Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Що таке полінаркоманія. Як лікується ця залежність?

Полінаркоманія є залежність від кількох видів наркотиків. Їх прийом може бути одночасним або чергується. У цьому випадку залежність сформована до кожного наркотичного речовини і людина не може продовжувати прийом тільки лише одного з них.
Руйнівна дія наркотиків в цьому випадку набагато сильніше, ніж при залежності до одного з психоактивних речовин. Основний удар припадає по центральній нервовій системі людини і психологічному стану. Загалом, можна виділити наступні ознаки полінаркоманії, які варіюються в залежності від виду вживаних наркотиків:

 • агресивність;
 • загальмованість;
 • різке зниження інтелектуальних здібностей;
 • хронічні психічні розлади;
 • асоціальна поведінка;
 • важкі функціональні порушення внутрішніх органів.

До іншим, часто зустрічається симптомів полінаркоманії відносяться порушення сну, галюцинації, порушення в роботі серцево-судинної системи та ін.

Причини формування полінаркоманії

Виділяють наступні основні причини, за якими наркоман починає прийом кількох наркотичних речовин:

 • Недостатній ефект. Після певного періоду часу, ефект від вживаного наркотику помітно знижується через толерантності організму. У пошуках колишніх відчуттів наркоман може почати прийом сильніших засобів, при цьому, не відмовляючись від першого.
 • Безсоння. Порушення сну - один з наслідків прийому наркотичних речовин. Воно може виражатися в безсонні або неспокійному сні, який супроводжується кошмарами. Це змушує наркомана використовувати снодійні лікарські засоби, причому найсильніші з них. В результаті у наркомана формується залежність до снодійним.
 • Недоступність наркотику. У певні періоди наркомани стикаються з ситуацією, коли вживається ними психоактивну речовину стає недоступним: через нестачу матеріальних засобів або його відсутності в місцях поширення. Єдиний вихід в цьому випадку - пошук альтернативи.
 • Групове вживання наркотиків. Дуже часто наркозалежні приймають наркотики в невеликих групах. Тут їм стають доступні нові види речовин, які зумів дістати хтось із членів спільноти, що і призводить до формування нової залежності.

Полінаркоманія може розвинутися на ранніх термінах залежності. В цей період наркоман ще не віддав перевагу тому чи іншому виду наркотиків і намагається випробувати дію кожного з них. Зовсім непомітно людина може стати залежним від цілого ряду речовин.

Найбільш поширеними є такі види полізавісімостей:

 • Залежність від опію та стимуляторів. Найчастіше першогоформується залежність від кокаїну або амфетамінів. З часом людина перестає відчувати підйом настрою і просто втомлюється від своєї гіперактивності. Опіумні наркотики допомагають йому розслабитися, поліпшити настрій.
 • Залежність від опію та гашишу. Спочатку зазвичай розвивається залежність від гашишу. Інтерес до опіумним речовин людина проявляє через бажання випробувати нові відчуття. Буває і зворотна ситуація, коли гашиш використовується для збільшення тривалості дії опіатів.
 • Залежність від опію в поєднанні з алкоголізмом. Як правило, алкоголь використовується для зменшення симптомів ломки. Навіть дуже великі дози спиртного не здатні повністю блокувати абстинентний синдром, але завдяки йому кілька зменшуються болі в м'язах і суглобах, потяг до опіатів.

Як лікується полінаркоманія

На відміну від мононаркоманіі, Полінаркоманія відрізняє більш широкий набір симптомів абстиненції. В цьому випадку їх важко передбачити, і залежать вони від виду наркотиків і терміну їх вживання. Токсична дія на організм також незрівнянно більше. Але, як ми і писали на початку статті, найбільшої шкоди наноситься центральній нервовій системі.
Діагноз «полінаркоманія» може бути поставлений тільки фахівцями, але навіть в цьому випадку це є непростим завданням, через складну клінічної картини хвороби. При обстеженні пацієнтів враховуються різні зміни толерантності організму і нетипові прояви ейфорії. Діагностика включає огляд нарколога і психолога, різні методи обстеження (ЕКГ, УЗД внутрішніх органів), консультації лікарів інших напрямків.
Курс лікування є комплексну програму, яка складається індивідуально і залежить від:

 • статі;
 • віку;
 • видів вживаних наркотиків;
 • стажу вживання;
 • наявності супутніх хвороб.

  В загальному випадку курс лікування складається з наступних етапів:

  • детоксикація;
  • реабілітація;
  • ресоціалізація.

  Очищення організму - одна з необхідних процедур, яка повинна передувати реабілітації. На цьому етапі пацієнту призначаються лікарські препарати, що відновлюють обмін речовин, нормалізують психічний стан і функції внутрішніх органів.

  Для лікування хворих Полінаркоманія знадобиться тривалий курс реабілітації (до 6 місяців). У реабілітаційному центрі «Трансформація» його основою є методика «12 кроків». Це своєрідна програма психотерапії, метою якої є відновлення психічного здоров'я людини, його духовне відродження. Сюди включені індивідуальні та групові заняття з психологами, заходи, спрямовані на розвиток творчого початку у людини, спортивні тренування.
  Ресоціалізація або соціальна адаптація - це контрольований повернення пацієнта в звичне середовище перебування. На цьому етапі залежному потрібна всебічна психологічна підтримка і поради, які допоможуть йому впоратися зі стресовими ситуаціями, навчитися контролювати свої емоції.
  В подальшому, такі пацієнти повинні постійно перебувати в зоні уваги фахівців, що допоможе уникнути рецидивів. Одним із способів підтримки колишніх наркоманів в наркологічній клініці «Трансформація» є спеціальні табори, в яких кожен бажаючий може знайти тих, хто розуміє їхні проблеми, познайомитися з цікавими людьми, які зуміли домогтися успіху в спорті, шоу-бізнесі, мистецтві.

  Реабілітаційний центр для залежних «Трансформація» пропонує професійні послуги - анонімно і гарантовано по всій Україні - 

  Реабілітаційний центр "трансформація", що діє при Міжнародній Антинаркотичній Асоціації в Україні, Грузії, Казахстані та Молдові, Азербайджані — це місце, де вам завжди допоможуть.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація