Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Як змусити наркомана кинути вживати

Наркотична залежність є однією з найсерйозніших проблем сучасного суспільства, до якої схильні різні соціальні групи. Що стосується віку наркозалежних, то за останні роки ця хвороба значно помолодшала, а з огляду на руйнівну дію наркотиків на організм, серед наркоманів практично не зустрічаються люди зрілого віку.
Виробники та продавці наркотичних речовин поставляють нові синтетичні швидкодіючі наркотики і добре відомі повільні психоактивні речовини (морфін, героїн та ін.).
Перед усіма хто зіткнувся з проблемою наркозалежності в сім'ї, виникає питання вибору тактики подальших дій, метою яких є лікування залежного. Змусити наркомана кинути вживати наркотики - практично неможливо, враховуючи той факт, що до моменту усвідомлення всієї повноти проблеми, у нього формується стійка залежність. Тому питання: «Як змусити наркомана кинути вживати наркотики?» є не зовсім правильним. Завдання близьких людей зробити все можливе, скориставшись професійною допомогою, щоб переконати залежного пройти курс лікування.
В цій статті ми поговоримо про те, як переконати наркомана лікуватися, як вести себе з чоловіком наркоманом або дитиною, пристрасть до наркотиків.

Як допомогти людині кинути вживати наркотики

Однією з найпоширеніших проблем, пов'язаної з наркоманією є співзалежність близьких людей. Таким чином, залежність можна назвати хворобою не лише самого наркомана, але і найближчого для нього оточення. Тому участь сім'ї в процесі одужання залежного - неминуче.

Перше, що необхідно зробити родичам - перестати плекати ілюзії. Постійні обіцянки наркомана кинути приймати наркотичні речовини, суміщені з проханнями про матеріальну допомогу, ніколи не будуть виконані! Запам'ятайте - перед вами хвора людина, основна мета існування якого полягає в полегшенні власного стану. Як би вам не хотілося допомогти близькій людині перенести чергову «ломку», полегшити його муки, ви повинні розуміти, що це лише невелика відстрочка і кожна наступна доза ускладнює і віддаляє момент зцілення.
Явною ознакою вашої співзалежності є бажання виправдати чоловіка, сина, батька, який на вашу помилковій думці лише трохи оступився і тільки лише тому, що у нього важкий період в житті, а завтра він візьметься за розум і життя потече своїм звичайним чергою.

Щоб визначити чи є ви співзалежних, дайте відповідь на наступні питання:

  • Чи доводилося вам віддавати борги близької людини?
  • Ви відчуваєте брак матеріальних засобів, яка викликана великими витратами на наркотики?
  • Чи доводилося вам вирішувати проблеми близької людини в міліції?
  • Чи доводиться вам брехати, щоб приховати залежність родича?
  • Чи вживаєте ви заспокійливі, щоб швидше заснути?
  • Ви могли б надовго покинути будинок, залишивши близької людини одного?
  • Чи вірите ви в те, що він кине приймати наркотики і ваше життя повернеться в колишнє русло?

Якщо на велику частину питань ви дали позитивні відповіді, то ваш близька людина потребує реабілітації, а перший крок повинен бути зроблений вами і торкнутися вашого власного життя. Зніміть з себе відповідальність за все, що відбувається в його житті. Якщо він відмовляється від лікування - позбавите його будь-якій матеріальній допомозі, покладіть на нього домашні обов'язки, не вирішуйте ніяких проблем, що виникли через його способу життя.

Ця модель поведінки може видатися надто суворої, але тільки вона може спонукати наркозалежного спробувати щось змінити в своєму житті і це єдино правильну відповідь на питання: «Як змусити наркомана лікуватися ? ». При необхідності, мотивувати залежного на лікування допоможуть фахівці нашої клініки. Досвідчені психологи можуть надати необхідну допомогу з виїздом на будинок.

В реабілітаційному центрі «Трансформація» відкриті курси для родичів залежних, на яких вам допоможуть виробити необхідну модель поведінки, тут же ви зможете поспілкуватися з тими, хто вже стикався з такими проблемами і успішно впорався з ними.
Наша клініка - це комплексне рішення проблеми наркозалежності. Тут знають, як кинути наркотики назавжди і це доводить позитивний досвід лікування наркозалежних ось уже протягом 12 з гаком років.

Реабілітаційний центр для залежних «Трансформація» пропонує професійні послуги - анонімно і гарантовано по всій Україні - 

Реабілітаційний центр "трансформація", що діє при Міжнародній Антинаркотичній Асоціації в Україні, Грузії, Казахстані та Молдові, Азербайджані — це місце, де вам завжди допоможуть.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація