Які види наркотиків існують?
Наркотичні речовини являють собою хімічні сполуки, створені на основі компонентів натурального або синтетичного походження і мають вплив на психічний стан людини. Дія на нервову систему людини може проявлятися у вигляді ейфорії або розладів сприйняття.
Наркотичне сп’яніння після вживання психоактивних речовин супроводжується різними побічними ефектами, одним з яких є звикання. Регулярний прийом наркотиків призводить до зниження ефекту, що змушує наркомана вдаватися до збільшення дози. Крім цього з’являється залежність, яка проявляється в «ломки» при великих перервах між прийомом наркотичних речовин ( «синдром відміни») і патологічній тязі до їх повторному вживанню.
За останні десять років в світі з’явилися десятки нових наркотиків, кидаючи новий виклик суспільству і здоровому глузду. З нашої статті ви дізнаєтеся, які види наркотиків існують, яку дію вони надають на людину.
Які бувають наркотики
Всі існуючі види наркотичних речовин можна розбити на наступні категорії:
- опіати;
- на основі конопель;
- амфетаміни;
- екстазі;
- кокаїн;
- галюциногени;
- снодійні;
- інгаляти.
Опіати
«Гальмують» діяльністю нервової системи, викликаючи почуття ейфорії, спокій. До основних симптомів наркотичного сп’яніння відносять мляву мова, сонливість, суджені зіниці, тахікардію.
В цю категорію наркотиків входять натуральні і синтетичні морфіноподібні з’єднання. Перші синтезують з макової соломки. Фізична і психічна залежність формується після 2-3 прийомів. Роблять сильний руйнівний вплив на організм, залежність важко піддається лікуванню. До них відносять макову соломку, героїн, ацетильований опій (отримують з минулого обробку соку рослин), метадон (синтетичний лікарський препарат у вигляді розчину або порошку).
На основі конопель
До них відносяться гашиш, марихуана. При вживанні змінюють свідомість людини. До типових ознак сп’яніння відносяться нетипова балакучість, підвищений апетит і спрага, почервоніння білків очей і розширені зіниці, високий артеріальний тиск. При передозуванні реєструються порушення координації рухів, агресивність, панічні атаки, можлива поява галюцинацій.
Амфетаміни
Препарати, які надають стимулюючу дію на нервову систему. У переважній більшості випадків призначені для внутрішньовенного введення. Наркотики отримують з препаратів, до складу яких входить ефедрин. Залежно від типу речовини дію наркотичної речовини триває протягом 2-12 годин. Основні симптоми сп’яніння: тахікардія, підвищений тиск, розширені зіниці, сексуальна розкутість, балакучість.
Екстазі
Під цією назвою об’єднані синтетичні наркотичні речовини з групи амфетамінів. Ефект після їх прийому зберігається до 6 годин. Форма випуску: таблетки різного кольору (дуже часто з малюнком). З огляду на велику вартість екстазі наркомани досить часто замінюють його героїном або амфетаминами. Ознаки сп’яніння ідентичні з реакцією організму на амфетаміни. Під дією наркотику людина здатна витримувати великі навантаження, не відчувати втоми, але в подальшому це призводить до занепаду сил, апатії, сонливості.
Кокаїн
Наркотик-психостимулятор натурального походження, сировиною для виготовлення якого служить листя коки. Залежність формується поступово, але важко піддається лікуванню. Одним з побічних дій кокаїну є значне зниження чутливості верхньої частини тіла. Ознаками прийому кокаїну можуть служити підвищена частота серцевих скорочень, високий тиск, розширені зіниці очей, порушення біоритмів.
Галюціногени
Різні за походженням і складом психоделічні речовини, прийом яких призводить до зміни свідомості людини. Симптомами наркотичного сп’яніння є підвищена балакучість, сильний апетит і спрага, гостре сприйняття звуків і кольору, тахікардія, підвищений тиск, галюцинації, ейфорія. Найпопулярніші наркотики в цій категорії виготовлені на основі лізергінової кислоти (ЛСД). Являють собою порошок або рідина без смаку, кольору, запаху. Просочена кислотою папірець лягає під язик. Ефект настає через 30-60 хвилин і триває до 12 годин.
Снодійні
Седативні препарати, серед яких найбільш популярними і небезпечними є різні похідні на основі барбітуратової кислоти. Основними симптомами сп’яніння снодійними є нечленороздільна мова, порушення координації рухів, агресивна поведінка, психічна нестійкість. У більшості випадків застосовуються перорально (всередину). При тривалому вживанні здатні викликати залежність.
Інгаляти
Летючі речовини, що викликають наркотичне сп’яніння. Є складовими різних засобів побутової хімії (клей, лак, бензин, сольвенти, аерозолі від шкідливих комах і т.д.). Сп’яніння настає при надходженні в організм великої кількості діючої речовини. Основні ознаки: галюцинації, порушення координації рухів, нетипова поведінка.
Сертифікати
Наші партнери
Безкоштовна консультація
Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.
Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.