Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Що таке ломка наркомана і як вона протікає?

Наркоманія є важкою хворобою, протягом якої супроводжується порушеннями в роботі внутрішніх органів, розвитком неврологічних і психічних розладів, деградацією людини. Наркомани знаходяться в психічної і фізичної залежності від наркотиків, а зростаюча толерантність організму призводить до необхідності постійного збільшення їх дозування.
Наркозалежність може формуватися за кілька ін'єкцій, а негативний вплив наркотиків на нервову систему не дозволяє людині довгий час усвідомити, що він залежний.
Наркотична ломка (абстинентний синдром) виникає в результаті нетривалого утримання від прийому психоактивних речовин. Виявляється через певний час після останнього вживання наркотиків, а її вираженість залежить від стажу, виду прийнятих речовин і індивідуальних особливостей людини.

Що таке ломка наркомана

Симптоми ломки у наркоманів різняться в залежності від виду прийнятих наркотиків. Розглянемо їх окремо.

Опіати

Перші симптоми ломки можуть розвинутися після закінчення 8-10 годин після прийому наркотиків. Ознаками абстинентного синдрому є:

 • нервозність і дратівливість;
 • відсутність самоконтролю;
 • емоційна нестабільність;
 • сильний озноб;
 • підвищене слиновиділення, сльозотеча, потовиділення.

Через певний час після появи перших ознак зіниці залежного перестають реагувати на зміну рівня освітленості. З'являється сильна блювота. Апетит повністю відсутня, а при спробі що-небудь з'їсти виникає набряклість. При відсутності чергової дози симптоми будуть посилюватися, досягнувши максимуму через три доби.
Далі у залежного підвищується артеріальний тиск, починається тахікардія, діарея. Одним з найбільш неприємних і болісних симптомів «ломки» є біль в суглобах і кістках. М'язи зводять судоми. В такому стані наркоман не має можливості відпочити або розслабитися. В окремих випадках у чоловіків може виникати мимовільна еякуляція.
Крім фізичного болю наркозалежні відчувають сильні психологічні страждання. Справа в тому, що больовий синдром під час «ломки» є уявним. Беручи наркотики, людина очікує почуття ейфорії, але з часом замість цього настає абстинентний синдром і хворий усвідомлює, що вони більше не принесуть йому задоволення. Відтепер вживання наркотиків для людини є необхідністю, оскільки тільки так він може позбутися болісних відчуттів.
Наркотичні речовини мають властивість блокувати почуття болю, тому з плином часу нервова система людини звикає до таких умов роботи. В результаті цього припиняється вироблення особливих речовин - ендорфінів, які відповідають не тільки за можливість людини отримувати задоволення, відчувати радість, а й є природним знеболюючим. Людський організм починає гостро потребуватиме наркотику і відмовляється нормально функціонувати без нього. Це і є абстинентний синдром або наркотична «ломка».
Скільки триває ломка наркомана, що вживає опіати? Симптоми стають менш вираженими приблизно на 10 добу, а повністю позбутися від них вдається через 1-6 місяців.

Амфетаміни

амфетамінового «ломка» розвивається практично відразу після припинення дії препарату. Виражається вона в зниженні настрою, депресії. У людини з'являється бажання прийняти чергову дозу. Різкий відмова від амфетаміну супроводжується наступними симптомами:

 • слабкість, стомлюваність;
 • сонливість протягом дня, неможливість заснути вночі;
 • гіпотонія;
 • депресивні стани;
 • суїцидальні настрої;
 • агресивність, дратівливість, істеричність.

Солі, спайс

На відміну від опіатів, «ломка» від солей не супроводжується фізичним болем. Основними наслідками вживання цього найсильнішого речовини з групи амфетамінових наркотиків є психічні порушення, які виражаються в параної, сильних галюцинаціях, порушення координації рухів і мови (швидка мова, мукання, заїкання тощо.).
Спайс представляють собою спеціальні курильні суміші, до складу яких входить синтетичний каннабіноїди, що призводить до незворотних наслідків. До симптомів «ломки» відносяться порушення сну, дратівливість, агресивність, сильні головні болі, нудота.

Як зняти «ломку»

Зняття симптомів «ломки» є першим кроком до зцілення залежного, оскільки саме фізичний біль спонукають людину прийняти чергову дозу. Одного разу переживши абстинентний синдром, наркоман вже не може відмовитись від наркотиків.

Процес зняття «ломки» має на увазі повну відмову від наркотиків. Завдання лікарів допомогти впоратися з больовим синдромом, зменшити психічне напруження. Спочатку фахівці проводять детоксикацію, під час якої з організму виводяться наркотичні речовини та продукти їх розпаду. Для зняття «ломки» застосовується велика кількість коштів, а склад курсу і дозування препаратів підбирається в кожному випадку індивідуально.
Спроби зняти симптоми абстинентного синдрому в домашніх умовах не дають потрібних результатів. Прийом алкоголю, снодійних і знеболюючих засобів може тільки погіршити ситуацію, а в деяких випадках може бути смертельно небезпечний. Категорично забороняється застосовувати під час «ломки» психостимулятори.
Щоб зробити перший і найважливіший крок на шляху до одужання, ми рекомендуємо звернутися до фахівців реабілітаційного центру «Трансформація». Зняття «ломки» під контролем фахівців - це єдино вірний спосіб, який допоможе вам рухатися далі, по шляху до зцілення. Отримати необхідну консультацію, психологічну допомогу або залишити заявку на проходження курсу можна на сайті клініки або за контактними телефонами.

Реабілітаційний центр для залежних «Трансформація» пропонує професійні послуги - анонімно і гарантовано по всій Україні - 

Реабілітаційний центр "трансформація", що діє при Міжнародній Антинаркотичній Асоціації в Україні, Грузії, Казахстані та Молдові, Азербайджані — це місце, де вам завжди допоможуть.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація