Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk

Групова та індивідуальна психокорекційна робота

Істотна роль у формуванні наркозалежності відводиться сімейним відносинам. Відповідно до проведених досліджень, найбільший вплив на наркомана надає мати, тому вона є основним «співзалежних» членом сім’ї.

Відносини в сім’ях, де один з її членів є наркоманом, носять конфліктний характер. Як правило, батьки залежного від наркотичних речовин не є соціально активними, в родині відчувається дефіцит взаємодопомоги, не прийнято відкрито виражати свої почуття, а її члени прагнуть приховувати насущні проблеми. Як показує практика, матері наркоманів схильні концентрувати увагу на недоліках дітей, не здатні абстрагуватися від переживань і життя дорослої дитини.

Саме тому, однією з першорядних завдань в процесі лікування наркозалежності, реабілітаційний центр «Трансформація» бачить психокоректувальну роботу, як індивідуальну, так і в групах, з членами сім’ї наркоманів або співзалежних.

 

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

 

Лікування наркоманії: психокорекція, як один з етапів

Фахівці, що працюють в області лікування наркозалежності, сходяться на думці, що наркоманія є хворобою зі складною етіологією, тому ефективна терапія в даному випадку можлива тільки при комплексному підході. Після заходів, спрямованих на боротьбу з симптомами абстинентного синдрому, істотно зростає роль психотерапевтичних методів, програм, спрямованих на соціальну адаптацію залежних.

За сформованою думкою психоаналітика Вюрсмера (США), існує чотири основних види порушень спілкування в сім’ї, які впливають на формування і розвиток залежності, а французький учений Ерцог вважає, що основним поштовхом до наркоманії є порушення взаємовідносин наркомана з батьком, коли останній грає в сім’ї пасивну роль.

Центр реабілітації наркозалежних« Трансформація »проводить псхокоррекціонную роботу, в ході якої сімейні стосунки піддаються істотним змінам, встановлюються позитивні відносини і емоційне прийняття членами сім’ї один одного.

Основні завдання, які ставить перед собою центр допомоги наркозалежним при проведенні психокорекції:

  • корекція емоційного стану батьків;
  • корекція відношення до дорослому залежному дитині;
  • гармонізація сімейних відносин.

В процесі нормалізації емоційного стану зусилля фахівців спрямовані на зниження тривожності, розвиток здатності диференціювати особисті емоції, почуття, підвищення самооцінки.

При корекції ставлення до дитини головними мішенями стають зайву увагу батьків до негативних якостей такої залежного, надмірні очікування по відношенню до наркоману.

При гармонізації сімейних відносин боротьба ведеться з нездатністю членів сім’ї відкрито висловлювати свої почуття, з почуттям надмірної відповідальності матері за виниклу ситуацію.

Анонімне лікування наркоманії

Наркоманія виражається в патологічному потязі до вживання речовин, що викликають психотропний ефект, який є наслідком фізичної та психологічної залежності людини. Наркозалежність викликає серйозні порушення в психіці і фізичному здоров’ї людини, призводить до змін у поведінці, є причиною соціальних проблем.

Лікування наркоманії – складний і тривалий процес, що вимагає комплексного підходу і методичного відновлення фізичної та духовної сфери людини. Справитися з наркозалежністю самостійно – неможливо, що пояснюється повним придушенням волі наркомана, нестерпними фізичними стражданнями в період абстинентного синдрому.

Анонімне лікування в центрі реабілітації наркозалежних« Трансформація »складається з декількох основних етапів:

  • детоксикація (очищення організму);
  • реабілітація;
  • ресоціалізація.

Завдання детоксикації – очистити організм від наркотиків і продуктів їх розпаду. Це дозволяє знизити вираженість і кількість симптомом абстинентного синдрому, нормалізувати обмінні процеси в організмі. На цьому етапі також вдаються до різних медикаментозним методам лікування, які допомагають впоратися зі станом «ломки».

Другий етап – реабілітація. Це основна частина курсу, яка присвячена психічному здоров’ю людини, його духовному відродженню. Її основою є унікальна програма «12 кроків», створена в 30-х роках минулого століття. За час свого існування вона допомогла позбутися від різних видів залежностей десяткам тисяч людей в усьому світі. Реабілітація є своєрідним психотерапевтичним курсом, який складається з групових та індивідуальних занять з психологами і психотерапевтами, заходів, спрямованих на духовний розвиток, спортивних занять, арт-терапії та ін.

Заключним і дуже важливим етапом є ресоціалізіація або адаптація залежних до життя в суспільстві після реабілітації. Під впливом стресів, соціальних проблем, поганих стосунків у сім’ї пристрасть до наркотиків може розвинутися знову, тому в цей період фахівці ставлять перед собою завдання навчити залежних протистояти життєвим труднощам. Оскільки колишні наркомани знаходяться в групі ризику, вони повинні завжди залишатися в полі зору фахівців – це допоможе уникнути рецидивів.

 

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

 

Психокорекційна робота з залежними в Реабілітаційному центрі

 

Наркологічна клініка «Трансформація» пропонує комплексну наркологічну допомогу всім, хто потрапив у біду, незалежно від тривалості стажу вживання наркотиків, їх види (важкі або легкі наркотики). Одним з важливих напрямків нашої діяльності є психологічна допомога (психокорекція) співзалежних.

Ми надаємо наркологічну допомогу не тільки в центрі, але і на дому (добровільно-примусова мотивація). Примусове лікування проводиться лише в крайніх випадках і з дозволу близьких наркомана. Позбутися залежності можна і головним фактором, що впливає на ефективність лікування, є час, тому при перших ознаках хвороби ми рекомендуємо звернутися до фахівців. Зробити це можна на офіційному сайті клініки або за телефонами гарячої лінії.

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація