Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7

Лікування алкоголізму

У нашому повсякденному житті питання лікування алкоголізму не втрачає актуальності. Незважаючи на те, що шкода зловживання міцними напоями широко відома, поширеність алкогольної залежності зберігається і серед чоловіків, і серед жінок. Нещодавні дослідження показали, що загальні тенденції захворюваності на алкогольну залежність в Україні такі, що кількість людей, які страждають на алкоголізм зменшується, але при цьому відзначається зростання показників дитячого алкоголізму.

Чому проблема алкоголізму така ж актуальна і як з нею боротися поговоримо в нашій статті.

лечение алкоголизма

Види алкогольної залежності

Часто люди вважають, що проблеми з алкоголем – це лише коли людина тижнями та місяцями безконтрольно вживає велику кількість спиртних напоїв, не ходить на роботу, скандалить та хуліганить удома. Але, варто зазначити, що існує кілька форм алкоголізму, які в нашій культурі не є проблемою і не викликають жодних побоювань. Так, початкові стадії алкоголізму не такі очевидні, але звертаючи увагу на перші прояви алкогольної залежності можна своєчасно надати допомогу, тим самим підвищить шанси на порятунок від хвороби при значно меншому обсязі витрачених часу та ресурсів.

Виділяють такі види алкогольної залежності:

  • хронічний алкоголізм (побутовий алкоголізм) - це регулярне вживання алкогольних напоїв, яке на самому початку у близьких і знайомих не викликає належних побоювань - "ну що тут такого, що людина любить посидіти в компанії друзів та випити пляшечку чи дві?" На самому початку вживання алкогольних напоїв не є системою, але згодом цей “душа компанії” знаходить все більше приводів для застіль, все частіше знаходить компанії, здатні підтримати вживання алкоголю;
  • таємний алкоголізм – вид алкогольної залежності, який характерний для успішних людей. Таким людям соромно мати такі уподобання. Характерні риси такого виду алкоголізму - вживання алкоголю потай від близьких та знайомих, спроби всіляко приховати вживання алкоголю, також часті епізоди зловживання алкоголю у відрядженнях та відпочинку, а також у компаніях малознайомих людей;
  • запійний алкоголізм – перебіг захворювання має хвилеподібний характер. Життя з такою людиною схоже на американські гірки: кілька місяців, навіть років людина тримає себе в руках, не п'є, займається побудовою успішної кар'єри, турботою про сім'ю та близьких, має захоплення та хобі. А потім щось відбувається – стрес, неприємності на роботі, проблеми зі здоров'ям, конфлікти з близькими – і починається “зрив”. Під час такого зриву людина на кілька днів, тижнів або місяців іде у запій і втрачає будь-який інтерес до свого звичного життя. Дуже важливо для такої людини “не зачаровуватись” своєю тимчасовою тверезістю та розуміти, що без належного лікування та отримання реального контролю над ситуацією все повернеться;
  • пивний алкоголізм - у нашій культурі пристрасть до слабоалкогольних напоїв взагалі не вважається проблемою. Ну, так, людина любить випити пива ввечері з друзями чи після роботи подивитися серіал із пляшкою пива, що тут такого? Але, з часом таких "посиделок" з кухлем пінного стають все більшими, а дози вживаного алкоголю - все значнішими. Ще через якийсь час починається вживання пива вже самотужки, просто щоб "зняти стрес" і зовсім непомітно невинне вживання пива перетворюється на серйозні проблеми і зі здоров'ям.

Ефективні методи лікування алкоголізму


Причини виникнення алкоголізму у всіх різні та однієї універсальної “чарівної таблетки” немає. Хтось не зміг впоратися з життєвими проблемами, хтось шукає яскравих фарб і рятує себе від буденних сірих днів, хтось потрапив до колективу чи компанії, де прийнято вживати спиртне, а хтось не може впоратися з непереборною тягою до випивки. , яка дісталася від батьків

Важливим фактором успішного лікування алкогольної залежності є виникнення бажання у самого пацієнта змінити своє життя. І це найголовніше - як би близькі та рідні не хотіли допомогти своїй рідній людині, це не дасть довгострокових та переконливих результатів, якщо сам пацієнт цього не захоче. Тому дуже важливо переконати алкоголіка, що так більше продовжуватися не може і потрібно вживати заходів для зміни способу життя.

У реабілітаційному центрі “Трансформація” ми використовуємо різні методи лікування від алкоголізму - від виведення із запою до повної реабілітації, зокрема й умовах стаціонару. Програма лікування пацієнта підбирається індивідуально з урахуванням характеру захворювання, а також побажань пацієнта та його близьких.

Етапи лікування алкогольної залежності

Як у будь-якій важливій справі для успішного досягнення цілей потрібен чіткий план, так і в лікуванні алкогольної залежності існує кілька етапів, а саме:

  • психологічна допомога - ще до початку лікування варто звернутися до фахівця, який допоможе пацієнту підвищити мотивацію та прихильність до процесу лікування, а також становитиме індивідуальну програму лікування;
  • стаціонарне лікування алкоголізму - цей етап включає виведення людини зі стану запою, зняття абстиненції (синдром "скасування" алкоголю) і зниження тяги до спиртного. Також на даному етапі надається медикаментозна допомога, що дозволяє відкоригувати стан пацієнта та допомогти його організму прийти у стабільний стан після тривалого вживання алкоголю;
  • Реабілітація – це найголовніший етап у лікуванні від пияцтва. У процесі цього етапу пацієнт проходить як лікування препаратами, дозволяють позбутися фізіологічної потреби у спиртному, а й проходить курс психотерапії, як персональної і у групах;
  • Ресоціалізація – також дуже важливий етап лікування алкоголізму. Після закінчення основного етапу лікування пацієнту належить повернутися до звичайного життя, до своїх повсякденних турбот і навчитися жити, вирішувати завдання та долати труднощі не вдаючись до допомоги алкоголю.
  • Кожен із етапів може виявитися для людини непростим – комусь складно визнати проблему, комусь складно вирішитись на зміни в житті, а хтось не зможе утриматися від чарки вважаючи, що нічого страшного не станеться. Найкраще на кожному з етапів не залишати пацієнта наодинці з проблемою та надавати підтримку та допомогу. У РЦ “Трансформація” фахівці мають великий практичний досвід у наданні допомоги алкоголікам та зможуть допомогти залежному впоратися з будь-якими складнощами у лікуванні.

Анонімне лікування від алкоголізму

У культурі країн пострадянського простору лікування алкозалежності вважається чимось соромним і неприйнятним, багато хто даного факту соромиться і почувається ніяково. У нашому реабілітаційному центрі “Трансформація” ми розуміємо цю особливість та, звичайно, забезпечуємо повну конфіденційність інформації про лікування та збереження особистих даних пацієнта. Принципів конфіденційності дотримуються всі наші співробітники та партнери, такий самий принцип ми розповсюджуємо серед наших підопічних.

Вартість лікування алкоголізму в Україні в РЦ Трансформація

Лікування алкогольної залежності процес нешвидкий і непростий, але отримане в результаті оновлене і щасливе життя у тверезості вартує таких зусиль. Вартість лікування визначається залежно від методу лікування, обраного спільно з фахівцями, стажу захворювання та тривалості реабілітації. У середньому повна реабілітація пацієнта коштує 8000-15000 гривень на місяць, найчастіше реабілітація займає від 3 до 6 місяців, хоча знову ж таки – терміни та результати одужання дуже індивідуальні.

Також у нашому центрі діють пільгові умови для військових АТО/ООС, людей з інвалідністю, сиріт.

Наші центри лікування алкоголізму працюють у багатьох містах України, отримати детальну інформацію ви можете зв'язавшись з нами по телефону

Реабілітація по містах

Наша статистика за останні 10 років
12856 осіб звернулися за послугами реабілітації
339 осіб з ремісією понад 5 років
1200 осіб на даний момент проходять курс реабілітації і ресоціалізації
440 осіб створили сім'ї
7856 осіб успішно пройшли курс
137 дітей народилося у наших випускників
1067 осіб мають ремісію від 1 року до 3 років
більше 240 кваліфікованого персоналу
594 человека ремиссия от 3 лет до 5 лет
а також 4 центру реабілітації за кордоном
Наша команда

Ми тут для того, щоб ви мали можливість пройти індивідуальну програму реабілітації, яка допоможе вам змінити своє життя і одужати. Наше головне завдання це допомогти вам пройти лікування, а потім повернутися в реальний світ, повернутися до роботи, до своєї сім'ї і повернутися до справжнього життя! У нашій команді більше 250 чоловік кваліфікованого персоналу: 200 тренерів-консультантів та реабілітологів, близько 50 психологів і психотерапевтів.

       
Сергій Макаров
Координатор Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в Україні

Сергій вдячний, що має можливість допомагати залежним знайти відповідну реабілітаційну програму. Для багатьох сімей він є першою людиною, з якою вони зв'язуються.

       
Сергій Тиква
Лікар-психіатр

Працюючи психіатром, Сергій Павлович зіткнувся з тим, що одних ліків буває недостатньо для покращення стану пацієнта, він побачив, що часом розмова з пацієнтом приносить більший ефект, ніж медикаментозна терапія.

       
Олександр Шуляк
Координатор групи співзалежних, психотерапевт

Педагог з освіти, пройшов ряд тренінгів з головним спеціалістом з питань залежності, психотерапевтом

       
Плохих Віталій
Лікар-психіатр, психотерапевт, психотравматолог

       
Шмагайло Олексій Васильович
Лікар-анестезіолог вищої категорії.

Практикуючий лікар із 2002 року.

       
Ольга Гриценко
Психолог, арт-терапевт

Спеціаліст проективних методик у реабілітації залежних, робота з МАК (метафоричні асоціативні карти)

       
Гуртовий Іван
Психолог, психотерапевт. Бізнес тренер.

Засновник та керівник Центру розвитку та здоров'я «Feel-in»

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація
Історії одужання
Ганна, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити та дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
star icon star icon star icon star icon star icon
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики у 15, алкоголь та трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям та втрата всіх взаємин із близькими мені людьми стала нормою. В останні 2-3 роки сенс життя було втрачено, я перебував у глибокій депресії із суїцидними думками. 4,5 роки тому я звернувся до реабілітаційного центру «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і зараз перебуваю у стійкій ремісії. Вдячний усім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу!!
Сергій, 33
star icon star icon star icon star icon star icon
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки перебуваю у тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, чудові стосунки з рідними тощо. Протягом 11 років я вживав алкоголь та наркотики, втратив сенс життя та перепробував усі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що у реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу та допомогли повірити у себе.
Олексій, 30
star icon star icon star icon star icon star icon
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я – залежний. Зараз я перебуваю у стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики та алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що у мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологій, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене розсудливим, але, все тільки посилювалося, навколо мене страждало все більше людей, і я сам був у жахливому стані - зневірений, озлоблений, що втратила всякий смак до життя "людина" (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив, що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг набути тверезості. А ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок)))!
Денис
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт всім. Я у проблемі з 93 року вживав усе. Останні сім років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації, ні бабусі, ні чаклуни. На черговій детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм та вирішив пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому та всій організації міста Дніпропетровська, завдяки Богу і вам залишаюся у тверезості вже 3 роки.
Оксана
star icon star icon star icon star icon star icon
Привіт друзі! Хочу поділитися своєю історією та розповісти про те, як реабілітаційний центр «Трансформація» разом із моїми батьками допомогли мені змінити життя!! 27 квітня 2011 року я приїхала до Києва на центр після практично безперервного 13-річного вживання наркотиків, алкоголю тощо. Я знесилила, життя втратила всякий сенс, не було бажання жити так… Але ось якимось дивом від мами подруги дізналася про реабілітаційний центр «Трансформація»…. Не умови або маніпуляції просто останні 7 місяців дезоморфін, або електричка-просто нестерпно. Маленька дитина і чоловік це зупиняло, але я вирішила заради дочки, нехай у неї буде хоча б одна хороша мама. Чоловік теж вживав і намагалася відправити його теж на центр, але він був переконаний, що може покинути сам і ніхто йому не потрібен. Кинути разом нам не виходило. Перший крок зроблено. Але й не обійшлося без падінь .... на 4-х місяцях реабілітації тато забрав мене додому, сказав що вистачить, потрібно виховувати доньку. Я приїхала, але не минуло і тижня тому, як я опинилася знову в цьому болоті. Чоловік, колишні друзі, ніби в тумані і все закрутилося ще більшою силою. Було дуже важко, я не могла зрозуміти чому???? Адже є хлопці, яким хочуть допомогти, а вони не розуміючи всіляко намагаються піти, втекти, всіма правдами і неправдами. А я хотіла і мені подобалося на центрі-відношення, спілкування, єдність, і те, що ніхто не вживає, думала, що так жити неможливо і що «Горбатого тільки могила виправить». Вдруге поїхала до Вороніжа до свого регіону, пройшла до кінця реабілітацію, поїхала на школу в Україну, а від туди до Санкт-Петербурга. За цей час стала вдовою, мало не позбавили батьківських прав, але сильне бажання бути тверезим воно мотивувало йти вперед. Я залишилася у Санкт-Петербурзі. Відкривалася профільна ресоціалізація для дівчаток. Навчання у фітнес клубі, це просто мрія. Успішно пройшла ресоціалізацію, здобула нову цікаву професію, яка дуже гармонійно поєднується з моїм здоровим способом життя-інструктором кругових тренувань, і, одночасно, напрацювала досвід та вміння спілкуватися, як професіонал, який чудово знає свою справу. Пізніше стала керівником, разом із командою фітнес клубу випустили 38 випускниць. Щасливі впевнені дівчата. В одному із терапевтичних таборів познайомилася зі своїм чоловіком. Ми будували наші стосунки на відстані 2000 км. 19 липня 2014 року відбулося одруження. Тепер я щаслива дружина та мама. Прекрасний чоловік і красуня донька - ось це і є справжнє жіноче щастя!!!!! Дякую рідним за підтримку.Дякую реабілітаційний центр «Трансформація» за тверезий погляд у нове життя!!!!!!!!
Сергій, 32
star icon star icon star icon star icon star icon
15 років я вживав наркотики. Не розповідатиму історію, бо вже дуже далекий від того життя і не хочу в ньому копатися. Потрапивши до реабілітаційного центру «Трансформація», я настільки змінився що не знаходжу слів це описати. Тут життя зупинилося, я побачив її, побачив себе в ній свої помилки, тут виявився той бруд який у мені був, але я його не бачив. На реабілітації мені надали інформацію про хворобу наркоманії. Дали ключики, які допомогли мені змінити себе, змінити своє мислення. Я навчився мріяти, ставити цілі, досягати їх, розвивати себе. Я побачив своє життя зовсім під іншим кутом. Я повірив у себе, у своє тверезе життя, у щастя. Я знаю, що у мене все вийде... у мене попереду довге і щасливе життя. Зараз я проходжу IT-рессоціалізацію… отримав необхідні знання щодо ремонту та обслуговування ПК, локальних мереж, сайтобудування. За два тижні, закінчую навчання та виходжу на роботу. ВСЕ – НОВЕ Твереза ​​життя. Всім удачі …. P.S. …. І ще в цьому житті можливо ВСЕ. Дякуємо реабілітаційному центру «Трансформація».
Терехова Ганна
star icon star icon star icon star icon star icon
Я не люблю згадувати про це, але що було, то було!) я вживала наркотики 12 років, були перерви, але довго твереза ​​я ніколи не залишалася, з наркотиків на алкоголь, з алкоголю на наркотики! У період вживання я втратила все! Почала вживати наркотики приблизно 22 роки, все починалося красиво, легко і весело. На той момент я навчалася в інституті, працювала, мала друга, з яким жила «цивільним шлюбом», на той момент це вважала єдиною формою проживання з чоловіком, про заміжжя і не могло бути мови, навіщо потрібні зобов'язання, відповідальність? Пріоритет був переважно фінансовий, заробляти, гуляти, жити на втіху! Наркотик був на той момент простою розвагою! Схаменулась я років через три, коли зрозуміла, що не можу навіть підвестися з ліжка без вживання героїну! Спробувала покинути, не вийшло! Я росла без батька, з вітчимом і мамою, батько жив у іншому місті, був успішним бізнесменом і завжди пропонував їхати до нього, працювати та продовжувати навчання, цього разу я скористалася запрошенням, це була ілюзія того, що я зможу втекти від наркотику. Працюватиму у тата в офісі, нормально вчитися і забуду про вживання) звичайно ж цього не сталося! Звичайно я знайшла кайф, довго обманювала батька, то працювала, то ні… Зустріла подібного до себе наркомана і без сором'язливості пішла до нього жити, з батьком навіть бачитися перестала! Після року одужання в реабілітаційному центрі «Трансформація» я набралася сміливості, хотіла поїхати попросити у тата вибачення і дізналася, що він помер ще тоді, коли я проміняла Його на наркотик! З «громадянським» чоловіком ми довго кидали вживати, починали знову ... Поки під час чергової ремісії він вколовся і потонув, ну а я вбита горем знову почала вживати, вважаючи що на те є підстава! Повернулась у своє місто і знову з наркотику на алкоголь, з алкоголю на наркотик, мама дізналася про те, що я наркоманка, але нічим не могла допомогти, просто не знала як! Останні три роки мого вживання були справжнім кошмаром! Я покинула інститут. Мене знали вже скрізь: звичайні оперуповноважені, які ловлять на точках наркоманів, я стала одним із постійних клієнтів, співробітники відділень міліції, тому що почала красти і траплятися з краденим, ФСКН мріяли вже швидше мене посадити… З ранку до вечора я крала, продавала, купувала наркотики! У наркологію лягала багато разів… Мій черговий хлопець вийшов раніше за мене з наркології і помер від передозування! Лікар мене в наркологію більше не взяла, сказала, що це марно! Мама поклала мене в іншу клініку, вона до останнього намагалася мені допомогти, завдяки їй теж, я зараз жива! Лікар запропонувала реабілітаційний центр «Трансформація», сказала, що там є результати, вона бачила своїх пацієнтів тверезими та щасливими. Я виїхала на реабілітацію, пройшла її нелегко! Перші місяці постійно збиралася додому, було важко кидати курити і міняти цінності та пріоритети: фінанси, кайф, егоїзм. людям, які втратили надію, що їхнє життя може змінитися на краще! Я вперше офіційно вийшла заміж, люблю чоловіка, взяла на себе відповідальність бути вірною і коханою одного чоловіка дружиною до кінця життя! Завдяки духовно-моральним принципам, які закладаються на реабілітації, довгою роботою зі спеціалістами над зміною особистості, я гідно вийшла в громадянське суспільство і з великим задоволенням живу і працюю, дотримуюся Закону! Люблю свою Батьківщину та людей! Дякую Богу і людям, які допомогли мені зрозуміти, що означає жити гідно!

    Надіслати свою історію

    Ваше им'я    Ваш вік

    Розкажіть свою історію

    Твоя оцінка
    Сертифікати
    certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
    Безкоштовна консультація

    Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

    Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

    Безкоштовна консультація