Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Кодеіновая залежність і її лікування

Кодеїн є протикашльовий препарат, що володіє слабовираженним наркотичною дією. За своєю дією він близький до морфіну, але його болезаспокійливі властивості нижче. Дуже часто його використовують в поєднанні з іншими речовинами, наприклад, в добре відомих таблетках кодтерпін або противовоспалительном препараті нурофен.
Кодеїн є одним з найпоширеніших у світі препаратів і для багатьох він є ефективним засобом проти кашлю або знеболюючим засобом. У досить великих дозах він здатний викликати ефект, який схожий зі станом ейфорії після прийому опіатів. Доступність цього препарату зробила його об'єктом уваги наркоманів. Незважаючи на те, що його дія не є таким же вираженим як у морфію, при його регулярному вживанні формується стійка залежність.
Крім цього, кодеїн може стати причиною полінаркоманії, що пов'язано з недостатньо сильною ейфорією і бажанням отримати більше задоволення. Такий різновид наркоманії дуже складна в діагностиці та лікуванні і може бути причиною дуже важких психічних розладів.

Особливості кодтерпіновой залежності

Залежність від кодеїну (кодтерпін, пенталгіну і ін.) Розвивається поступово і абсолютно непомітно для людини. Протягом досить тривалого періоду часу наркоман вважає, що відмовитися від прийому препарату він зможе в будь-який момент.

На першому етапі наркомани використовують різні препарати для перорального прийому, які містять кодеїн. Коли ефект стає недостатнім, - вони переходять до ін'єкцій.
Після ін'єкції, приблизно через 10 хвилин, людина починає відчувати безтурботність, приємне поколювання в тілі. Через 3-4 години після прийому препарату наркоман перебуває в повному спокої, він спокійний, відчуває приємне тепло у всьому тілі, хоче спати. З боку така людина виглядає млявим і відстороненим. У деяких випадках, ця стадія може виявлятися активністю, красномовством наркомана, що залежить від індивідуальних особливостей нервової системи. Після цього настає сон, який триває не більше 3 годин. Прокинувшись, людина відчуває себе пригніченою, відчуває тривогу, відчуває сильний больовий синдром в м'язах, головний біль.
Наслідки після вживання кодтерпін і будь-яких препаратів, що містять кодеїн, вельми плачевні. Особливо це стосується ін'єкційного способу вживання. Протягом короткого часу, у ще зовсім недавно здорових людей утворюються тромби в судинах, з'являється виразка шлунка, розвивається ниркова і печінкова недостатність, відбуваються серйозні порушення в роботі серцево-судинної системи.

Ознаки кодеіновой залежності

Регулярне вживання кодеінсодержащіх препаратів призводить до появи таких ознак:

 • сонливість;
 • порушення координації рухів;
 • хронічна втома;
 • нервове напруження.

У залежних відзначається порушення розумової функції, зору. Великі дози призводять до порушення сну або кошмарних сновидінь. Прийом препарату супроводжується важкими депресивними станами.
Абстинентний синдром при залежності від кодеїну менш виражений, ніж при опіатної наркоманії, але симптоми практично ідентичні:

 • активне виділення слини;
 • сльозоточивість;
 • позіхання;
 • чхання.

При великому стажі вживання наркотику, під час «ломки» у людини з'являється дуже сильний біль у всьому тілі, судоми, блювота, різко змінюється настрій.

Лікування кодеіновой залежності

Оскільки кодеїн за своєю дією схожий з морфіном, лікування залежності здійснюється за тією ж схемою, що і лікування від опіатів. Велика увага приділяється супутнім хвороб, які розвинулися в результаті тривалого і руйнівного впливу кодеїну.

В реабілітаційному центрі «Трансформація» розробляється індивідуальна програма лікування для кожного пацієнта, яка враховує тяжкість хвороби і його індивідуальні особливості. Весь курс лікування пацієнт проходить в ізоляції від зовнішнього світу, що дозволяє йому сконцентруватися на своєму здоров'ї.

Основні етапи лікування:

 • детоксикація;
 • медикаментозний курс;
 • реабілітація;
 • ресоціалізація.

Для того щоб полегшити стан пацієнта, нормалізувати обмінні процеси у всьому організмі, стабілізувати психічний стан, проводяться процедури, спрямовані на очищення організму від токсичних речовин.
Важливим завданням фахівців є зменшення кількості і ступеня вираженості симптомів абстинентного синдрому ( «ломки»). З цією метою проводиться лікарська терапія, складена індивідуально для кожного пацієнта.
Реабілітація являє собою цілий комплекс психотерапевтичних методик, спрямованих на відновлення нервової системи і соціальних навичок, відродження духовного світу людини. За основу програми взята унікальна методика «12 кроків», яка відома у всьому світі і за багато десятиліть її існування змогла позбавити від різних видів залежностей десятки тисяч людей.
Ресоціалізація або соціальна адаптація проходить під контролем досвідчених психологів, які допомагають залежним управляти своїми емоціями, вчать жити і справлятися зі стресовими ситуаціями без «допомоги» наркотиків.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація