Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
flag uk uk

Що таке співзалежність?

До нас за допомогою звертається безліч людей, чиї близькі стали жертвами залежності. Але більшість родичів не замислюються, що їх власна поведінка може стати причиною розвитку хвороби і перешкодою в процесі реабілітації. Намагаючись допомогти своїй близькій позбутися аддикции, вони самі стають залежними, прагнучи повністю контролювати життя родича. Такі хворі сімейні взаємини носять назву співзалежність. Виявлення цієї проблеми є первинним завданням роботи психологів нашого центру.

Як проявляється співзалежність?

 Аддикция близького здатна шокувати навіть найсильнішої людини. Страх перед майбутнім, відчай і прагнення будь-якими способами врятувати родича може привести до необдуманих і часом неадекватних вчинків.

Особливо до співзалежному поведінки схильні батьки та дружини наркоманів і алкоголіків. Своїми діями вони намагаються змусити людину відмовитися від стимулятора, усвідомити свою неправоту, не розуміючи, що ніяк не можуть вплинути на його хвороба.

Поступово методи родичів стають все більш радикальними. Контроль за кожним кроком залежного, підозрілість – все це викликає у хворого ще більший стрес, що призводить і до потреби в стимуляторе. Співзалежність створює «порочне коло», в якому родичі докорами і недовірою змушують наркомана або алкоголіка зірватися, щоб потім знову звинувачувати його в цьому.

Нерідко співзалежність призводить до насильства в сім’ї. Напруга між родичами сягає межі і вихлюпується в серйозний конфлікт із застосуванням сили. Безумовно, подібні взаємини в будинку здатні лише погіршити хворобу, але ніяк не зцілити його.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Боротьба з співзалежністю

 У нашому реабілітаційному центрі здійснюється робота не тільки з залежними. Наші психологи також проводять заняття з родичами пацієнтів. Завдяки роботі в групі під керівництвом досвідчених фахівців, близькі алкоголіків і наркоманів аналізують свою поведінку і знаходять помилки, що заважають їм налагодити взаємини в сім’ї. Подібні заняття допомагають запобігти розвитку співзалежності та позбутися одержимості тотальним контролем.

Родичі залежних вчаться розуміти і приймати своїх близьких, відпускати свої образи і направляти свої негативні емоції в мирне русло. Таким чином, завдяки заняттям в центрі їм вдається внести в своє життя гармонію і любов, що позитивно позначається і на самопочутті самого залежного.

Ознаки співзалежності

співзалежності близький може виявити всі або декілька з перерахованих ознак.

Заперечення

 • Мені важко зрозуміти або описати, що я відчуваю.
 • Я навмисно заперечую, применшую або підмінюю свої справжні почуття.
 • Я вважаю себе абсолютно безкорисливим людиною, яка присвятила своє життя іншим.

Занижена самооцінка

 • Мені важко дається прийняття рішень, я постійно відкладаю «на потім».
 • Я вважаю що все, що я думаю, говорю або роблю недостатньо добре.
 • Мені незручно чути слова про вдячність моїх заслуг, приймати похвалу або подарунки.
 • Я не прошу інших з повагою ставитися до моїх потреб або прагненням.
 • Для мене набагато важливіше як інші люди ставляться до моїх думок, почуттів і поведінки, ніж те, що я думаю про це.
 • Я не вважаю себе гідним, привабливою людиною.

Поступливість

 • Я без уповільнення йду на компроміс із власними рішеннями і цілісністю, щоб уникнути відкидання або гніву інших.
 • Я схильний вгадувати почуття і переживання інших і приймаю почуття інших людей близько до серця.
 • Я продовжую терпіти до останнього і залишаюся лояльним навіть якщо склалася навколо мене ситуація завдає шкоди моєму психічному і фізичному здоров’ю.
 • У більшості випадків я боюся висловлювати свою думку і висловлювати свої справжні почуття, якщо вони відрізняються від думки інших.
 • Я ставлю на перше місце інтереси інших, на шкоду власним інтересам і захопленням.
 • Коли мені хочеться проявів любові і прийняття, я погоджуюся на секс.

Контроль

 • Я вважаю, що більшість людей не здатні самі подбати про себе, і їм необхідна моя допомога.
 • Я всіляко намагаюся донести до інших людей, як їм слід «думати» і що вони повинні «насправді» відчувати.
 • Я ображаюся, якщо інші не приймають мою допомогу.
 • Я даю іншим поради та вказівки, хоча мене про це не просять.
 • Я щедрий на подарунки і люб’язності того, про кого дбаю.
 • Я використовую секс, щоб отримати схвалення і прийняття.
 • Мені необхідно відчувати себе «потрібним», щоб мати взаємини з іншими людьми.

MAA Ролик “Співзалежні”

 

Дата завантаження: 2015-03-04T00: 00: 49

Сертифікати

certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20

Наші партнери

Історії одужання

Ганна, 25
Друзі всім привіт! Хочу сказати велике спасибі реабілітаційному центру «Трансформація» за все! За сім'ю за друзів! За тверезе життя! За можливість жити і дарувати життя іншим людям!
Ігор, 25
Всім привіт. Ін'єкційно почав вживати наркотики в 15, алкоголь і трава були ще раніше. За час вживання проблеми з міліцією, здоров'ям і втрата всіх взаємин з близькими мені людьми стало нормою. В останні 2-3 роки сенс життя був втрачений, я знаходився в глибокій депресії з суїциднимі думками. 4,5 роки тому я звернувся в реабілітаційний центр «Трансформація», де успішно пройшов реабілітацію і на даний момент перебуваю в стійкій ремісії. Вдячний всім співробітникам реабілітаційного центру «Трансформація» за надану мені допомогу !!!!
Сергій, 33
Я з Луганської області, на даний момент 4 роки знаходжуся в повній тверезості. До реабілітаційного центру «Трансформація» я навіть не мріяв про те життя, яке маю зараз: кохана дружина, робота, тверезі друзі, прекрасні взаємини з рідними і т.д. Протягом 11 років я вживав алкоголь і наркотики, втратив сенс життя і перепробував всі можливі види лікування, які не дали результатів. Вдячний що в реабілітаційному центрі «Трансформація» мені надали кваліфіковану допомогу і допомогли повірити в себе.
Олексій, 30
Мене звуть Олексій. Мені 30 років я - залежний. На даний момент я знаходжуся в стійкій ремісії завдяки реабілітаційному центру «Трансформація» вже 5 років. На програму я потрапив у віці 25 років. Наркотики і алкоголь я вживав з 12 років. З 20 років я зрозумів що в мене проблеми, і почався напевно найважчий час коли я безуспішно намагався кинути, протягом 5-ти років було безліч наркологів, точну їх кількість сказати важко точно більше десяти. Були і ворожки)) кодування, я їхав в інші міста, одружився, заводив дітей в надії що це мене зробить розсудливим, але, все тільки погіршувалося, навколо мене страждали все більше людей, і я сам був в жахливому стані - зневірений, озлоблений, я втратив всякий смак до життя (якщо мене так можна було вже назвати). Та й сюди в центр я приїхав без особливого ентузіазму, я не вірив що мені щось може допомогти, приїхав для близьких. Пройшов курс реабілітації. Зараз я щасливий і чистий, мені хочеться кричати про це на весь світ, щоб кожен залежний міг знайти тверезість. А, та ще недавно я одружився! У мене прекрасна дружина, ми розуміємо один одного ... і це ще тільки початок))) !!!!!
Денис
Привіт всім. Я в проблемі з 93 року вживав все. Протягом останніх семи років щільна героїнова система. Не допомагало нічого ні детоксикації ні бабусі ні чаклуни. На черговий детоксикації в наркології познайомився зі співробітником реабілітаційного центру «Трансформація» Макаровим Сергієм і прийняв рішення пройти реабілітацію. Я дуже вдячний йому і всій організації міста Дніпропетровськ, завдяки Богу і вам залишаюся в тверезості вже 3 роки.
Роман, 38
До того, як я звернувся за допомогою в МАА моє життя, як мені здавалося, втратило будь-який сенс. Я був на межі, мною оволоділи почуття розпачу. Думки про смерть. Наркотик зруйнував всі сфери мого життя. Реабілітація повернула мені віру в себе. Команда МАА, Дніпровського регіону, на мою думку, зробила чудо. Я пройшов програму, і прийняв рішення вчитися і розвиватися в організації. Підтримка терапевтичної спільноти МАА надає мені впевненості і сили йти далі і жити тверезо.
Вікторія
Мені 18 років. Вживала алкоголь 3 роки через що потрапляла всі ці роки в неприємні ситуації, після чого дивом залишалася жива. Через моє вживання я втрачала контроль над собою, псувалися нестерпно відносини з рідними. В один момент мене батько привіз на реабілітацію, за що я йому зараз вдячна. Пройшла повний курс реабілітації. У мене було достатньо часу обдумати все і розставити все по місцях в своїх помилках і нездатністю контролювати своє вживання і подальше життя. Мене ця організація багато чому навчила. Я навчилася по-перше жити в тверезості, плакати і сміятися зі справжніми почуттями, говорити.
Олексій
Я вживав опіум близько 8 років і маю три судимості. Ніде більше двох місяців не працював. Потрапивши на реабілітацію припинив вживати наркотики, налагодив відносини з близькими і рідними. Почав жити нормальним життям - за що вдячний асоціації.
Катерина
Висловлюю слова глибокої вдячності співробітникам центру за їх прагнення зробити наших родичів здоровими, провести їх нелегким шляхом до тверезого життя і прищепити бажання залишатися в тверезості. З Романом у шлюбі вже три роки. Коли у нас народилася дитина, я дізналася, що мій чоловік наркоман. Він був на грані і не знав, як далі жити, але йому хотілося позбутися від цієї шкідливої ​​звички. З мамою Романа знайшли в інтернеті оголошення МАА Дніпро і подзвонили туди. На наступний день він уже був у центрі, де почав проходити програму реабілітації в м Дніпро. Минуло 30 місяців, мій чоловік в тверезості. На даний момент працює в цьому ж центрі, де і проходив реабілітацію. Тепер мій чоловік допомагає боротися з з
Ольга
Я хочу сказати величезне спасибі співробітникам МАА Дніпро, які підтримують мого сина Романа в тверезості і по сьогоднішній день. Син був у залежності 17 років, коли наша сім'я дізналася про його

Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація