Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Що робити якщо в родині наркоман?

Хімічна залежність - вельми поширена в сучасному суспільстві хвороба, про яку багато пишуть і чимало відомо. Проте, практично всі, хто стикається з цією проблемою вперше, не здатні приймати зважені рішення і не знають що робити, якщо в родині наркоман.

Як правило, рідним і близьким доводиться залишатися наодинці зі своїми переживаннями, тому ми хочемо дати загальні рекомендації, які допоможуть мобілізуватися і виробити модель поведінки.

Контролюйте емоції

В першу чергу, які зіткнулися з проблемою наркоманії в сім'ї, необхідно взяти під контроль свої емоції, навіть якщо вони дуже сильні. Відчай, сум'яття, депресія - все це не найкращі помічники в ситуації, коли потрібно приймати правильні рішення. Перш за все, необхідно зрозуміти, що наркоман - це хвора людина, а його залежність може передатися йому генетично через покоління.
У жодному разі не можна звинувачувати себе. Хвороба члена вашої родини - це загальна сімейна проблема, але аж ніяк не ваша вина. Причинами, які призводять до залежності, можуть бути психологічні проблеми, негаразди в сімейному житті або на роботі і т.д. Людина втрачає здатність вирішувати свої проблеми і намагається полегшити свій стан за допомогою наркотиків.
Безумовно, наркоманія - це серйозна хвороба, але вилікувати її цілком можливо. Рішучість і послідовність всіх членів сім'ї - один з найважливіших чинників успіху в цій справі.

Цікавтеся, слухайте, читайте

Щоб отримати якомога більше корисної інформації щодо наркозалежності, необхідно використовувати будь-які джерела: інтернет, телебачення, книги, періодичні видання. Буде корисно отримати консультацію у психолога і нарколога. Перед тим як скористатися чиїмось радою, необхідно зважити всі «за» і «проти», оцінити відповідність прийнятого рішення життєвих обставин.
Не потрібно забувати, що вилікувати наркозалежного в домашніх умовах - неможливо, як неможливо допомогти йому, якщо він сам цього не хоче. Мотивація хворого - дуже складне завдання, яке під силу тільки професійним профільним психологам. Завдання родичів - докласти всіх зусиль, щоб організувати зустріч залежного з фахівцями.
Існує достатня кількість організацій, які надають психологічну допомогу не тільки наркоманам, а й родичам залежних. У них можна почерпнути чимало корисного досвіду, поспілкуватися з людьми, які вже стикалися з подібними ситуаціями і т.д.

Крик - не найкращий помічник

Як правило, якщо родичі не бачать ентузіазму у наркомана щодо лікування, вони стають на шлях погроз. Повірте, це найгірший спосіб достукатися до людини. Найімовірнішою реакцією на таку поведінку буде дратівливість наркомана, агресія, повна втрата контролю над ним. Будьте обережними у виборі тактики роботи з хворим. Необхідно створити умови, в який наркоман буде змушений сам звернутися за допомогою до близьких людей і спробувати позбавити його можливості отримати її від сторонніх людей. Не слід давати йому гроші, навіть, якщо він загруз у боргах.

Первинна реакція залежного може бути абсолютно непередбачуваною, але в будь-якому випадку потрібно бути наполегливими. Крім цього, необхідно обмежити можливості наркомана з отримання матеріальних засобів з інших джерел. І ще одне важливе правило - якщо все ж на адресу наркозалежного звучать якісь загрози, вони повинні виконуватися. Тільки таким чином ви можете змусити повірити його в серйозність ваших намірів.

Шанси на одужання

Стовідсоткової гарантії на одужання від наркозалежності - не існує. Наркоманію неможливо вилікувати за допомогою медикаментів - це тривалий і складний процес. Наркологічний центр « Трансформація » пропонує лікування за унікальною програмою «12 кроків», яка є найбільш ефективною з існуючих сьогодні курсів і дозволяє домогтися стійкої ремісії в більш ніж 30 відсотках.
Пам'ятайте, що залежність від наркотиків - це серйозна хвороба, яка потребує участі фахівців різних напрямків: психологів, реабілітологів і т.д. Але першочерговим завданням родичів і лікарів є мотивація хворого на лікування і одужання.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація