Безкоштовна консультація24/7
Замовити дзвінок
uk

Як зрозуміти що він/вона наркоман/ка?

Опубліковано: 25.11.2023 / Оновлено: 29.12.2023 Контент перевірений спеціалістом Как понять, что он/она наркоман?
Наркоманія Родичам

Як розпізнати наркомана

Наркоманія – це хронічна хвороба, для якої властиві серйозні порушення в психічному і фізичному здоров’ї людини, які є наслідком пристрасті до психоактивних речовин. Люди, які страждають на таку залежність, називаються наркоманами або наркозалежними. Це саморуйнується шлях, який повільно веде став на нього людини до летального результату.

Які потрапили в залежність від наркотиків люди не відразу усвідомлюють, що кожна доза, це ще один крок до самогубства і будь-яка з них може стати останньою. Причина такої поведінки криється в бажанні знову відчути ейфорію. Психотропний ефект, яким володіють наркотики, дарує людині відчуття свободи, безтурботності, дозволяє абстрагуватися від життєвих проблем і неприємних ситуацій.
Впевненість в собі, безтурботність, ейфорія – швидко закінчуються, а їм на зміну приходить ломка (абстинентний синдром), яка тим сильніше, чим швидше у людини формується залежність. Тепер прийом наркотиків стає потребою, дозволяючи залежному на час впоратися з сильними болями. У стані ломки людина здатна на будь-які вчинки, не виключаючи вбивство, крадіжку, розбій. Наркоман знаходиться у владі наркотичних препаратів, які замінюють йому сім’ю, друзів, роботу, захоплення.

Зміни відбуваються не тільки в самій людині, але і в його оточенні, яке тепер складається переважно з наркоманів. Навіть незважаючи на хорошу обізнаність про наслідки вживання наркотиків, проблема наркоманії продовжує залишатися актуальною. З’являються десятки нових наркотичних речовин, які сьогодні доступні людям з будь-яким рівнем доходу, а про місця їх реалізації знає кожен підліток.
Залежність може розвиватися, не давай знати про себе, роками. Багато людей прагнуть не помічати кардинальних змін, що відбуваються з їх близькою людиною. У всьому винен страх перед труднощами, сором і небажання визнавати власних помилок, які спричинили за собою трагедію. Але якщо ви хочете бачити свого близького здоровим і щасливим, вкрай важливо вчасно виявити розвиток хвороби і звернутися за допомогою в Реабілітаційний центр для лікування наркоманії.

Зміст:

Не закривайте очі на проблему

Чому багато родичів наркоманів і алкоголіків відмовляються помічати хвороба свого близького?
Іноді причиною такої поведінки є банальне байдужість до свого родича, небажання брати участь в його житті. Але найчастіше такі люди навмисне ігнорують явні ознаки залежності, не бажаючи брати на себе відповідальність за життя людини. Крім того, визнання проблеми змусить родичів хворого відкритися перед друзями та іншими членами сім’ї. Страх перед громадським осудом змушує матерів і дружин до останнього «не виносити сміття з хати». Що можна порадити таким людям?

Його хвороба – не ваша вина і не ваша відповідальність. Тільки сам залежний може вирішувати свою долю. Ви не повинні відчувати докорів сумління через те, що ваш близький став наркоманом.
Ігноруючи проблему ви сприяєте її розвитку. Наркоман отримує повну свободу і не бачить причин змінювати своє життя. Крім того, ваше байдужість може образити його і змусити вести себе ще більш зухвало, щоб привернути вашу увагу.
Визнання проблеми – крок до її усунення. Важливо розуміти, що наркоманія здатна погубити життя залежного і майбутнє всієї його родини. Ви можете перешкодити цьому, якщо вчасно вступите в боротьбу з недугою.

Как понять, что, близкий наркоман?

Ознаки залежності: на що варто звертати увагу

Наркозалежність – хвороба, до якої схильні люди будь-якого віку і з будь-яких соціальних верств. Головною групою ризику є молоді люди (підлітки). У зрілому віці наркоманами стають рідше і частіше за все такі випадки пов’язані з неконтрольованим прийомом спеціальних лікарських препаратів. Ті, хто пристрастився до наркотиків в ранньому віці, дуже рідко доживають до зрілості.

До першого знайомства з наркотичними речовинами молодих людей підштовхує банальна потреба в нових відчуттях, відсутність життєвих пріоритетів. Саме так робиться перший укол, приймається перша таблетка або з’являється бажання нюхнути порошок.

Дуже часто перший досвід трапляється під впливом компанії, близьких друзів. Наркоман в сім’ї – це важкий тягар, особливо, якщо мова йде про дитину. Максимально раннє виявлення пристрасті у близької людини дозволить зберегти йому життя.

Наркоман намагається будь-що-будь приховати від своїх родичів свою проблему. Нерідко залежний не зізнається в її наявності навіть самому собі, продовжуючи думати, що може кинути в будь-який момент. Вам варто відверто поговорити зі своїм близьким, якщо він:

  • став замкнутим, рідко з’являється вдома і розповідає про минулий день;
  • часто бреше, навіть якщо в цьому немає необхідності і його брехня легко розкрити;
  • перестав спілкуватися зі старими друзями і не розповідає вам про нову компанію;
  • постійно носить одяг з довгими рукавами, опускає очі під час розмови;
  • приходить додому пізно, а вранці виглядає виснаженим, хворим, апатичним;
  • нерідко просить грошей або попадається на крадіжці;
  • проявляє агресію, не бажає йти на контакт;
  • погано спить, спить в денний час і не спить в нічний;
  • не їсть або їсть занадто багато.

Залежність від наркотиків змінює звичний уклад життя людини, його звички, соціальні зв’язки. Такі зміни занадто очевидні і не можуть залишатися непоміченими. При виявлені відхилення слід насторожитися. Перш за все, у залежного від наркотиків людини змінюється коло спілкування – більшу частину часу він проводять не зі старими друзями і товаришами, а з людьми, що мають ознаки наркозалежності. З рідними та близькими людьми наркоман спілкується неохоче, вважає за краще проводити час на самоті. Ще однією ознакою може бути підвищений інтерес до вмісту домашньої аптечки.
Істотних змін зазнає психічне здоров’я людини – він стає агресивним, легко дратується, може бути надмірно веселим або відчуженим. Дуже часто у залежних порушена координація рухів, а хода і рухи можуть бути сповільнені або навпаки занадто різкими.

Характерними ознаками також можуть бути метушливість, постійний пошук коштів, які необхідні для покупки чергової дози. Наркотики вимагають чималих витрат, особливо якщо мова йде про таких важких як метадон, кетамін, амфетамін, героїн, кокаїн та ін.

Повинно насторожити зникнення з дому цінних речей, коштовностей, а також збільшилися кишенькові витрати підлітка. Через суттєвих порушень в психіці наркоман не зможе довгий час приховувати свою залежність від наркотиків, тому & nbsp; батьки повинні реагувати навіть на незначні відхилення в поведінці підлітка. За відсутності дитини варто перевірити його кімнату і особисті речі на предмет наявності підозрілих предметів, наприклад, голок, шприців, упаковок препаратів з психотропною ефектом.

Згадані ознаки є загальними і можуть бути наслідком інших причин (наприклад, вони можуть спостерігатися в період статевого дозрівання). Проте, при наявності одного або декількох симптомів, ми рекомендуємо проявити пильність, а при необхідності звернутися до фахівців, пройти тестування.
Що робити в таких випадках? Починайте розмова не з обвинувачень, а з опису власних почуттів і переживань. Тон розмови повинен бути спокійним, котрі володіють до вас. Якщо ж людина не йде на контакт – зверніться за допомогою до психолога.

Зовнішні ознаки, що вказують на залежність

Людей, які страждають від наркозалежності, відрізняє зовнішній вигляд. З прогресуванням хвороби залежні приділяють все менше уваги гігієні, охайності одягу, яку вони носять. В їх гардеробі присутні речі темного кольору, найчастіше повністю закривають тіло, що дозволяє їм приховувати місця ін’єкцій. Їхні обличчя виглядають втомленими, блідими, а погляд найчастіше відчужений, невиразний. Залежно від типу вживаних наркотиків, зіниці можуть бути вузькими або розширеними.

На шкірі наркоманів з’являється висип і плями. Регулярний прийом наркотиків вражає всі внутрішні органи і системи, в результаті чого людина відчуває постійне нездужання. Тривале вживання психоактивних речовин призводить до істотного зниження маси тіла, серцево-судинних порушень, розладу роботи шлунково-кишкового тракту, нападів кашлю.

Внешние признаки наркомании

Основні групи небезпечних наркотичних засобів

Ознаки наркозалежності різняться в залежності від типу вживаних наркотиків.

Наркотики, до складу яких входить опій, наприклад, такі як героїн, морфін, метадон – це сильнодіючі (важкі) речовини, які є досить дорогими препаратами. Їх дія супроводжується релаксирующим ефектом, людина відчуває почуття ейфорії, «нірвани». Залежність в цьому випадку формується дуже швидко (достатньо 2-3 прийомів препаратів). Велика частина таких коштів вводиться внутрішньовенно. Ознаками вживання опіатів є млява мова, напівсонний стан, погана пам’ять, підвищення больового порогу, звуження зіниць.

Кокаїн на відміну від опіатів не викликає сонливості, а є стимулюючим нервову систему засобом, викликає прилив сил, підвищує фізичну активність людини. Швидко формує залежність, а при тривалому прийомі завдає руйнівної дії на серцево-судинну систему, порушує роботу шлунково-кишкового тракту, призводить до безсоння. Характерною ознакою вживання кокаїну є зниження чутливості м’язів в області обличчя і шиї.

Психостимулювальні препарати: кофеїн, ефедрин, амфетамін, екстазі та ін., Приймаються з метою підвищення фізичної витривалості, активності. При тривалому застосуванні психостимуляторів людина стає надзвичайно дратівливим, агресивним, його відвідують суїцидальні думки, а в деяких випадках можливе підвищення лібідо.

Психоделічні препарати (ЛСД) відрізняє надзвичайно негативний вплив на мозковий кровообіг. Їх вживання призводить до порушення зору, появи галюцинацій, тахікардії, оніміння кінцівок.

Курильні суміші – «травичка» (марихуана, коноплі, гашиш) – вельми популярні наркотичні засоби у молоді, які безпідставно вважаються безпечними. Куріння цих сумішей на деякий час покращує настрій, викликає нестримний сміх. Характерними ознаками є розширені зіниці, почервонілі білки очей, підвищений апетит і спрага.

До яких хвороб схильні наркозалежні

Люди, пристрасть до наркотиків, завжди знаходяться в групі ризику. Всі системи і органи організму відчувають на собі руйнівну дію наркотичних речовин. Серед ускладнень, які найбільш часто зустрічаються у наркоманів, можна виділити:

  • порушення в роботі серцево-судинної системи;
  • тромбози;
  • зараження крові;
  • гангрена кінцівок;
  • хвороби печінки;
  • СНІД.

Зовсім люди рідко звертають увагу на відхилення у здоров’ї, що в результаті призводить до летального результату. Навіть при повній інформованості про можливі наслідки вживання наркотиків, наркомани не звертаються за допомогою до фахівців. При тривалому вживанні наркотичних речовин людина починає відчувати сильні болі від ломки, тому з плином часу йому стає байдуже, яка першопричина його страждань: супутні хвороби або абстинентний синдром.

Звернутися за допомогою до близьких людей не дає почуття сорому, а в деяких випадках – відсутність розуміння, куди може привести такий спосіб життя. Саме тому їх саморуйнується шлях найчастіше триває до тих пір, поки їх родичі не звертаються до фахівців з приводу примусових заходів медичного характеру.

Чи можна заборонити приймати наркотики?

Самостійно відмовитися від вживання наркотиків практично неможливо. Фізична залежність, яка розвивається в результаті тривалого вживання психоактивних речовин, робить страждання наркомана при відмові від них просто нестерпними. Найбільше залежні бояться ломки, оскільки в їх середовищі поширена думка, що її неможливо пережити. Насправді це не так.

За твердженням лікарів абстинентний синдром можна пережити і самостійно, але витримати такі випробування під силу не кожному. Тому цей процес повинен відбуватися під наглядом лікарів-наркологів. На першому етапі ломки наркоман відчуває відчуття, які схожі з відчуттями під час застуди – шкірні покриви стають сухими, з’являється кашель і нежить. Далі до них приєднуються сильні болі в усьому тілі, оніміння кінцівок. Потім людина впадає в прикордонний стан: він не реагує на зовнішні подразники, повністю знерухомлений.

Лікування наркоманії, алкоголізму та інших залежностей в реабілітаційному центрі «Трансформація»

Першим етапом на шляху до зцілення повинно стати усвідомлення проблеми і бажання звернутися за допомогою – це один із принципів унікальної програми реабілітації «12 кроків», яка стала основою лікувального курсу, який практикує реабілітаційний центр «Трансформація». Анонімне лікування наркоманії в нашому центрі здійснюється за участю фахівців в області наркології, реабілітології, психології, психотерапії.

Ефективна наркологічна допомога повинна складатися з трьох етапів: детоксикації (очищення організму від токсинів), реабілітації та ресоціалізації (адаптації залежних в соціумі після проходження основного курсу лікування). Центр реабілітації наркозалежних «Трансформація» пропонує комплексне лікування і допомогу на дому, яка полягає в мотивації залежних на лікування.

Особливу увагу ми приділяємо роботі з близькими наркоманів, участь яких в процесі відновлення психічного і фізичного здоров’я залежних важко переоцінити. Наша наркологічна клініка гарантує стійку ремісію як мінімум в 30 відсотках випадків наркоманії, що є одним з найвищих результатів.
Центр допомоги наркозалежним пропонує індивідуальні програми лікування, склад і тривалість яких залежить від стажу, виду наркотиків, стану здоров’я клієнтів, їх індивідуальних особливостей. Навіть після закінчення основного курсу лікування всі наші підопічні залишаються в полі нашого зору, що дозволяє уникнути рецидивів.

Можливо буде цікава стаття:

Як змусити наркомана лікуватися?
Перинская Елена

Контент на сторінці перевірений фахівцем

Перінська Олена

Лікар-нарколог вищої категорії

Будьте уважні

Цей матеріал має виключно ознайомчий характер. Для вирішення вашої проблеми ми настійно рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

5/5 - (209 votes)

Безкоштовна консультація

Отримати консультацію
Закрити

Безкоштовна консультація 24/7

Месседжери

Замовити дзвінок
Узнать цену
Розрахувати вартість
arrow