілітаційного центру – не просто відмова від вживання психоактивних речовин (ПАР) і алкоголю, сигарет, але і створення умов, які дозволяють людині в майбутньому знову не стати заручником цих згубних пристрастей.

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Історії одужання

Ганна, 25
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити і дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики в 15, алкоголь і трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям і втрата всіх взаємин з близькими мені людьми стало нормою. В останні 2-3 роки сенс життя був втрачений, я знаходився в глибокій депресії з суїциднимі думками. 4,5 роки тому я звернувся в реабілітаційний центр «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і на даний момент перебуваю в стійкій ремісії. Вдячний всім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу !!!!
Сергій, 33
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки знаходжуся в повній тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, прекрасні взаємини з рідними і т.д. Протягом 11 років я вживав алкоголь і наркотики, втратив сенс життя і перепробував всі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що в реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу і допомогли повірити в себе.
Олексій, 30
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я - залежний. На даний момент я знаходжуся в стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики і алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що в мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологів, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене зробить розсудливим, але, все тільки погіршувалося, навколо мене страждали все більше людей, і я сам був в жахливому стані - зневірений, озлоблений, я втратив всякий смак до життя (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг знайти тверезість. А, та ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок))) !!!!!
Денис
Привіт всім. Я в проблемі з 93 року вживав все. Протягом останніх семи років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації ні бабусі ні чаклуни. На черговий детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм і прийняв рішення пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому і всій організації міста Дніпропетровськ, завдяки Богу і вам залишаюся в тверезості вже 3 роки.
Роман, 38
До того, як я звернувся за допомогою в МАА моє життя, як мені здавалося, втратило будь-який сенс. Я був на межі, мною оволоділи почуття розпачу. Думки про смерть. Наркотик зруйнував всі сфери мого життя. Реабілітація повернула мені віру в себе. Команда МАА, Дніпровського регіону, на мою думку, зробила чудо. Я пройшов програму, і прийняв рішення вчитися і розвиватися в організації. Підтримка терапевтичної спільноти МАА надає мені впевненості і сили йти далі і жити тверезо.
Вікторія
Мені 18 років. Вживала алкоголь 3 роки через що потрапляла всі ці роки в неприємні ситуації, після чого дивом залишалася жива. Через моє вживання я втрачала контроль над собою, псувалися нестерпно відносини з рідними. В один момент мене батько привіз на реабілітацію, за що я йому зараз вдячна. Пройшла повний курс реабілітації. У мене було достатньо часу обдумати все і розставити все по місцях в своїх помилках і нездатністю контролювати своє вживання і подальше життя. Мене ця організація багато чому навчила. Я навчилася по-перше жити в тверезості, плакати і сміятися зі справжніми почуттями, говорити.
Олексій
Я вживав опіум близько 8 років і маю три судимості. Ніде більше двох місяців не працював. Потрапивши на реабілітацію припинив вживати наркотики, налагодив відносини з близькими і рідними. Почав жити нормальним життям - за що вдячний асоціації.
Катерина
Висловлюю слова глибокої вдячності співробітникам центру за їх прагнення зробити наших родичів здоровими, провести їх нелегким шляхом до тверезого життя і прищепити бажання залишатися в тверезості. З Романом у шлюбі вже три роки. Коли у нас народилася дитина, я дізналася, що мій чоловік наркоман. Він був на грані і не знав, як далі жити, але йому хотілося позбутися від цієї шкідливої ​​звички. З мамою Романа знайшли в інтернеті оголошення МАА Дніпро і подзвонили туди. На наступний день він уже був у центрі, де почав проходити програму реабілітації в м Дніпро. Минуло 30 місяців, мій чоловік в тверезості. На даний момент працює в цьому ж центрі, де і проходив реабілітацію. Тепер мій чоловік допомагає боротися з з
Ольга
Я хочу сказати величезне спасибі співробітникам МАА Дніпро, які підтримують мого сина Романа в тверезості і по сьогоднішній день. Син був у залежності 17 років, коли наша сім'я дізналася про його

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація