Безкоштовна консультація24/7
Замовити дзвінок
uk

Кодування від алкоголізму

Безкоштовна консультація

Отримати консультацію

Статті про алкоголізм

Анонімна допомога

у лікуванні алкоголізму

Ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.





    Контент перевірений спеціалістом

    Кодування від вживання алкоголю – спеціальний захід, що застосовується до алкозалежних людей, які вже не в змозі впоратися з нестримною тягою до спиртного. Кодування мають виконувати тільки досвідчені лікарі та фахівці після того, як пацієнт пройде комплексне обстеження і буде вивчено анамнез. Спосіб кодування визначається з урахуванням фізіологічного стану хворого і наявності можливих хронічних захворювань. Закодуватися від алкоголю можуть люди незалежно від статі та віку.

    Кодування може бути здійснене тільки за згодою алкозалежного, який до цього пройшов спеціальну підготовку. Вона полягає в тому, що потрібно пройти обстеження у лікаря, детоксикацію організму і не вживати спиртне навіть у малих кількостях протягом 7-10 днів.

    Кодування найкраще виконувати в спеціалізованій клініці, де для цього створено всі необхідні умови, але за бажання пацієнта та узгодження з лікарем, цю процедуру можна виконати вдома за доступною ціною. Щоб зорієнтуватися за вартістю кодування, достатньо зателефонувати за вказаними телефонами на сайті, і фахівець у порядку безоплатної консультації розповість весь “ланцюжок” дій для кодування, а також озвучить попередню вартість. Остаточна ціна стане відома, коли лікар призначить спосіб кодування після комплексного обстеження.

    Зміст:

    Коли слід закодуватися від алкоголю

    Замислитися про виконання кодування слід тоді, коли людина втратила контроль над кількістю вживаного спиртного, регулярно йде в тривалі запої, що позначається на якості її життя – з’являються проблеми зі здоров’ям, у сім’ї, на роботі чи навчанні тощо.

    Також кодування допоможе тим алкоголікам, які хочуть кинути пити, але самотужки у них це не виходить.

    Ціна на кодування від алкоголізму

    Метод кодування

    Ціна

    Авторська методика кодування (трьохетапний комплекс)
    5 400 грн
    Кодування за методом Довженка
    4 500 грн
    Кодування лазером
    4 000 грн
    Психофармакологічне кодування (1 категорія)
    6 000 грн
    Психофармакологічне кодування (2 категорія)
    7 000 грн
    Психофармакологічне кодування (3 категорія)
    8 000 грн
    Розкодування від алкоголю
    3 000 грн

    Протипоказання лікуванню методом кодування

    Однозначно не можна закодувати алкоголіка, якщо він від цього категорично відмовляється або у нього є психічні захворювання.

    Крім того, кодування медикаментозними способами не можна виконувати, якщо у пацієнта:

    • гостра форма гепатиту, печінкова недостатність;
    • цукровий діабет;
    • вагітність;
    • були випадки серцевих нападів;
    • травми головного мозку;
    • епілепсія;
    • несумісність препаратів кодування з препаратами, які може приймати хворий за наявності хронічних захворювань

    Підготовка до сеансу кодування

    Підготовка до кодування є серйозним і відповідальним процесом. Алкозалежна людина має бути психологічно готовою, а підготуватися їй допомагає лікар-нарколог, психолог, тобто фахівці, які займаються вирішенням проблем алкоголізму.

    За необхідності, можуть бути застосовані індивідуальна або групова терапія, щоб виростити у пацієнта безапеляційне бажання припинити пити.

    Щоб процедура кодування успішно пройшла, людина не повинна вживати алкоголь до неї близько 7-10 днів, тобто весь цей час перебувати в тверезості.

    Результат кодування від алкоголю

    Після виконання кодування не всім пацієнтам вдається продовжувати перебувати в психічно стабільному стані, оскільки в способі життя відбулася різка значна зміна і потрібен певний час, щоб це прийняти.

    У закодованих може спостерігатися почуття страху, навіть від думок про алкоголь. Це пов’язано з тим, що пацієнту перед кодуванням пояснюють усю тяжкість наслідків, з якими він може зіткнутися, якщо споживе спиртне, будучи закодованим. Насамперед це позначиться на значному погіршенні стану здоров’я, аж до смертельного результату.

    Дзяба Александр

    Коментар фахівця

    Дзяба Олександр

    Лікар, анестезіолог-реаніматолог, ординатор

    Хочу підкреслити, що кодування - це серйозна процедура, яка вимагає ретельної підготовки і психологічної готовності пацієнта. Результати кодування можуть бути позитивними, однак, деяким пацієнтам потрібен час для адаптації до нового життя без алкоголю. Після кодування рекомендується активно піклуватися про своє здоров'я, підтримувати близькі стосунки з сім'єю і дотримуватися здорового способу життя.

    Основні методи кодування

    У медицині існують різні варіанти кодування, найбільш поширеними є:

    Метод Довженка

    Це так би мовити класична методика, заснована на психотерапії, ефективність якої перевірена і доведена часом. Цим способом кодування не передбачено використання медикаментів, все відбувається шляхом впровадження в підсвідомість пацієнта психологічних установок щодо необхідності остаточно та безповоротно припинити вживати алкоголь, навіть у малих кількостях, щоб у такий спосіб перестати нищити себе та повернутися до нормального способу життя.

    Кодування за методом Довженка виконується в кілька етапів:

    • Підготовка – фахівець визначає, на якій стадії алкоголізму перебуває пацієнт, на якому рівні в нього мотивація побороти свою алкозалежність. Якщо є необхідність – виведення пацієнта із запою.
    • Введення пацієнта в стан гіпнозу.
    • Програмування (навіювання) – хворому вводяться установки, спрямовані на його повну відмову від вживання алкоголю.

    Тривалість етапів лікар визначає індивідуально для кожного випадку, враховуючи початкові психологічні дані алкоголіка.

    Кодування гіпнозом

    Цей метод широко поширений, а залежно від індивідуальних особливостей алкоголіка, він може бути втілений двома способами:

    • Самогіпноз – пацієнта повною мірою залучають до процесу. Лікар попередньо навчає хворого гіпнозу, після чого, останній вже самостійно розробляє і дає собі установку на припинення вживати спиртне.
    • Якірення – формування фобії такою мірою, що пацієнт відчуває страх навіть при думці про алкоголь і перед усім, що з ним пов’язано.

    Лазерне кодування

    Цей метод кодування полягає в тому, що на певні ділянки (біологічно активні точки) тіла пацієнта впливають лазерним променем. Таким чином, впливаючи на білкові молекули, різко збільшується концентрація іонів калію, що призводить до значного зниження засвоюваності алкоголю.

    Для впливу лазером визначають ділянки тіла в області рук і головного мозку, які забезпечують функціонування низки систем організму.

    Медикаментозний метод

    Існує два способи його реалізації – підшивка та ін’єкція.

    Під підшивкою мається на увазі введення в організм медпрепарату (дисульфірам, торпедо або вівітрол), який міститься в спеціальній капсулі. Ця капсула хірургічним шляхом вшивається під шкіру пацієнта в недоступному для нього місці.

    Ін’єкційний спосіб здійснюється введенням медичного препарату в організм людини за допомогою уколу.

    Слід зазначити, що, будучи закодованим медикаментозним способом, пацієнту категорично заборонено вживання спиртного навіть у малих кількостях. В іншому випадку хворий моментально відчує сильне погіршення самопочуття, не виключена навіть повна зупинка серця.

    Авторський метод кодування

    Це свого роду унікальний спосіб кодування, який базується на отриманих результатах досліджень у галузі нейрофізіології головного мозку. За отриманими даними було встановлено тісний зв’язок між різними мозковими структурами, які відповідають за рівень внутрішнього комфорту, стійкість до стресів і задоволення.

    У результаті зловживання алкоголем такий зв’язок стає стійким, а сполучним між стресом і задоволенням є сам вплив спиртного. Мозок починає реагувати на алкоголь, як на джерело задоволення і насолоди, тому відсутність спиртного спричиняє занепад настрою і депресію.

    На ґрунті цього, мозок не сприймає наявність алкоголю в організмі як небезпеку, а навпаки, як якусь позитивну речовину, мало не панацею. Таким чином, спиртне стає невід’ємною частиною життя людини.

    Під авторським методом кодування мається на увазі скасування помилкового сприйняття мозком, що алкоголь приносить задоволення, воно замінюється на сигнал про небезпеку, який формує бажання у людини припинити вживати спиртне.

    Кодування за авторським методом складається з таких напрямів:

    • Формування у пацієнта мотивації вести тверезе, здорове і щасливе життя.
    • Формування категоричного неприйняття алкоголю в будь-якому його вигляді.
    • Формування чіткого розуміння у пацієнта, що алкоголь небезпечний.

    Який метод найефективніший?

    Однозначно стверджувати, який метод кодування найкращий, не зовсім буде правильно, тому що все залежить від стану алкоголіка, статі, віку, наявності у нього хронічних захворювань. Спосіб кодування призначає лікар і тільки після вивчення анамнезу та обстеження пацієнта.

    Єдине, що можна сказати, так це те, що на сьогодні широкого поширення набув медикаментозний спосіб, де ліки вводять шляхом ін’єкції.

    Рекомендації пацієнтам після кодування

    Очевидно, що будь-які різкі зміни в житті завжди відображаються на стані організму, і неважливо, позитивні вони чи ні, – організму обов’язково необхідна спеціальна підтримка.

    У випадку із закодованими алкоголіками, фахівці рекомендують наступне:

    • пацієнтам потрібно постаратися налагодити нормальні та довірчі стосунки з рідними та близькими людьми;
    • системно займатися спортом;
    • сон і відпочинок у достатній кількості;
    • прогулянки на свіжому повітрі;
    • відмова від шкідливих продуктів харчування, дотримуватися режиму прийому їжі;
    • вживання вітамінів і мінералів для відновлення організму.

    Чи можливо закодуватися вдома?

    У домашніх умовах можна здійснити кодування тільки медикаментозним способом – введенням препаратів, таких як вівітрол, торпедо або дисульфірам. Але заради справедливості потрібно зазначити, що найчастіше кодування вдома малоефективне, у зв’язку з відносно невеликим рівнем мотивації у хворого припинити пити.

    Крім того, в процесі кодування і після нього важливий постійний контроль з боку лікарів-наркологів, які за необхідності зможуть своєчасно не допустити рецидив, тобто відновлення хворим вживання алкоголю.

    Не хоче лікуватися?

    Кваліфікованому фахівцеві завжди легше знайти підхід до залежної людини. Наші співробітники надають допомогу в мотивації 24/7.

    Дзяба Александр

    Контент перевірений фахівцем

    Дзяба Олександр

    Лікар, анестезіолог-реаніматолог, ординатор

    5/5 - (218 votes)
    Закрити

    Безкоштовна консультація 24/7

    Месседжери

    Замовити дзвінок
    Узнать цену
    Розрахувати вартість
    arrow