Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Які види наркотиків існують?

Наркотичні речовини являють собою хімічні сполуки, створені на основі компонентів натурального або синтетичного походження і мають вплив на психічний стан людини. Дія на нервову систему людини може проявлятися у вигляді ейфорії або розладів сприйняття.
Наркотичне сп'яніння після вживання психоактивних речовин супроводжується різними побічними ефектами, одним з яких є звикання. Регулярний прийом наркотиків призводить до зниження ефекту, що змушує наркомана вдаватися до збільшення дози. Крім цього з'являється залежність, яка проявляється в «ломки» при великих перервах між прийомом наркотичних речовин ( «синдром відміни») і патологічній тязі до їх повторному вживанню.
За останні десять років в світі з'явилися десятки нових наркотиків, кидаючи новий виклик суспільству і здоровому глузду. З нашої статті ви дізнаєтеся, які види наркотиків існують, яку дію вони надають на людину.

Які бувають наркотики

Всі існуючі види наркотичних речовин можна розбити на наступні категорії:

  • опіати;
  • на основі конопель;
  • амфетаміни;
  • екстазі;
  • кокаїн;
  • галюциногени;
  • снодійні;
  • інгаляти.

Опіати

«Гальмують» діяльністю нервової системи, викликаючи почуття ейфорії, спокій. До основних симптомів наркотичного сп'яніння відносять мляву мова, сонливість, суджені зіниці, тахікардію.
В цю категорію наркотиків входять натуральні і синтетичні морфіноподібні з'єднання. Перші синтезують з макової соломки. Фізична і психічна залежність формується після 2-3 прийомів. Роблять сильний руйнівний вплив на організм, залежність важко піддається лікуванню. До них відносять макову соломку, героїн, ацетильований опій (отримують з минулого обробку соку рослин), метадон (синтетичний лікарський препарат у вигляді розчину або порошку).

На основі конопель

До них відносяться гашиш, марихуана. При вживанні змінюють свідомість людини. До типових ознак сп'яніння відносяться нетипова балакучість, підвищений апетит і спрага, почервоніння білків очей і розширені зіниці, високий артеріальний тиск. При передозуванні реєструються порушення координації рухів, агресивність, панічні атаки, можлива поява галюцинацій.

Амфетаміни

Препарати, які надають стимулюючу дію на нервову систему. У переважній більшості випадків призначені для внутрішньовенного введення. Наркотики отримують з препаратів, до складу яких входить ефедрин. Залежно від типу речовини дію наркотичної речовини триває протягом 2-12 годин. Основні симптоми сп'яніння: тахікардія, підвищений тиск, розширені зіниці, сексуальна розкутість, балакучість.

Екстазі

Під цією назвою об'єднані синтетичні наркотичні речовини з групи амфетамінів. Ефект після їх прийому зберігається до 6 годин. Форма випуску: таблетки різного кольору (дуже часто з малюнком). З огляду на велику вартість екстазі наркомани досить часто замінюють його героїном або амфетаминами. Ознаки сп'яніння ідентичні з реакцією організму на амфетаміни. Під дією наркотику людина здатна витримувати великі навантаження, не відчувати втоми, але в подальшому це призводить до занепаду сил, апатії, сонливості.

Кокаїн

Наркотик-психостимулятор натурального походження, сировиною для виготовлення якого служить листя коки. Залежність формується поступово, але важко піддається лікуванню. Одним з побічних дій кокаїну є значне зниження чутливості верхньої частини тіла. Ознаками прийому кокаїну можуть служити підвищена частота серцевих скорочень, високий тиск, розширені зіниці очей, порушення біоритмів.

Галюціногени

Різні за походженням і складом психоделічні речовини, прийом яких призводить до зміни свідомості людини. Симптомами наркотичного сп'яніння є підвищена балакучість, сильний апетит і спрага, гостре сприйняття звуків і кольору, тахікардія, підвищений тиск, галюцинації, ейфорія. Найпопулярніші наркотики в цій категорії виготовлені на основі лізергінової кислоти (ЛСД). Являють собою порошок або рідина без смаку, кольору, запаху. Просочена кислотою папірець лягає під язик. Ефект настає через 30-60 хвилин і триває до 12 годин.

Снодійні

Седативні препарати, серед яких найбільш популярними і небезпечними є різні похідні на основі барбітуратової кислоти. Основними симптомами сп'яніння снодійними є нечленороздільна мова, порушення координації рухів, агресивна поведінка, психічна нестійкість. У більшості випадків застосовуються перорально (всередину). При тривалому вживанні здатні викликати залежність.

Інгаляти

Летючі речовини, що викликають наркотичне сп'яніння. Є складовими різних засобів побутової хімії (клей, лак, бензин, сольвенти, аерозолі від шкідливих комах і т.д.). Сп'яніння настає при надходженні в організм великої кількості діючої речовини. Основні ознаки: галюцинації, порушення координації рухів, нетипова поведінка.

5/5 - (1 vote)
Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація