Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Що робити, якщо чоловік – наркоман? рекомендації

Наркотична залежність - хвороба, яка не знає статевих, соціальних, вікових обмежень. Наркоманами стають жінки і чоловіки, люди забезпечені і не мають коштів на існування, в підлітковому і літньому віці.
На жаль, ніхто не застрахований від того, що одного разу і в його родині з'явиться наркоман. Наша стаття адресована тим, хто зіткнувся з наркозалежністю свого чоловіка. Наші рекомендації підкажуть як поводитися з наркоманом і що робити якщо чоловік наркоман.

Як поводитися, якщо чоловік наркоман

Модель поведінки повинна бути сформована відповідно до індивідуальних особливостей наркозалежного і тому ми рекомендуємо звернутися до психологів реабілітаційного центру «Трансформація», які нададуть професійну допомогу в цьому питанні .

Проте, можна виділити ряд моментів, дотримуватися яких ми рекомендуємо всім, у кого в родині є наркоман:

 • Не слід звинувачувати свого чоловіка в залежності від наркотиків - необхідно прийняти його хвороба і усвідомити, що близькій вам людині потрібна допомога.
 • Не робіть спроб викликати почуття провини у чоловіка, розповідаючи знайомим, родичам, друзям про його погану поведінку.
 • Женіть від себе думку, що наркоманія невиліковна і вам вже ніхто і ніколи не допоможе - шукайте шляхи позбавлення від хвороби, познайомтеся ближче з цією проблемою, не нехтуйте допомогою фахівців.
 • Не слід дорікати чоловіка, не звинувачуйте його - у відносинах з хворою людиною це може тільки погіршити ситуацію.
 • Не дозволяйте наркозалежному залишатися зі своєю проблемою наодинці , але в той же самий час, не варто показувати йому, що його залежність, - єдина проблема, з якою розмірковують над все навколо.

Незважаючи на те, що ваш чоловік є одним з найбільш близьких вам людей, на якийсь час ви повинні забути про повну довіру. Не варто беззастережно вірити в те, що він усвідомив всю згубність свого положення і може впоратися з цією проблемою самостійно.
Ваш чоловік наркозалежний і єдиною його метою є отримання нової дози, заради якої він готовий піти на будь-які хитрощі, навіть на шкоду вашим колись хорошим відносинам.
Всі ваші дії повинні бути зваженими і системними, тому ми пропонуємо наступний алгоритм вашої поведінки, який допоможе схилити його до лікування:

 • Він повинен відчувати відповідальність за свої вчинки. Залежність завжди породжує велику кількість проблем, які ви не повинні вирішувати за чоловіка. Не варто віддавати за нього борги, виправдовувати його перед керівником, забирати з правоохоронних органів і т.д. Чим менше уваги ви будете приділяти подібних питань, тим швидше він зможе усвідомити тяжкість ситуації, в якій опинився.
 • Він повинен бути обмежений в коштах. Все гроші наркоман буде витрачати на покупку дози. Навіть якщо ви не будете відмовляти йому в матеріальній допомозі, він все одно буде шукати додаткові джерела доходу, якими часто є злодійство, вимагання.
 • Говоріть з ним. У вас повинен бути діалог. Обговоріть з ним проблеми, що накопичилися, спробуйте з'ясувати його думку, подальші плани, але не потрібно тиснути на чоловіка.

І найголовніше - не забувайте, що ваше життя ні в якому разі не повинна бути присвячена наркозалежному. Якщо ви підете цим шляхом, то перетворитеся в співзалежних. У цій ситуації ваш чоловік буде грати жертву наркоманії, а вам доведеться слідувати правилам цієї гри.

Що робити - чоловік наркоман

Щоб позбутися від наркозалежності вам доведеться пройти нелегкий шлях. Цей шлях буде пов'язаний з багатьма труднощами і помилками. Ми хотіли б застерегти вас від спроб скористатися допомогою численних цілителів, психотерапевтів, «фахівців» лікуючих від наркоманії на дому. З огляду на руйнівну дію наркотиків на психічне і фізичне здоров'я, впоратися з цією хворобою можна тільки за допомогою комплексного лікування, в якому будуть задіяні фахівці багатьох напрямків. Нижче ми наводимо програму лікування, яка дійсно може принести бажаний ефект:

 • Консультація психолога і нарколога.
 • Детоксикація.
 • Реабілітація.
 • Соціальна адаптація.
 • Підтримка і контроль протягом всього життя.

Перший етап - це консультація і допомогу досвідчених психологів, метою якої є мотивація хворого на лікування. Фахівці центру «Трансформація» надають такі послуги навіть в домашніх умовах, допомагаючи хворому реально оцінити ситуацію і повірити в успіх.
Детоксикація - це комплекс заходів, спрямованих на очищення організму від наркотиків і продуктів їх розпаду. Уже на цьому етапі наркозалежний зможе змінити ставлення до свого життя, відчувши деяке полегшення і повіривши в можливість позбавлення від хвороби.
Реабілітація - найбільш тривалий період, під час якого приділяють увагу нервовій системі, духовному відродженню. Завдання фахівців - змінити світосприйняття пацієнта, допомогти йому знову навчитися радіти життю, знайти захоплення і впевненість в собі. Основою цього етапу є унікальна методика «12 кроків», яка ось уже понад 80 років допомагає людям з різними видами залежності здобути свободу.
Соціальна адаптація. Це довгоочікуваний момент, коли залежний зможе знову повернутися в суспільство. Повернутися вже іншою людиною. Тут, як і раніше, багато проблем і спокус, з якими йому повинен допомогти впоратися досвідчений психолог, навчити його правильно реагувати на ті чи інші життєві ситуації.
Лікування пацієнтів не закінчується після реабілітаційного курсу. Вони повинні завжди залишатися в полі зору фахівців, які підтримають їх у важку хвилину, допоможуть уникнути рецидивів.
В наркологічному центрі «Трансформація» створені всі умови для підтримки залежних протягом усього життя. Одним із прикладів є спеціальні табори, в яких всі бажаючі можуть знайти своє коло спілкування, знайомитися і спілкуватися з цікавими людьми, в тому числі з тими, хто домігся великих успіхів у мистецтві, шоу-бізнесі, спорті.

Реабілітаційний центр для залежних «Трансформація» пропонує професійні послуги - анонімно і гарантовано по всій Україні - 

Реабілітаційний центр "трансформація", що діє при Міжнародній Антинаркотичній Асоціації в Україні, Грузії, Казахстані та Молдові, Азербайджані — це місце, де вам завжди допоможуть.

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація