Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Чи можна кинути нюхати амфетамін самостійно?

Амфетамін (бета-метилфенілетиламін) або «клубний» наркотик, який на сленгу також може називатися швидкість, фен, спід, гвинт, являє собою препарат, який надає стимулюючий вплив на центральну нервову систему, викликаючи підйом настрою і приплив сил. Набув широкого поширення серед молоді, що викликано по більшій мірі його доступністю і помилковою думкою про його безпеку. 

Основна небезпека цього наркотику полягає у відсутності вираженого абстинентного синдрому в перервах між прийомами. В результаті регулярного вживання амфетаміну у людини виникає стійка психологічна залежність, тому одного разу пристрастившись до цього наркотику, самостійно зістрибнути з фена йому навряд чи вдасться. 

Невидима небезпека

Переважна більшість молодих людей, одного разу відчувала дію фена, прагнуть до його повторного вживання. У молодіжному середовищі поширена думка, що вживання амфетаміну не призводить до фізичної залежності. У відсутності чергової дози людина не відчуває ломки, яка властива важким наркотикам, а супроводжує формується залежність психологічний стан вважає всього лише наслідком відсутності настрою.

Додає впевненості в безпеці амфетаміну його використання в лікувальних цілях, як засобу для лікування депресії та інших порушень. Але в нічних клубах його вживають абсолютно здорові люди, велика частина з яких – Підлітки. Основна мета-цікавість і бажання знову відчути невластиву для психіки людини активність. Які будуть наслідки подібного цікавості, і чи зможе людина самостійно припинити вживати амфетамін, мало кого цікавить. 

Пристрасть до амфетаміну змінює коло інтересів підлітка. Колишні захоплення і друзі відходять на задній план. Залежного все менше цікавить навчання, кар'єра, реалізація колись важливих планів. Бажання знову повернути колишні відчуття і отримати ще більше задоволення, веселитися і не відчувати проблем – ось головні цілі любителів амфетаміну.

Початкові ознаки залежності

З огляду на те, що всі зміни, що відбуваються при тривалому вживанні амфетамінів, розтягнуті в часі, залежні просто не помічають їх. Змінена свідомість не дає можливості дати реальну оцінку ситуації. На зміну нестримним веселощам приходить незадоволеність, боротися з якою залежні намагаються збільшенням дози.

Навколишні помічають зміни в поведінці людини, що пристрастився до амфетаміну, тільки на стадії, коли він вже не в силах відмовитися від чергової дози. Тим більше, що на перших порах людям властиво відкидати залежність, пояснюючи все молодістю і бажанням просто «випробувати все на собі».

Основні ознаки вживання амфетаміну:

 • перепади настрою;
 • агресивність, дратівливість;
 • депресивний стан;
 • суїцидальні думки;
 • психічне і фізичне виснаження;
 • різні порушення сну.

Виснаження нервової системи призводить до незворотних психічних розладів, тому нюхати фен потрібно припиняти якомога раніше. Згубний вплив синтетичного наркотику багатогранно, тому важливо не просто кинути вживати фен, але і відновити фізичне і психічне здоров'я.

Як кинути нюхати амфетамін?

Практично всі, хто пристрастився до амфетаміну рано чи пізно задаються питанням, як кинути фен. Через серйозні порушення в психічному здоров'ї впоратися із залежністю самостійно практично неможливо. Але повернення до повноцінного життя все ж можливо і першим кроком на цьому шляху є усвідомлення проблеми. Для того щоб змінити себе слід вжити таких заходів:

 • виключити будь-які контакти з залежними;
 • розширити коло спілкування цікавими, захоплюються людьми;
 • прийняти допомогу близьких людей, яка допоможе подолати труднощі;
 • відновити психічне здоров'я, для чого слід виконувати рекомендації лікаря;
 • звернутися за допомогою до досвідченого психолога, який допоможе впоратися із залежністю.

Реалізація цих заходів вимагає обов'язкового залучення фахівців в області наркології, психології, особливих умов на період відновлення. Реабілітаційний центр "трансформація" створив всі умови для залежних, які допоможуть за максимально короткий термін домогтися стійкої ремісії. 

Центр реабілітації наркозалежних «Трансформація»: основні переваги

Лікування наркоманії-це основна спеціалізація нашого центру, тому ми знаємо, як зістрибнути з фена, позбутися від пристрасті до інших наркотиків. Велика частина наших клієнтів зуміла повернутися до повноцінного життя, відновити нормальні відносини в сім'ї та суспільстві. Ми не залишаємо без уваги наших підопічних після завершення основного реабілітаційного курсу – в особі наших фахівців вони знаходять справжніх друзів, до яких можна звернутися в найважчі хвилини життя.

Щоб позбутися від залежності необхідно пройти довгий шлях, а наша наркологічна клініка пропонує подолати його разом. Перший крок-це ваше бажання кинути вживати амфетамін і визнання своєї залежності від нього. Наступний важливий етап-знайти в собі сміливість звернутися за допомогою в центр допомоги наркозалежним.

Анонімне лікування наркоманії в центрі «Трансформація» здійснюється за індивідуальною програмою, основою якої є унікальний курс «12 кроків», розроблений ще в 30-х роках минулого століття і за цей час зумів допомогти тисячам людей з різними видами залежностей. Головними факторами, що впливають на склад і тривалість програми реабілітації, є стаж вживання і вид наркотиків, стан здоров'я, психотип людини. Основними етапами курсу лікування є детоксикація (очищення організму від наркотиків і продуктів їх розпаду, полегшення симптомів абстинентного синдрому), реабілітація і ресоціалізація (адаптація в суспільстві після лікування).

Наркологічна клініка допомагає сформувати нову систему цінностей, знайти нові інтереси і захоплення, зцілити тіло і душу. Одним з першочергових завдань фахівців є визначення справжніх причин, які спонукали людину почати прийом наркотичних речовин. 

Наші клієнти отримують можливість почати життя з чистого аркуша. Повертаючись в звичайні умови після реабілітації, вони визначають для себе нові цілі і впевнено йдуть до їх реалізації. Наша програма є однією з найефективніших і дозволяє домогтися стійкої ремісії в більш ніж 30 відсотках випадку залежності. Наркологічна допомога може бути надана і вдома, а її основна мета – мотивація наркозалежних на лікування.

Звернення до родичів залежних

Велику увагу ми приділяємо роботі з родичами наркоманів, від яких в дуже великій мірі залежить успіх лікування. Саме їх уважність і бажання допомогти близьким може зіграти вирішальну роль у збереженні здоров'я і навіть життя наркомана. 

Дуже важливо розуміти, що самостійно кинути амфетамін, практично неможливо. Попереду важкий шлях на шляху до зцілення, але подолати його і вилікуватися можна, якщо поруч є ті, на кого можна спертися. Не слід недооцінювати проблему - ми рекомендуємо якомога ближче ознайомитися з інформацією про все, що пов'язано з наркоманією. Вибираючи реабілітаційний центр, звертайте увагу на наступні моменти:

 • методи лікування;
 • анонімність;
 • допомога з адаптацією в суспільстві (ресоціалізація):
 • наявність фахівців у різних сферах (наркологів, психологів, психотерапевтів, реабілітологів);
 • зв'язок після закінчення реабілітації.
Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація