Безкоштовна консультація по телефону цілодобово 24/7
Автор: Александр Шуляк

Александр Шуляк

Координатор группы созависимых, психотерапевт
Александр Шуляк

Аптечні наркотики – порятунок або загибель

Одним з найпоширеніших міфів є думка про те, що так звані «аптечні наркотики» є більш безпечними, ніж такі важкі опіати як героїн, кокаїн та ін. засноване воно на думці, що психоактивні речовини, які реалізуються через аптечні мережі, є лікарськими препаратами і призначені для лікування тих чи інших хвороб.

Однак потрапляючи в руки наркомана, будь-які лікарські препарати стають наркотиками.
В терапевтичних дозах вони мають мінімальну кількість побічних ефектів, прояв яких несуттєво і які зникають з припиненням вживання препарату. Однак у наркомана інша мета - отримання «задоволення».
В гонитві за ним він не тільки значно збільшує дозування препаратів відпускаються за рецептом, але і прагне отримати діючу речовину. Причому в останньому випадку використовуються вкрай отруйні речовини, наприклад, бензин і червоний фосфор. Забезпечити їх якісну очистку в домашніх умовах - неможливо. Тому психоактивні речовини вживають в неочищеному вигляді, що викликає появу маси важких побічних ефектів, призводить до виникнення серйозних хронічних хвороб. Лікування залежності від аптечних наркотиків, обтяженої супутніми хворобами і порушеннями, в більшості випадків є більш тривалим і складним процесом.

Найпоширеніші аптечні наркотики

Найпопулярніші фармацевтичні засоби, що використовуються для «домашнього» отримання психоактивних речовин:

  • Тропикамид.
  • Нурофен плюс і терпінкод.
  • Трамадол.
  • Тетралгін.
  • Лірика.

Перший препарат - це очні краплі, які застосовуються в офтальмологічній практиці при дослідженнях очного дна. Тропикамид має слабку психоактивних дією і використовується наркоманами внутрішньовенно, спільно з іншими наркотиками або самостійно. Дуже часто передує вживання більш важких наркотиків. Руйнівно діє на психіку, печінку, нирки і т.д.
Нурофен плюс - кодеінсодержащіх препарат, який використовується як болезаспокійливий, протизапальний, жарознижуючий засіб. За своєю дією схожий з терпінкод. Для того щоб отримати необхідну кількість діючої речовини, залежні використовують велику кількість вихідного лікарського засобу. Нурофен плюс прийшов на зміну терпінкод, після появи заборони на безрецептурний продаж препаратів що містять кодеїн.
Трамадол - анальгетик, який надає таку ж дію як героїн. Залежність від трамадолу дуже погано піддається лікуванню, а формується вона миттєво. Психологічна залежність, пов'язана з досягненням стану ейфорії, може зберігатися протягом 25 років, позбавляючи наркомана шансу на одужання.
Тетралгін - ще один наркотичний анальгетик, застосовуваний як болезаспокійливий засіб. Цікавить наркоманів через що міститься в ньому кодеїну.
Лірика - популярний у початківців наркоманів препарат, який використовується для купірування судом у хворих на епілепсію. Надає гальмує дію і може використовуватися без будь-якої підготовки.

Лікування від аптечних наркотиків в Україні

Фармацевтичні препарати можуть містити широкий спектр психоактивних речовин, тому аптечна наркоманія не відноситься ні до одного з відомих видів наркозалежності. Лікування аптечної наркоманії в наркологічному центрі «Трансформащія» проводиться на тих же принципах, що й інші різновиди залежностей.
Необхідно пам'ятати, що прийом аптечних наркотиків може здійснюватися не тільки з метою зміни психічного стану, а й в результаті неправильної схеми лікування. Саме тому, такий вид наркоманії може бути діагностований навіть у людей похилого віку або людей, що займаються самолікуванням.
Метою курсу лікування будь-якої залежності в реабілітаційному центрі «Трансформація» є фізичне і психічне відродження людини, яке нерозривно пов'язане з духовною і соціальною сферами. В основі курсу лежить адаптована до сучасних умов система «12 кроків», яка дозволяє домогтися стійкої ремісії. Умовно, програму допомоги наркозалежним можна розбити на три стадії:

  • Детоксикація. На цьому етапі проводиться очищення організму і полегшення стану хворого, викликаного ламкою і розладом фізичного і психічного здоров'я. З цією метою застосовується широкий спектр лікарських засобів і процедур.
  • Реабілітація. Найважливіший етап, який допомагає залежним за відносно короткий проміжок часу впоратися з хворобою. Психологічна корекція, робота в групах, заняття, спрямовані на духовно-моральне відродження, заняття спортом - це лише мала частина програми, за допомогою якої наркомани зможуть повірити в життя без наркотиків.
  • Ресоціалізація. Після проходження курсу залежним доведеться повернутися до звичайного життя, де існує маса спокус, стресових ситуацій і т.д., яким доведеться протистояти, але вже без «допомоги» наркотиків. Наші фахівці допоможуть адаптуватися їм в «нових» для них умовах.

Всі етапи лікування і реабілітації проходять під контролем фахівців в області наркології і психології. Ми створили всі умови для того, щоб залежна людина знову знайшов віру в можливість жити щасливо, зміг приносити користь суспільству!

Сертифікати
certificates img 2 certificates img 3 certificates img 4 certificates img 5 certificates img 6 certificates img 7 certificates img 8 certificates img 9 certificates img 10 certificates img 11 certificates img 12 certificates img 13 certificates img 14 certificates img 15 certificates img 16 certificates img 17 certificates img 18 certificates img 19 certificates img 20
Безкоштовна консультація

Прямо зараз ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцем нашого центру замовивши зворотний дзвінок.

Для цього введіть ваше ім'я і телефон, і співробітник центру "Трансформація" зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Безкоштовна консультація