Безкоштовна консультація24/7
Замовити дзвінок
uk

Лікування алкоголізму

Безкоштовна консультація

Отримати консультацію

Статті про алкоголізм

Анонімна допомога

у лікуванні алкоголізму

Ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.





    Контент перевірений спеціалістом

    Лікування алкоголізму на сьогоднішній день стоїть гострим питанням у багатьох українських сім’ях і, на жаль, остаточне усунення цього захворювання в суспільстві загалом у найближчій перспективі не проглядається, тому що ще дуже багато чого необхідно зробити, щоб викорінити цю важку недугу.

    Слід зазначити, що до алкоголіків не потрібно ставитися як до занепалих людей, які зробили колись свій вибір. Таких особистостей фахівці рекомендують сприймати як важко хворих, яким необхідна медична допомога, розуміння і підтримка з боку родичів, близьких і соціуму загалом.

    Потрапити в тенета алкозалежності можуть жінки, чоловіки, підлітки, незалежно від їхнього соціального статусу, фінансової успішності тощо. Підступність цього захворювання якраз у тому й полягає, що воно не щадить нікого, якщо людина до нього схильна – все може починатися з нешкідливих посиденьок із друзями за столом, а через деякий час закінчитися валянням під парканом.

    У цій статті ми з вами розглянемо основні причини, через які люди стають алкозалежними, як розвивається алкоголізм, які є варіанти і рішення, щоб його здолати.

    Зміст:

    Ціна на лікування від алкоголізму в РЦ "Трансформація"

    Лікування алкогольної залежності процес нешвидкий і непростий, але отримане в результаті оновлене і щасливе життя в тверезості варте таких зусиль. Вартість лікування визначається залежно від методу лікування, обраного спільно з фахівцями, стажу захворювання і тривалості реабілітації. У середньому повна реабілітація пацієнта коштує 8000-15000 гривень на місяць, найчастіше реабілітація триває від 3 до 6 місяців, хоча знову ж таки – терміни і результати одужання дуже індивідуальні.

    Також у нашому центрі діють пільгові умови для військових АТО/ООС, людей з інвалідністю, сиріт.

    СТАЦІОНАРНЕ ЛІКУВАННЯ 24/7

    Перебування з лікуванням у тримісній палаті
    3000 грн/добу*
    Перебування з лікуванням у двомісній палаті
    4000 грн/добу*
    Перебування з лікуванням у палаті підвищеної комфортності
    5000 грн/добу
    (У вартість включено: консультація нарколога/психіатра, медикаменти, харчування, робота всіх фахівців, цілодобове спостереження і догляд, виписка).
    *Вартість не включає в себе комплексну лабораторну діагностику (700 грн.)

    КОДУВАННЯ (ПІДШИВКА) ВІД АЛКОГОЛЮ

    Імплантація гелю, що містить Дисульфірам (від 1-го до 3-х років)
    6000 – 8000 грн.
    Імплантація (підшивка) капсули Еспераль
    8000 грн.
    Ін'єкція препарату Вівітрол
    12000 грн.
    Тетлонг 250 ін'єкція
    3500 грн.
    Авторська методика кодування (трьохетапний комплекс)
    5400 грн.
    Кодування за методом Довженка
    от 4500 грн.
    Психофармакологічне кодування
    6000 – 8000 грн.
    Розкодування від алкоголю
    3000 грн.

    ПСИХОТЕРАПІЯ

    Індивідуальна
    1200 грн.
    Сеанс гіпнотерапії
    1200 грн.
    Сеанс психотерапії
    1200 грн.

    ДЕННИЙ СТАЦІОНАР

    Амбулаторне лікування синдрому відміни від алкоголю (2 години)
    3000 грн.
    Денний стаціонар (з 9:00 до 18:00)
    від 3500 грн.

    ВИВЕДЕННЯ ІЗ ЗАПОЮ ВДОМА 24/7

    На дому (місто)
    3500 грн.
    На дому (область)
    4100 грн.

    Ознаки алкогольної залежності

    Виявити алкогольну залежність не становить особливих труднощів, особливо, якщо людина страждає від неї вже тривалий час. Отже, основні ознаки алкозалежності:

    • систематичні запої, у яких збільшується тривалість і частота;
    • організм перестає відторгати алкоголь, навіть коли випито його велику кількість – відсутність блювотного рефлексу;
    • після випитого напередодні ввечері, людина похмеляється просто зранку, щоб “поправити” здоров’я;
    • зовнішні зміни: набряки на обличчі, втрата ваги, стають жовтими склери тощо;
    • різка зміна настрою від агресії до доброти і навпаки, пригніченість і дратівливість, якщо нема чого випити зі спиртного;
    • деградація людини як особистості, втрата інтересу до хобі та занять, які приносили задоволення, на першому плані тільки алкоголь і все, що з ним пов’язано;
    • усі спроби припинити вживати спиртне провалюються, тобто сили волі людини вистачає лише на короткий відрізок часу, щоб не пити;
    • прогули роботи або навчання, зважаючи на важкий похмільний синдром або запій;
    • водіння транспортних засобів у нетверезому вигляді.

    Найпоширеніші причини алкоголізму

    Існує безліч причин, які можуть сприяти розвитку алкоголізму. Говорити, що є конкретні причини, уникаючи яких можна виключити алкоголізм, не виправдано. Кожен випадок алкогольної залежності індивідуальний і залежить від безлічі різних життєвих ситуацій, сприйняття їх людиною і їх подолання.

    Фахівці виділяють блоки основних причин виникнення алкоголізму у людей, які можуть впливати окремо або в сукупності.

    Отже, види основних причин алкозалежності:

    • соціальні – якщо людина постійно перебуває в оточенні, де часто люди зловживають спиртним, то за певний час її свідомість починає сприймати такі дії як норму, тому системне та безконтрольне розпивання алкоголю стає звичною справою. Зловживання не викликає будь-яких занепокоєнь, і вже тим паче людину не відвідують думки про необхідність вести нормальне тверезе життя;
    • психологічні – ці причини можуть бути закладені ще в ранньому дитинстві, коли людина зростала в ненормальних сімейних обставинах (гіперопіка, насильство в сім’ї, дефіцит любові тощо), а також різні важкі психічні травми. Ще серед психологічних причин можна відзначити: тривожність, схильність до депресій, відсутність самореалізації, утруднене вирішення тривалих проблем, неприємні спогади, втрата близьких людей;
    • біологічні – якщо батьки, дідусі чи бабусі зловживали спиртним, висока ймовірність, що і їхнього нащадка не омине алкоголізм. Таким людям рекомендується постійно контролювати своє ставлення до алкоголю.
    Абросимов Николай

    Коментар лікаря

    Абросимов Микола

    Лікар - нарколог вищої категорії, психолог, психотерапевт

    Важливо пам'ятати, що алкогольна залежність - це серйозне захворювання, яке вимагає професійного підходу до лікування. Крім медичної допомоги, вкрай важлива підтримка близьких і бажання самого пацієнта змінити своє життя, оскільки саме ці чинники відіграють ключову роль в успішному одужанні.

    Статистика алкогольної залежності в Україні

    За низкою досліджень, Україна протягом останніх кількох років стабільно перебуває в десятці країн-лідерів за кількістю вживання спирту на душу населення. При цьому зазначається, що ринок алкогольної продукції стрімко розширюється, тобто проблема алкоголізму серед населення наростає.

    За смертністю, серед жінок-алкоголіків, Україна посідає четверте місце у світі, а серед чоловіків – п’яте. У середньому на одного жителя України припадає близько 18 літрів чистого спирту на рік, це при тому, що фахівцями встановлено, що при вживанні 7 літрів на людину на рік чистого спирту, спостерігається деградація генофонду.

    Основні види алкоголізму

    Багато людей вважають, що проблема алкоголізму в людини настає тоді, коли вона починає дуже багато пити, йде на тривалий час у запої, поводиться аморально і перестає жити нормальним життям, яким жила раніше.

    Насправді ж, є більш ранні форми алкозалежності, які менш очевидні, але є сигналом для того, щоб звернути увагу на проблему, що з’явилася, і на ранній стадії її усунути. Чим раніше почати боротися з алкозалежністю, тим простіше, швидше і дешевше буде з нею впоратися.

    Фахівці виділяють кілька видів алкогольної залежності:

    • побутовий (хронічний) алкоголізм. Така залежність у людей зазвичай не викликає занепокоєння, часте вживання алкоголю людиною виправдовується на увазі її хронічної втоми, різних приводів випити або що це “для апетиту” тощо. Якщо протягом деякого часу поспостерігати за людиною, яка випиває, можна помітити, що в неї зростає кількість уживаного алкоголю і збільшується частота;
    • прихований (таємний) алкоголізм. Такий тип алкоголізму притаманний зазвичай успішним і публічним людям, які не бажають, щоб їх бачили, коли вони вживають спиртне. Зазвичай вони п’ють поодинці або в компанії малознайомих людей у відрядженнях, загалом, подалі від дому чи роботи, де їх можуть розкрити, що не бажано за їхнього становища в соціумі;
    • запійний алкоголізм. Хворому властиво регулярно йти в запійний стан, який може тривати тиждень і більше. Сам факт запою стає частішим явищем, вихід з якого з кожним разом відбувається все важче і болючіше;
    • пивний алкоголізм. Цей тип залежності починається з найбезпечніших посиденьок із друзями або знайомими, коли в хорошій компанії не гріх пропустити кілька келишків “пінного”. Згодом картина значно змінюється, і людина п’є пиво літрами, їй уже не особливо потрібна компанія, аби був хмільний напій. У підсумку все закінчується глибокою залежністю, з якою впорається самостійно дуже важко, а для багатьох і зовсім неможливо.

    Найефективніші методи лікування від пияцтва

    В Україні існує низка ефективних методів і способів боротьби з алкогольною залежністю. Їх умовно можна розбити на звичайне лікування і комплексне лікування.

    Під звичайним лікуванням мається на увазі різного роду кодування від алкоголізму, такі як:

    • гіпноз (метод Довженка) – фахівець вводить пацієнта в стан гіпнозу, після чого йому навіює необхідність відмовитися вживати спиртне і жити тверезим життям. Таке кодування може бути виконано за кілька сеансів;
    • апаратне кодування – використовуючи спеціальне медичне обладнання, через певні ділянки мозку пропускається електричний струм, після чого відбувається блокування тяги до вживання спиртного;
    • підшивка від алкоголізму – лікарський спосіб. Медикамент знаходиться в спеціальній капсулі, яка хірургічним шляхом вшивається під шкіру алкоголіка в недоступному для нього місці;
    • ін’єкція – лікарський препарат вводиться в організм алкоголіка за допомогою уколу. На сьогодні це найпоширеніший спосіб, зважаючи на свою простоту й ефективність.

    Під час кодування методом підшивки або ін’єкції хворому категорично протипоказано вживання алкоголю будь-якої міцності та кількості, бо він моментально відчує погіршення здоров’я, аж до задухи і смерті.

    Кодування повинен виконувати тільки досвідчений фахівець, після обстеження хворого лікарем і надання рекомендацій.

    Кодування є дієвим способом боротьби з алкоголізмом, але здебільшого воно має тимчасовий характер, адже має встановлений лікарем і узгоджений із пацієнтом термін дії. Коли цей термін спливає, не виключено, що трапиться рецидив і людина повернеться в алкогольну залежність.

    Якщо вас не влаштовує тимчасовий варіант розв’язання проблеми алкогольної залежності в себе або близької вам людини, фахівці радять розглядати комплексне лікування, яке орієнтоване на усунення не тільки фізичної залежності, а й психологічної.

    Етапи лікування алкогольної залежності в центрі "Трансформація"

    У центрі “Трансформація” надається весь спектр послуг у боротьбі з алкоголізмом, починаючи від безоплатних консультацій пацієнтів та їхніх родичів телефоном і закінчуючи постреабілітаційним супроводом і підтримкою людей, які вже вилікувалися.

    Комплексне лікування проводиться в стаціонарі закритого типу, доступ до якого мають родичі та близькі хворого. Такий захід пов’язаний з тим, щоб унеможливити вживання спиртного хворим, а також тимчасово відгородити його від оточення, в якому людина стала алкозалежною.

    Перш ніж ухвалити рішення про лікування в реабілітаційному центрі “Трансформація”, його можна попередньо відвідати, щоб на власні очі подивитися умови проживання та лікування пацієнтів. Для цього достатньо зателефонувати фахівцеві за телефонами, вказаними на сайті, і домовитися про дату та час візиту.

    У центрі “Трансформація” ніхто і нікого силоміць не тримає і вже тим паче не лікує, тому важливим є бажання хворого лікуватися, коли він надходить до центру. Від його щирого прагнення побороти залежність багато в чому залежить результат всього комплексу заходів, які йому належить пройти за допомогою лікарів і фахівців.

    Якщо у вашої близької людини такого бажання немає, не потрібно впадати у відчай, наші фахівці (психологи, лікарі-наркологи) знайдуть способи виростити мотивацію лікуватися в алкозалежного. Але зусиль одного лікаря не завжди достатньо, обов’язково знадобиться підтримка з боку родичів і близьких у процесі зміни поглядів алкоголіка на своє життя і появи бажання почати проходити терапію.

    Лікування алкозалежності в реабілітаційному центрі “Трансформація” ґрунтується на програмі “12 кроків” і складається з декількох послідовних етапів:

    1. вивчення анамнезу і складання лікарем програми лікування. Насамперед лікар зустрічається з пацієнтом і його родичами, щоб у процесі розмови з’ясувати історію розвитку алкозалежності у хворого, дізнатися про наявність хронічних захворювань і призначити необхідні обстеження. Після того, як усю потрібну інформацію зібрано в повному обсязі, лікар розробляє і призначає індивідуальну програму, за якою лікуватиметься хворий.

    2. Другий етап – детоксикація організму хворого. Очищення необхідне, щоб протверезити людину, якщо вона в запої, полегшити абстинентний синдром, поліпшити сон і апетит. Детоксикація виконується медикаментами за допомогою крапельниць. Її проводять у клініці реабілітаційного центру “Трансформація”, але за гострої потреби є можливість виїзду лікаря додому, щоб уже там, на місці виконати всі необхідні процедури.

    3. Реабілітація алкозалежних є найбільш важливим етапом лікування для пацієнта, тому що відбуваються в житті людини реальні зміни в позитивний бік, які полягають не тільки в повній відмові від алкоголю, а й у перегляді ставлення до свого життя в цілому.

    Реабілітація включає в себе:

    • групову та індивідуальну терапію. На цих заняттях людина змінює погляди на життя, заново вчиться ставитися до тих чи інших ситуацій адекватно, отримує підтримку від таких самих людей, як і вона, зі свого боку допомагає їм. Групова та індивідуальна терапія проводиться за всебічної допомоги лікарів і фахівців реабілітаційного центру;
    • духовний і культурний розвиток – пацієнт регулярно спілкується з представниками церков, відвідує виставки та інші культурні заходи, знайомиться з міськими пам’ятками тощо;
    • арт-терапію – людина займається малюванням, щоб висловити свій внутрішній світ і загалом, займається мистецтвом;
    • фізкультуру – пацієнт системно займається фізичним розвитком, бере участь у різних спортивних змаганнях між пацієнтами реабілітаційного центру.

    4. Ресоціалізація алкозалежних – колись алкоголік поступово входить тверезим у нормальне життя в соціумі. Деякий час він живе на квартирі з такими ж, як і він, колишніми залежними людьми за принципом “рівний-рівному”. Проживання і спосіб життя ненав’язливо контролюється тренерами-консультантами реабілітаційного центру, щоб у разі потреби було надано допомогу і підтримку, а також вчасно припинити рецидив, якщо буде спроба.

    Анонімне лікування алкоголізму в центрі "Трансформація"

    Анонімне лікування – це принципова позиція всіх лікарів і працівників реабілітаційного центру. Це важливо не тільки з точки зору моралі, а й виводить лікування на якісніший рівень. Річ у тім, що дуже важливо, щоб пацієнт був зосереджений на своєму одужанні і його не відвідували думки, що про нього думають знайомі та колеги.

    У правилах центру “Трансформація” відсутня умова обов’язкового взяття на облік до нарколога, тому після одужання людина без будь-яких проблем, пов’язаних із цим питанням, зможе відновитися на навчанні або роботі.

    Чи можливе лікування алкоголіка в домашніх умовах

    Алкоголізм, особливо в уже запущеному вигляді вдома, практично неможливо вилікувати. Річ у тім, що крім фізичної тяги до спиртного, є ще й психологічна. Якщо фізіологічну хоч якимось чином можна подолати, то психологічну без допомоги фахівців це практично неможливо.

    Причиною такого є те, що алкоголь значною мірою вражає нервову систему та психіку, що відриває алкоголіка від реальності. Отримуючи такі значні негативні зміни, не маючи спеціальних знань, без лікування та реабілітації не обійтися.

    Звідси випливає, що запущений алкоголізм не лікується в домашніх умовах, щоб одужати, обов’язково необхідна комплексна терапія в реабілітаційному центрі під наглядом лікарів і фахівців.

    Наші центри з лікування алкоголізму працюють у багатьох містах України, отримати детальну інформацію ви можете зв’язавшись з нами за телефоном

    Не хоче лікуватись?

    Кваліфікованому спеціалісту завжди легше знайти підхід до залежної людини. Наші співробітники надають допомогу в мотивації 24/7.

    Абросимов Николай

    Контент перевірений спеціалістом

    Абросимов Микола

    Лікар – нарколог вийщої категорії, психолог, психотерапевт

    5/5 - (352 votes)

    Лікування алкоголізму в областях України

    Дніпропетровська
    Харківська
    Київська
    Одеська
    Вінницька
    Житомирська
    Запорізька
    Кіровоградська
    Івано-Франківська
    Львівська
    Миколаївська
    Полтавська
    Рівенська
    Сумська
    Тернопільська
    Хмельницька
    Черкаська
    Чернівецька
    Чернігівська
    Херсонська
    Волинська
    Закарпатська

    Безкоштовна консультація фахівця

    Залиште заявку і ми передзвонимо протягом 5 хвилин





      Закрити

      Безкоштовна консультація 24/7

      Месседжери

      Замовити дзвінок
      Узнать цену
      Розрахувати вартість
      arrow